Skocz do zawartości

Trzy pytania (dwa do dizlowcow)


chevy

Rekomendowane odpowiedzi

1. Apropo naszy rozmow dotyczacych zapowietrzajacych sie ukladow w TD.

Czy tez macie taka metalowa zlaczke na przewodzie od filtra do pompy?

274289370-Zdj%EAcie040.jpg

w ogole rzadko sa jakies zaciski na przewodach paliwowych i mozliwe, ze one sa tylko na wcisk? yikes.gif Na tym przewodzie na foto zlaczka byla delikatnie wysunieta i moze dlatego sie zapowietrzal?

2. Pytanie dla tego kto czyscil EGR. Czy na EGR tez mieliscie taka wytloczke?

274289376-Zdj%EAcie043.jpg

3. Do czego moga byc ewidentnie przeciete kable rozowy i rozowo-czarny oraz koncowka bialego dwuzylowego przewodu niewiem.gif Foto po wyjeciu schowka pasazera po prawej stronie.

274289380-Zdj%EAcie045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie pamiętam dokładnie czy jest złączka, ale jestem pewny, że przewód nie idzie bezpośrednio od filtra do pompy, a jest przynajmniej w jednym miejscu łączony z innym przewodem. To samo między pompką a filtrem. hmm.gif

2. U mnie zawór EGR wyglądał inaczej. icon_eek.gif Czy to nie aby sterownik EGR? Skąd to wyciągnąłeś? Sterownik EGR jest mniej więcej pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową, natomiast sam zawór EGR siedzi tuż za łączeniem gumowego przewodu ssącego z kolektorem ssącym i wygląda jak miniaturowy latający spodek. grinser006.gif To taka niewielka okrągła, spłaszczona puszka.

3. Nie mam pojęcia. niewiem.gif A masz poduchę pasażera? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Nie pamiętam dokładnie czy jest złączka, ale jestem pewny, że przewód nie idzie bezpośrednio od filtra do pompy, a jest przynajmniej w jednym miejscu łączony z innym przewodem. To samo między pompką a filtrem.

qurcze u mnie tego nie ma yikes.gif ten wychodzacy wezyk z foto 1 na pewno idzie bezposrednio do filtra crazy.gif jutro zapodam nieco wiecej fotek i porownamy.

> 2. U mnie zawór EGR wyglądał inaczej. Czy to nie aby sterownik EGR?

> Skąd to wyciągnąłeś? Sterownik EGR jest mniej więcej pomiędzy

> filtrem paliwa a pompą wtryskową, natomiast sam zawór EGR siedzi

> tuż za łączeniem gumowego przewodu ssącego z kolektorem ssącym i

> wygląda jak miniaturowy latający spodek. To taka niewielka okrągła, spłaszczona puszka.

ta przy pokrywie zaworow? jesli tak to niezla lipe odstawilem biglaugh.gif najwyzej temacik trzeba bedzie zmienic na... czyszczenie sterownika EGR palacz.gif

> 3. Nie mam pojęcia. A masz poduchę pasażera?

mam, ale wszystkie kabelki od poduchy za w zoltych kolszulkach. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> qurcze u mnie tego nie ma ten wychodzacy wezyk z foto 1 na pewno

> idzie bezposrednio do filtra jutro zapodam nieco wiecej fotek

> i porownamy.

Jutro też spojrzę pod maskę. No może u mnie też idzie wężyk do filtra, a przy pompie jest łączony, tylko nie pamiętam czy jest ten zacisk. Być może tylko w tym miejscu jest łączenie, ale na 99% między pompką (gruszką) a filtrem jest jakby wstawiony kawałek przewodu i przez to są 2 łączenia.

> ta przy pokrywie zaworow? jesli tak to niezla lipe odstawilem

> najwyzej temacik trzeba bedzie zmienic na... czyszczenie

> sterownika EGR

Jakby nie było, to w recyrkulacji spalin biorą udział: sterownik EGR, zawór EGR i pompa podciśnienia. Także jeden z elementów tego układu wyczyściłeś. ok.gif Wykluczając pompę oczywiście, został tylko zaworek i to będzie wszystko w tym temacie.

> mam, ale wszystkie kabelki od poduchy za w zoltych kolszulkach.

No to nie wiem skąd te kable. niewiem.gif U mnie widziałem, że w "skrzynce" z bezpiecznikami po lewej stronie kierownicy są jakieś łaczenia przewodów i wydaje mi się, że coś było kombinowane w ten sposób z audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale na 99% między pompką (gruszką) a filtrem jest jakby wstawiony kawałek przewodu i przez to są 2 łączenia.

u mnie chyba tego nie ma... ale jutro na 100% sprawdze palacz.gif

> Jakby nie było, to w recyrkulacji spalin biorą udział: sterownik EGR, zawór EGR i pompa podciśnienia. Także jeden z elementów tego układu wyczyściłeś. Wykluczając pompę oczywiście, został tylko zaworek i to będzie wszystko w tym temacie.

Po prostu temat referaciku zmienie waytogo.gif

> No to nie wiem skąd te kable. U mnie widziałem, że w "skrzynce" z

> bezpiecznikami po lewej stronie kierownicy są jakieś łaczenia

> przewodów i wydaje mi się, że coś było kombinowane w ten sposób z audio.

w sumie to w kazdym aucie (starszym) cos nie gra z elektryka. wszystko niby dziala, wiec te kabeli mnie srednio obchodza, ale ciekawia hmm.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.