Skocz do zawartości

Info dla klekoczących


Sumik

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 lat robie doświadczenia z jakością paliwa i jego wpływem na prace silnika.

Codziennie robie 100km na jednakowej trasie

ON

- paliwa ulepszone typu Verva są czystsze i powodują lepszą dynamikę jazdy po okolo 3-5 tankowaniach

jak to sprawdzić ? zatankujcie sobie na prawie pusty bak zwykły ON i oceńcie po 30-40 km

- nie odczułem różnic pomiędzy lepszymi paliwami czy shell czy orlen to to samo, a wszystko zależy od partii paliwa

Dodatki do paliwa

- STP do diesli jest genialnym środkiem po którym silnik wydaje sie mocniejszy, jest cichszy i minimalnie spada spalanie. Szkoda, że można go tylko raz na 5000 wink.gif

- mixol... wlewacie około 150-200ml na pełny bak przed tankowaniem i czujecie różnice w pracy silnika a i pompa na zimno nie hałasuje.

Brat zajmuje się zawodowo nadzorem paliw w dużej firmie logistycznej i mówi że w związku z podniesieniem akcyzy na biopaliwa przeszli na czyste ON i zaczęli mieć problemy. Podobno ten lepszy ON jest za suchy i nie smaruje prawidłowo układu paliwowego w starych klekotach.

- uszlachetniacze shell i innych firm... w sumie to nie wiem co one robią... może są po to żeby ON z lewych stacji nie zamarzał ? (parafina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj mało jest klekoczących wink.gif

Info dla każdego... czy klekoczącego czy benzyniaka... polecam w wolne zimowe wieczorki wyciągnąć i wyczyścić pompę paliwa ze zbiornika paliwa

możecie robić zdjęcia tych kłaków co wyciągniecie... w ramach konkursu "przecież tankowałem dobra paliwo z dystrybutora na stacji X"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj mało jest klekoczących

Nio nie jest nas za wiele ale wkoncu mozemy sie poszczycic posiadaniem nie czesto spotykanego autka 893goodvibes.gif(bardziej czesto spotykanego autka z zadko spotykanym silnikiem wink.gif

Przychyle sie do wypowiedzi..dodatek STP to naprawde dobra rzecz..do swojego kropka jeszcze nie wlewalem ale to wkestia czasu.. smile.gif

A jaki stosujesz bo ich jest duzo..ten co czysci silnik,ten co niby ulepsza rope i autko ma "wieksza" moc i chyba jeszcze jest co usuwa wode??

ja kiedys mialem tez preparat ktory kupil mi tata w USA..tez bylo super ale w europie nigdy tego nie widzialem:(

Apropo czyszczenia..polecam sprawdzic EGR(a najlepiej usunac..info-pytaj mnie albo kolegi szastana..autko naprawde zyskuje na mocy a mnie dymi..super sprawa pozbyc sie tego)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od 2 lat robie doświadczenia z jakością paliwa i jego wpływem na

> prace silnika.

> Codziennie robie 100km na jednakowej trasie

> ON

> - paliwa ulepszone typu Verva są czystsze i powodują lepszą dynamikę

> jazdy po okolo 3-5 tankowaniach

> jak to sprawdzić ? zatankujcie sobie na prawie pusty bak zwykły ON i

> oceńcie po 30-40 km

> - nie odczułem różnic pomiędzy lepszymi paliwami czy shell czy orlen

do tych samych wniosków doszedłem! sciana.gif

> to to samo, a wszystko zależy od partii paliwa

> Dodatki do paliwa

> - STP do diesli jest genialnym środkiem po którym silnik wydaje sie

> mocniejszy, jest cichszy i minimalnie spada spalanie. Szkoda, że

> można go tylko raz na 5000

Raz do roku dodaje ale bardziej dla profilaktyki.

> - mixol... wlewacie około 150-200ml na pełny bak przed tankowaniem i

To akurat jest bardzo miłe dla pompy paliwowej. Ja staram sie co drugie tankowanie 200ml wlać i uważam ze kultura pracy hehe.gif klekota zmienia sie diametralnie. Może wynika to z tego że pompa paliwowa ma gęstrze paliwko a co za tym idzie to i kompresja w pompie (czyt. ciśnienie)

Te ostatnie wnioski to moja własna analogia a czy to ma swoje potwierdzenie w nauce niewiem.gifgrinser006.gif To byłem ja... Jarząbek Wacław hahaha.gif

> czujecie różnice w pracy silnika a i pompa na zimno nie

> hałasuje.

waytogo.gif

> Brat zajmuje się zawodowo nadzorem paliw w dużej firmie logistycznej

> i mówi że w związku z podniesieniem akcyzy na biopaliwa przeszli

> na czyste ON i zaczęli mieć problemy. Podobno ten lepszy ON jest

> za suchy i nie smaruje prawidłowo układu paliwowego w starych

> klekotach.

> - uszlachetniacze shell i innych firm... w sumie to nie wiem co one

> robią... może są po to żeby ON z lewych stacji nie zamarzał ?

> (parafina)

Sam sie nad tym zastanawiam hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.