Skocz do zawartości

Witam i pytam o drugi bieg w 206


stella

Rekomendowane odpowiedzi

........coś sie dzieje z dwójeczką,redukcja na zakręcie powoduje ostry zgrzyt czyli moze coś z synchronizatorem(tylko nie piszcie o dociskaniu sprzęgła zlosnik.gifjest dociśnięte porządnie)....ale ta sama dwójeczka nawet w trakcie wolnej jazdy mocno szumi.Dla mnie to odgłos podobny do łozysk.Pełgocik ma niecałe 2 latka i 30tys przebiegu......co sugerujecie niewiem.gif......pozdrawiam Stella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ........coś sie dzieje z dwójeczką,redukcja na zakręcie powoduje

> ostry zgrzyt czyli moze coś z synchronizatorem(tylko nie

> piszcie o dociskaniu sprzęgła jest dociśnięte porządnie)....ale

> ta sama dwójeczka nawet w trakcie wolnej jazdy mocno szumi.Dla

> mnie to odgłos podobny do łozysk.Pełgocik ma niecałe 2 latka i

> 30tys przebiegu......co sugerujecie ......pozdrawiam Stella

ja zza "granicy" ale w bravo mialem podobne objawy. prawdopodobnie kolo 2go biegu jest zjechane. stad zgrzyty na redukcji ( synchronizator + kolo ) i szum podczas jazdy na tym biegu.

pozdr. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynki w bełkotach są raczej delikatne. W 106 1.1i po 120 tyś km śpiewa mi jedynka i trójka. często zdarza sie że 3 bieg nie wchodzi gładko tylko coś tam się lekko zazębia i jest to wyczuwalne. Nie chciałbym generalizować, ale wydaje mi się że skrzynie biegów (a w szczególności synchronizatory) to nie najmocniejsza strona

peugeota... niewiem.gif

Dziwne tylko,że takie niepokojące objawy są u Ciebie już przy małym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wymieniłam olej w skrzyni biegów.Przypominał wode nie olej crazy.gif i było go za dużo crazy.gif,praktycznie drugie tyle.W poniedziałek autko odstawiam do serwisu,trzeba rozebrac skrzynie bo "na ucho" nikt nie potrafi ocenić co się stało confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.