Skocz do zawartości

delikatny problem z ogrzewaniem


kobraluk

Rekomendowane odpowiedzi

> jest tak temperatura w normie, termostat wymieniony, uklad

> odpowietrzony a na wolnych obrotach nie ma ogrzewania co to

> może byc

ale tylko na wolnych obrotach? czy podczas jazdy ciepło pojawia się? napisz coś więcej? jak z poziomem płynu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poziom jest nie ubywa płynu,przy wyższych obrotach tak od 3 tys.

> zaczyna leciec gorące

jedyne co mi prezychodzi do głowy to jakiś problem z obiegiem płynu - tak jakby coś go blokowało, a przy wyższych obrotach ciśnienie wymuszało jednak obieg. Sprawdź czy czasem nie masz przytkanego wężyka na zbiorniczku wyrównawczym (mały króciec) zbiera się tam zwykle dużo syfu. Łatow się upewnić patrząc na tą najmniejszą komorę zbiorniczka - dodawaj gazu i sprawdź czy płyn ma obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyne co mi prezychodzi do głowy to jakiś problem z obiegiem płynu -

> tak jakby coś go blokowało, a przy wyższych obrotach ciśnienie

> wymuszało jednak obieg. Sprawdź czy czasem nie masz przytkanego

> wężyka na zbiorniczku wyrównawczym (mały króciec) zbiera się tam

> zwykle dużo syfu. Łatow się upewnić patrząc na tą najmniejszą

> komorę zbiorniczka - dodawaj gazu i sprawdź czy płyn ma obieg.

ma obieg spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ma obieg

skoro na wolnych obrotach nie leci ciepłe powietrze to oznacza, że do nagrzewnicy nie dopływa płyn, dodajesz gazu, pompa przyspiesza i zaczyna grzać.

upewnij się, że dobrze odpowietrzyłeś. czasami podczas podpowietrzania na zamkniętym zaworze nagrzewnicy można tak zrobić. podobnie bywa jak ktoś odpowietrza na pracującym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz LPG założonego, u mnie po montażu już tak mam że na wolnych ledwo grzeje bo cały ciepły płyn wali do "reduktora". Wszystko zależy do czego się wpieli gaziaże. Mnie poradzono założyć tam jakąś zwężkę żeby więcej leciało do nagrzewnicy, ale na razie za to się nie zabrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro na wolnych obrotach nie leci ciepłe powietrze to oznacza, że do

> nagrzewnicy nie dopływa płyn, dodajesz gazu, pompa przyspiesza i

> zaczyna grzać.

> upewnij się, że dobrze odpowietrzyłeś. czasami podczas

> podpowietrzania na zamkniętym zaworze nagrzewnicy można tak

> zrobić. podobnie bywa jak ktoś odpowietrza na pracującym

> silniku.

napewno dobrze robiłem to wielokrotnie i przed i po wymienie płynu oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gaz to może te trójniki są zapchane co rozdzielają płyn na parownik. Wczoraj wymieniałem termostat no i od razu wyjołem parownik bo niepotrzebny:) brak LPG narazie... zrobiłem seryjne rurki wyjołem te trójniki i od razu mi sie ogrzewanie poprawiło. Bo wczesniej miałęm podobnie że na wolnych obrotach ledwo co wiało. Może nie tyle że w ogóle ale dużo gorzej niż na obrotach. Kup może jakieś wieksze trójniki żeby ta przepustowość była troche lepsza. Teraz w sienie nie da sie wysiedzieć smile.gif No i termostat trzyma temperaturke w końcu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.