Skocz do zawartości

Przepustnica i silnik krokowy.


jaraspe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie, mianowicie chciałbym przeczyścić przepustnicę i silniczek krokowy w autku. W związku z czym, czy przed wykręceniem tych elementów powinienem rozłączyć klemy akumulatora czy też mogę bezkarnie je wykręcić i wypiąć z układu oraz proszę jednocześnie Was o jakieś wskazówki i rady czy ewentualny późniejszy montaż wymaga wykonania dodatkowych czynności tj. reset itp. ? Za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! Mam pytanie, mianowicie chciałbym przeczyścić przepustnicę i

> silniczek krokowy w autku.

Witam!!!

Akumulatora nie trzeba odłączać. Silniczek krokowy: odłączamy złączkę elktr., wykręcamy dwa wkręty mocujące (trudny dostęp - rozwiązanie:kombinerki, b.krótki ew. wygięty wkrętak krzyżowy). Wyjmujemy silniczek z zaworkiem (nie zgubić uszczelki o-ring). Zaworek silniczka czyścimy benzyną ekstr. Sprawdzamy, czy zaworek gładko przesuwa się w prowadnicy. Przy montażu zaworek lekko wysuwamy, aby dopasował się w gnieździe. O żadnym resecie po montażu nic mi nie wiadomo.

Przepustnicy nie robiłem niewiem.gif

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie zrob tak jak opisal to wlod... Bardzo wazne jest by przy skladaniu czop silniczka byl wysuniety a nie schowany ..... Przy wysunietym nastapi bardzo szybka adaptacja , przy schowanym .... roznie to bywa - sprawdzone wink.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.