Skocz do zawartości

przednie zawieszenie


Bartek0000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy jestem w stanie dobrze wyjaśnić o co chodzi ale spróbuje. Otóż przy wymianie kół na zimowe mając obojętnie które koło z przodu na lewarku (koło jest w powietrzu obraca się) docisnąłem koło w kierunku ku dołowi w pionie i:

zauważyłem że cały resor (amortyzator) w raz ze sprężyną także się w duł przesuwa i powraca. Otworzyłem maskę celem zweryfikowania ( może śruba mocująca amortyzator się odkręciła) jednak to wykluczyłem. Natomiast zauważyłem że te przesunięcia około 1,5 cm następują na mocowaniu amora do konstrukcji samochodu ( pomiędzy tymi dwoma dużymi pogumowanymi podkładkami. Sprawdzałem to u taty w Pandzie i tam nic się takiego nie dzieje. Co to jest, czego to wina, jakie koszty naprawy?

A może to górne mocowanie amora się wybiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze popracuj troche nad ortografia - to nie jest zlosliwosc.

Co do meritum - raczej niemozliwe sa ruchy az o 1,5cm, czyli ze podkladka gumowa wybita. Owszem gorne polaczenie amora z buda jest elastyczne ale nie az tak, zeby mozna bylo reka przesuwac cala kolumne resorujaca.

Nie ma zadnych stukow w czasie jazdy?

W sumie duza dziura i nawet w nowym aucie moze te mocowanie szlak trafic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.