Skocz do zawartości

Potrzebne foto rury ciepłego powietrza - co i jak CC700


cecek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem gdzie się tę rurę wkłada i gdzie (ogólnie) idzie: że gdzieś w okolice kolektora wydechowego. Ale nie mam pojęcia jak i gdzie dokładnie to zamontować. Ok, części mogę zanabyć w sklepie, ale to mi nie wyjaśni w którym miejscu końcówka rury ma być zamontowana, więc bardzo uprzejmie i uniżenie proszę o pomoc! grinser006.gif893goodvibes.gif

Termostat chyba u mnie zwalony, więc na zimę ustawię cały czas dolot na CIEPŁE powietrze, powinno być OK... a w ogóle to za co to odpowiada, bo ponoć za szybsze nagrzanie silnika w zimne dni: to prawda?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na kolektorze wydechowym zakłada się taką specjalną gruszke składającą się z 2-części ( montuje się ją na tej ruce kolektora która jest bliżej ściany grodziowe) i doniej podpina się rure elastyczną która doprowadza ciepłe powietrze do puszki z filtrem powietrza.

Odpowiada to zato że w bardzo mroźne dni łatwiej się śilnik nagrzewa i mieszanka może łatwiej odparowywać na zimnym silniku. (jak coś zamotałem to daj znać to może uda mi sie to odkręcić) hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Potrzebny ci jeszcze łapak cielego powietrza (czy jakoś tak się to nzaywa). Miałem to zamontowane zeszłej zimy i było ok.gif Silnik się nagrzewał szybciutko (nie wiem czy to dzięki temu czy zasłoniętej chłodnicy wink.gif ). Kupiłem też go i w tym roku (bo tamten gdzieś zaginął) i kosztowało mnie to 32pln (bez rury). Tylko że jeszcze nie zamontowałem.

Foty gdzies były. Dawałem je chyba na forum zeszłej zimy.. Poszukaj bo mi z kompa gdzieś znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie jakis czas temu montowałem u siebie taka rure ciepłęgo potietrza do filtra powietrza i kosztowała mnie komplet cos koło 50 zł, czyli nakłądna na kolektor (grucha) i rurjka do filtra powietrza papierowa. Czas moznażu: ok. 20 min, bez kanału, tylko z przekreconymi kołami max w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Włąsnie jakis czas temu montowałem u siebie taka rure ciepłęgo

> potietrza do filtra powietrza i kosztowała mnie komplet cos koło

> 50 zł, czyli nakłądna na kolektor (grucha) i rurjka do filtra

> powietrza papierowa. Czas moznażu: ok. 20 min, bez kanału, tylko

> z przekreconymi kołami max w lewo.

Czyli nie trzeba ściągać koła lewego?? shocked.gifsmile.gif

A można jeszcze prosić o bliższe wytłumaczenie w którym miejscu się montuje tę "gruszkę"? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie trzeba ściągać koła lewego??

> A można jeszcze prosić o bliższe wytłumaczenie w którym miejscu się

> montuje tę "gruszkę"?

Wczoraj to sobie zamontowałem. Troszke się namęczyłem (tak z 20 minut). Jeżeli chcesz sobie ułatwic sprawe to możesz odkręcić koło ale nie potrzeba. Montujesz ją na rurze która wychodzi z kolektora. Na tej bliżej koła. Najlepiej tak przy samej górze. Skręcasz obie części. Zakładasz rure i można śmigać. Ja na wszelki wypadek skręciłem ją jeszcze takimi skręcanymi opaskami metalowymi.

Auto odrazu szybciej się nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK:) Jutro zanabędę "gruszkę":)

A na jakiej zasadzie działa ten termostat w filtrze powietrza: otwiera ten wlot ciepłego powietrza jak jest zimno (czyli zimą jest otwarty?) czy jak się silnik nagrzeje, bo coś nim steruje czy co? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! smile.gif

Właśnie ukończyłem czynność - popsułem jedną rurkę (taką badziewną aluminiową), zakupiłem lepsiejszą "fiatowską", zamontowałem gruszkę na deszczu i wietrze (tylko majtasy mokre nie miałem zlosnik2.gif) i... działa! brawo.gif

Oczywiście - jak to w CC - nie obeszło się bez udoskonalenia patentu, bo "miało pasować a nie pasowało", ściślej: gruszka po skręceniu na maksa - dalej latała na kolektorze., boje_sie.gif

Zanabyłem więc taką obejmę do tłumików, podłożyłem pod skraj gruszki podkładkę metalową, żeby "zmniejszyć" jej średnicę (od dołu) i... jeszcze po jeździe próbnej (kostka) się nie urwało i jakby (pewne na razie wrażenie) nagrzewa się szybciej. grinser006.gif

Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.