Skocz do zawartości

rzeczywistość i teoria (gwarancja)


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko mam jak to powinno być

sprawa dotyczy gwarancji a mianowićie ta się kończy już niedługo praktycznie na dniach

ja zgłaszm problem ASO informuje że naprawiło podokręcało nie stuka a tu jak na złośc stuka

wiec jak pojadę 2 raz a oni nic nie zrobia to co wtedy

powiedzą ze zrobili cośtam i oddają samochód gwarancja się kończy ja jadę i co

jak stukało tak stuka

jak powinno być

ile czasu jest na stwierdzenie że faktycznie ASO usunęło usterkę a nie ściemniało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile czasu jest na stwierdzenie że faktycznie ASO usunęło usterkę a nie ściemniało

Przy odbiorze auta podpisujesz papiery, że usterka została naprawiona. Jeśli to podpisałeś bez np. jazdy próbnej, to możesz sobie pluć w brodę. Następnym razem jeśli nie jesteś pewien, że cokolwiek zrobiono, nie podpisuj papierów. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy odbiorze auta podpisujesz papiery, że usterka została

> naprawiona. Jeśli to podpisałeś bez np. jazdy próbnej, to możesz

> sobie pluć w brodę. Następnym razem jeśli nie jesteś pewien, że

> cokolwiek zrobiono, nie podpisuj papierów.

Tak się nie da nono.gif, a przynajmniej nie w każdym przypadku - np. zgłaszasz usterkę polegającą na tym, że powoli ubywa Ci płynu chłodniczego. ASO wydając auto stwierdza "znaleźliśmy i uszczelniliśmy wyciek" - jak sprawdzić od ręki że to prawda, skoro np. ubytek płynu to była zmiana poziomu w zbiorniczku od MAX do MIN np. w ciągu miesiąca. hmm.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawa dotyczy gwarancji a mianowićie ta się kończy już niedługo

> praktycznie na dniach

Czyli samo to już jest problemem dla ASO - to tzw. "koszty krytyczne" (chyba ostatnie dwa miesiące gwarancji), więc ASO będzie się migać jak tylko może.

> ja zgłaszm problem ASO informuje że naprawiło podokręcało nie stuka a

> tu jak na złośc stuka

IMO problemu pod tytułem "coś mi tam stuka ale nie wiem co" nie masz szans naprawić w ASO - gdybyś wiedział co dokładnie stuka i wiedział jak temu zaradzić, to wtedy mógłbyś ewentualnie próbowac podjechać do ASO i powiedzieć im, co mają zrobić (chociaz w takiej sytuacji to nie wiem, po co zlosnik.gif), w innym przypadku chyba więcej jest szans na to, że po próbach naprawy będzie jeszcze gorzej niż było. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że nie zawsze, ale w przypadku stukania czy brzęczenia

> chyba piętnastominutowa jazda próbna chyba coś pokaże?

No nie wiem hmm.gif, jesli wiesz dokładnie co stukało i w jakich dokładnie warunkach, oraz umiesz te warunki odtworzyć, to może hmm.gif - u mnie np. trzeszczały zegary na nierównościach, ale nie zawsze, żeby zademonstrować to trzeszczenie jeździłem chyba ze dwie godziny z panem z ASO i ... nic z rego nie wyszło no.gif.

Potem dopiero zauważyłem, że trzeszczą wręcz fantastycznie przy wjeżdżaniu do hali napraw w ASO hahaha.gif - w bramie jest niewielki próg i przy jego pokonywaniu odzywały się za każdym razem. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pukanie to te nieszczęsne stuki na kierownicy

odebrałem autko z serwisu (sprawdzone dkręcone itd itp)po 2 dniach jazdy dalej stuka wyraźnie choć kuchnia nie zawsze (ale jest na 100%)

gwaranca jeszcze 2 tygodnie pojadę zgłosze zobaczymy co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pukanie to te nieszczęsne stuki na kierownicy

> odebrałem autko z serwisu (sprawdzone dkręcone itd itp)po 2 dniach

> jazdy dalej stuka wyraźnie choć kuchnia nie zawsze (ale jest na

> 100%)

> gwaranca jeszcze 2 tygodnie pojadę zgłosze zobaczymy co będzie

Serwis trzeba przycisnać w moim aucie naprawiali po upływie gwarancji to co było zgłoszone na gwarancji a naprawa okazała się nieskuteczna na poczatku migali sie ale po telefonach FIATA naprawiali i to nareszcie skutecznie, serwis niczego nie robi gratis na gwarancji koszty pokrywa fiat po ty . Fiat nie płaci za nieskuteczne naprawy więc jak zadzwoniłem do fiata i przedstawiłem problem to centrala zmusiła serwis do wykonania usługi za którą zapłaciła a okazała się nie wykonana. Co dziwniejsze po tej naprawie usterka więcej się nie pojawiła a na gwarancji pojawiała się cyklicznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.