Skocz do zawartości

Wymiana płynu hamulcowego


Bast3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie wymiany płynu hamulcowego po jakim czasie sie go wymienia jedna pandzia ma 19kkm i nie caly rok a druga 15kkm i niecale 3lata. i nie wime czy czas juz go wymienic czy nadal ma jezdzic na nim bo jakos nie mam pewnosci co do fachowosci naszych serwisantow w ASO

z gory dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie odnośnie wymiany płynu hamulcowego po jakim czasie

> sie go wymienia jedna pandzia ma 19kkm i nie caly rok a druga

> 15kkm i niecale 3lata. i nie wime czy czas juz go wymienic czy

> nadal ma jezdzic na nim bo jakos nie mam pewnosci co do

> fachowosci naszych serwisantow w ASO

> z gory dzieki za info

Ja wymieniałem raz na 3 lata w poprzednich samochodach wiec i w pandzie tak zrobie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze zmienialem i bede zmienial co rok. Zadna filozofia, koszty

> zadne a pozytywny wplyw na caly uklad hamulcowy duzy.

nie sądzę żeby było to konieczne, instrukcja zaleca co najmniej raz na 2 lata, na przeglądzie mi nie zmienili, uznali że nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pande ponad 2 lata (70.000) byłem na stacji Shella i sprawdzałem punkt wrzenia płynu hamulcowego. Powiedzieli mi że jest jak w nowym więc nie widzę sensu wymiany. Mowi się że co 3 lata powinno sie wymienic to wymienie dla swietego spokoju ale dopiero po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ASO wiele rzeczy uznaja w czasie gwarancji za niepotrzebne, a potem

> po gwarancji plac, olej co 20kkm, to sobie zmieniaj co 20tys

> zycze powodzenia.

> Ciekawe co mowia o plynie chlodzacym - konieczna wymiana co 3 lata,

Dlaczego co 3 lata, skoro producent podaje: "całkowita wymiana co 2 lata"

> powiedza ze w ogole?

nie interesuje mnie co powiedzą, zakres przeglądu jest ściśle określony przez producenta, jeżeli ASO z sobie tylko znanego powodu nie wykona jakiejś czynności robi to na swoją odpowiedzialność.

Przerabiałem to przy serwisowaniu innego auta, ASO pokryło koszty naprawy, ponieważ nie dokonali wymiany według zaleceń producenta i nie miało znaczenia to, że jest już 5 lat po gwarancji samochód był regularnie serwisowany.

Nie sądzę żeby mogły wynikać jakieś problemy ze stosowania się do zaleceń producenta, tylko trzeba kolego dokładnie czytać instrukcję, wyraźnie z niej wynika że olej należy zmienić najpóźniej po 20kkm i podane są warunki które maja wpływ na skrócenie tego okresu, podobnie jest z płynem hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieję, że taka wymiana będzie wogóle możliwa. cool.gif

w seicento miałem taką przypadłośc, iż zapiekła się jakaś śrubka przy szczękach hamulcowych

i pan mechanik powiedział , że nie odkręci - chyba że na moją odpowiedzialność...

miałem go w nosie... a krótko potem , pewna pani wjechała mi golfem w lewy bok...

nie widziała stopu, no i temat umarł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.