Skocz do zawartości

Tarcze i klocki do Bravo


swy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pewnie macie juz dosc tematow o tarczach i klockach hamulcowych biglaugh.gif

Ale ja z prostym pytankiem cool.gif

Mianowicie w poniedzialek bede wymienial tarcze + klocki i zastanawiam sie nad taka kombinacja:

tarcze - brembo

klocki - lucasa

I teraz mam pytanie - czy ma ktos te tarcze brembo? Jak sie sprawuja i czy warto w nie wkladac $$$?

Druga sprawa to kwestia, ktora juz poruszalem w watku o "lince sprzegla" - chodzi o wahacze, a konkretnie o te "gumki". mechanik powiedzial, ze nie ma sensu wymieniac calegoo wahacza, tylko ta gumke - co wy o tym myslicie? confused.gif

Dodam ze autko ma 98kkm i od kiedy je mam (56kkm) w wahaczach nie grzebalem (a poprzedni wlasciciel raczej tez nie).

Dzieki za odpowiedz.

Pzdr 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to jaki typ tarczy Berembo zakładasz??

po drugie to oczywiście możesz wymienić same tuleje gumowo metalowe ale nie wiadomo jak długo pożyją jesze swożnie??? jest to napewno wyjście tańsze...od kupna nowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Pewnie macie juz dosc tematow o tarczach i klockach hamulcowych

> Ale ja z prostym pytankiem

> Mianowicie w poniedzialek bede wymienial tarcze + klocki i

> zastanawiam sie nad taka kombinacja:

> tarcze - brembo

> klocki - lucasa

> I teraz mam pytanie - czy ma ktos te tarcze brembo? Jak sie sprawuja

> i czy warto w nie wkladac $$$?

Mam Brembo Max i więcej w nie kasy nie włożę... Do mojego stylu jazdy zwykłe tarcze w zupełności spełniały swoje zadanie...

> Druga sprawa to kwestia, ktora juz poruszalem w watku o "lince

> sprzegla" - chodzi o wahacze, a konkretnie o te "gumki".

> mechanik powiedzial, ze nie ma sensu wymieniac calegoo wahacza,

> tylko ta gumke - co wy o tym myslicie?

> Dodam ze autko ma 98kkm i od kiedy je mam (56kkm) w wahaczach nie

> grzebalem (a poprzedni wlasciciel raczej tez nie).

Wymienianie samych gumek ma to do siebie, że jest to półśrodek na krótką metę. Raz, że te tuleje będą krócej żyły od całego nowego wahacza, a dwa nie wiadomo w jakim stanie jest sworzeń. Może się okazać, że chwilę po wymianie tuleji na nim pojawi się luz...

Kolejna sprawa to koszty. Przy wymianie samych tuleji musisz zapłacić za tuleje ( pewnie połowa ceny wahacza - zamiennika), koszt demontażu / montażu wahacza, koszt demontażu/montażu tuleji i zbieżność...

Jeśli wymienisz cały wahacz to na pewno mniej zapłacisz za robociznę i jest szansa, że wytrzyma to dłużej... czyli musisz sobie sam policzyć czy się opłaci finansowo...

Jeśli robisz dużo km to poleciłbym wstawienie oryginalnych nowych wahaczy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tarcze - brembo

ok, jak znajdziesz tanio Brembo Max to warto (ja mam i sprawuja sie b. dobrze)

> klocki - lucasa

W to bym nie wchodzil...

Ferodo - sa rozne opinie, ale przewaznie ludzie sa zadowoleni

Textary - takie kupilem, choc myslalem na poczatku o Ferodo, jestem z nich zadowolony. Ostatnio kumpel zakladal do Golfa Brembo Max-y i Textary i tez jest zadowolony.

Ew. komplet tarcze nacinane (lub nie) i klocki ATE.

Jak jezdzisz ostro to EBC (drozej, dla mnie bylo za drogo)

Jak jezdzisz w miare spokojnie to tak jak napisal Piotreg, byc moze w nacinane tarcze nie warto ladowac kasy... Ja jednak nie zaluje - przy awaryjnym hamowaniu nawet 20 cm drogi hamowania moze stanowic kolosalna roznice. Mi wczoraj tyle, albo mniej braklo do malucha, ktory mi beztrosko zajechal droge... grrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za porady - jestescie moim najlepszym zrodlem wiedzy o moim aucie panowie wink.gif20.GIF

spedzilem dzisiaj troche czasu u mechanika i dobrze ogladnalem sobie autko od spodu.

po dluzszych ogledzinach i naradzie wyszlo, ze w sprawie wahaczy jednak taniej (co mialo jednak priorytetowe znaczenie :/) bedzie mi wymienic same tulejki i dac wahacze do renowacji - wiem, ze to jest polsrodek, ale musialem juz wymieniac tarcze (jak je mechanik zobaczyl to sie zastanawial jak ja jeszcze hamowalem icon_eek.gif).

te tarcze to brembo niewentylowane (08.5086) - klocki lucasa - komplet (t+k) kupilem za 320 zeta. cool.gif

jutro odbiram autko i jestem b.ciekawy jak teraz bedzie sie zachowywalo icon_rolleyes.gif

aha - czy jest jakas specjalna instrukcja postepowania ze swiezutkimi tarczami i klockami? czeka mnie dalsza podroz i nie chcialbym czegos spierdzielic zlosnik.gif

jeszcze raz dzieki.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i odebralem wczoraj autko z warsztatu i potestowalem troszke.

przypomne, ze wymienione zostaly silentbloki, łaczniki i zregenerowane zostaly sworznie - to wszystko po obu stronach.

do tego zalozone zostaly tarcze brembo + klocuszki lucasa smile.gif

i normalnie szok icon_eek.gif - teraz autko trzyma sie masakrycznie drogi - nic a nic nie slychac zeby stukalo.

pieknie. ze tez sie tak meczylem wczesniej :/

przy okazji - juz za wczasu - wypytalem sie o zestaw naprawczy do tylu cool.gif

co do hamulcow, to na razie ciezko cos konkretnego napisac oprocz tego, ze hamuja konkretnie biglaugh.gif

w przyszlym tyg. czeka mnie dluzsza podroz, takze je odpowiednio przetestuje cool.gif

jeszcze raz dzieki za porady 20.GIF

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem że tarcze dorwałeś gdzieś za jakieś 200 zł

> Może jakieś namiary ????????

nawet nie - dokladnie 169 zeta za komplecik cool.gif

najdziwniejsze jest to, ze nie kupowalem tego w jakiejs hurtowni czy cos - po prostu FeuVert w Katowicach (obok Geant na dolinie 3 stawow).

jakbys chcial tam odrazu montowac to zaspiewaja ci 80 zl.

juz mialem kilka hamowan "awaryjnych" i powiem, ze hamulce sprawuja sie znakomicie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nonono, chyba tam się jutro pofatyguję. Cena zachęcająca. Jest tam

> jakiś widoczny szyld, bo nie mam pojęcia gdzie to tam jest ??

jest to taki wielki zielony napis FeuVert - to jest zaraz obok mcdonaldsa i niedaleko media marktu - jakbys jechal a4 od strony chorzowa to skrecasz jakbys chcial wjechac do makdonaldsa (na przeciwko komendy policji) cool.gif

tylko najlepiej najpierw tam zadzwon - jak kupowalem to koles mi dawal chyba ostatnie - takze lepiej sie upewnic niz w ciemno jechac (a w razie czego sciagaja je bez klopotu).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.