Skocz do zawartości

Wycieraczki


mekl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam mały problem z przednią wycieraczka. W momencie włączenia na "czasówke" w okolicy deski rozdzielczej słychać jakieś takie szybkie "klekotanie", a wycieraczka zaczyna chodzić jakby się miała zaraz zatrzymać. Ktoś miał może takie objawy?? Wiecie co to może być?? Ja osobiście podejrzewam przkaźnik, tylko nie wiem czy on właśnie tam się znajdue. Z góry dziękuje za podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się z czymś takim ale podejrzewam że może przełącznik zespolony pod kierownicą

Ale nie wiem 100% trza by sięgnąć do schematu czy jest tam jakiś przekaźnik osobno do każdej prędkości czy też jest to bezpośrednie wpięcie do silnika. Niestety nie posiadam schematu więc nie mogę nic więcej powiedzieć.

Proszę kogoś o schemacik grinser006.gif

PS

WITAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też nie jestem pewny na 100% ale w Uniaku nie ma osobnego sterowania przekaźnikem czasowym, czasówka jest w samy silniku pod podszybiem. Obsłuchaj gdzie jest ten klekot u mnie wycieraczka chodzi cicho, tak czasówka jak i ciągłe. Może wypala ci styki w wyłączniku zespolonym i to trzaska. Zobacz czy jest tak samo bez oporu (podnieś pióro wycieraczki). Jeśli jest cicho (ciszej) to na 90% styki w wyłączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich! Mam mały problem z przednią wycieraczka. W momencie

> włączenia na "czasówke" w okolicy deski rozdzielczej słychać

> jakieś takie szybkie "klekotanie", a wycieraczka zaczyna chodzić

> jakby się miała zaraz zatrzymać. Ktoś miał może takie objawy??

> Wiecie co to może być?? Ja osobiście podejrzewam przkaźnik,

> tylko nie wiem czy on właśnie tam się znajdue. Z góry dziękuje

> za podpowiedzi:)

Witaj.

20.GIF

Jeśli trzaski dobiegają z okolicy deski to czeka cię odkręcenie ramienia wycieraczki, rozbieranie wlotów powietrza (to takie czarne tuz pod oknami, na samym srodku będziesz miał silnik wycieraczki nakryty takim plastikowym ochronnym kołpakiem, trzeba to odkręcić, z duzym prawdopodobieństwem masz problem w połaczeniach kabli, trzeba to przeczyścić, sprawdzić czy nie ma spękań zaizolować, pewnie przyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest raczej wina wycieraczki. Tez to miałem kiedyś u siebie i charakteryzuje się to szybkim, pulsacyjnym i równomiernym pukaniem (cos tak jak by dzięcioł w drzewo pukał grinser006.gif) To tak własnie jak by przekaźnik jakiś niewiem.gif

Na szczęście u mnie samo się naprawiło zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest raczej wina wycieraczki. Tez to miałem kiedyś u siebie i

> charakteryzuje się to szybkim, pulsacyjnym i równomiernym

> pukaniem (cos tak jak by dzięcioł w drzewo pukał ) To tak

> własnie jak by przekaźnik jakiś

> Na szczęście u mnie samo się naprawiło

Na pewno się niedługo pojawi ponownie.

Trzeba rozebrać, nasmarowąc i obadac płytkę - ja miałem zimny lut i strasznie zasyfioną ośkę. Pisałem już kiedyś, było ze 100x na forum cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba to odkręcić, z duzym prawdopodobieństwem masz problem w

> połaczeniach kabli, trzeba to przeczyścić, sprawdzić czy nie ma

> spękań zaizolować, pewnie przyłączyć

dosłowne slowa ja mialem tak tydzien temu samru wyralem nadmiar styki pzreczyscilem kableki nowe wlutowalem i nic mi juz nie peka stuka trzaska i niezatrzymuje sie podczas deszczu na srodku:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich! Mam mały problem z przednią wycieraczka. W momencie

> włączenia na "czasówke" w okolicy deski rozdzielczej słychać

> jakieś takie szybkie "klekotanie", a wycieraczka zaczyna chodzić

> jakby się miała zaraz zatrzymać. Ktoś miał może takie objawy??

> Wiecie co to może być?? Ja osobiście podejrzewam przkaźnik,

> tylko nie wiem czy on właśnie tam się znajdue. Z góry dziękuje

> za podpowiedzi:)

tak jak w temacie. miałem takie objawy smile.gif wiem coś o tym... otóż... przekaźnik... hmm... powiem tak... ta kostka z "elektroniką" co się znajduje przy silniczku wycieraczki to... się tam "troche" iskrzy zlosnik.gif

jak Ci się wycieraczka zatrzymuje to huknij ręką dechę tuż pod szybą na wysokości wycieraczki zlosnik.gif POMAGA! zlosnik.gif ale na chwilkę...

u mnie skończyło się wymianą wycieraczki. koszt to 116PLN

roboty niewiele... odkręcenie wycieraczki (1 nakrętka, rozmiar chyba 13), następnie odkręcenie pod nią kolejnej nakrętki (rozmiar 19?), potem ściągasz ten cały plastik (5-6 wkrętów), wcześniej ściągnij sobie dekielek ze zbiornika spryskiwacza (jeśli masz takowy w tamtym miejscu). jeśli masz tam ten zbiornik to czekają Cię jeszcze dwie śruby (na wkrętak krzyżakowy) i takie same dwie śruby jeśli chodzi o silniczek. odłaczasz kable i zakładasz nowy. a potem to w odwrotnej kolejności skręcasz.

AHA!! zapomniałbym... na tym plastiku też jest spryskiwacz na przednią szybę... nie zapomnij go odłączyć jak będziesz demontował tą osłonę. a jak będziesz składał to wszystko do kupy to też nie zapomnij go podłączyć... mnie się zapomniało wink.gif kapnąłem się jak już miałem wycieraczkę przykręconą smile.gif zrobiłem sobie jeszcze jakieś 15 minut roboty wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.