Skocz do zawartości

Hamulce o co chodzi


Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę pojechałem po znajomych. Wszytsko było ok z hamulcami. Ale jak wsiadły 4 osoby i ja 5 to przy hamowaniu ni z gruszki ni z pietruszki pedał hamulca zaczął wpadać mi dość głęboko, zrobił się "mięki". A jak wysiedli i wracałem sam do domku to wszytsko było OK-y. O co tu chodzi boje_sie.gif

Coś się zaczyna sypać czy duchy palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oszywiście pół rok temu i sprawdziłem zaraz po tym cudzie jego poziom

> i był ok

zapakowałeś rodzinke do auta to i obciążone było bardziej, więc i hamulcownia musiała wykonać większą pracę. Proponuję raz jeszcze obciążyć samochód i pojedzić, hamując od czasu nader gwałtownie. Ew może być to jeszcze kwestia prawidłowego odpowietrzenia choć to wydaje mi sie bardzo mało realne, by po takim czasie gdzieś tam jeszcze jakiś pęcherzyk sobie smigał po przewodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sobotę pojechałem po znajomych. Wszytsko było ok z hamulcami. Ale

> jak wsiadły 4 osoby i ja 5 to przy hamowaniu ni z gruszki ni z

> pietruszki pedał hamulca zaczął wpadać mi dość głęboko, zrobił

> się "mięki". A jak wysiedli i wracałem sam do domku to wszytsko

> było OK-y. O co tu chodzi

> Coś się zaczyna sypać czy duchy

Nie duchy tylko korektor siły hamowania. Takie ustrojstwo z tyłu samochodu, które reguluje rozkład sił hamowania przód-tył w zależności od obciążenia auta. Jak zapakowałeś 5 osób to auto siadło dupskiem do asfaltu i korektor coś pieprzy. Zacznij przegląd hamulców od niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy mozesz dokladniej powiedziec w ktorym miejscu sie on znajduje ,

> opisac go?

Z tyłu między kołami mniej więcej na środku szerokości.

Od spodu , z kanału idż po przewodach hamulcowych do tyłu , wchodzą do tego urządzenia i idą na koła tylne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.