Skocz do zawartości

Pytanie o przeguby


sstaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie pytanie jest dla Was totalnie lamerskie ale nurtuje mnie jedna rzecz...

Od kilku dni auto przy skręcie w lewo wytawało jakieś dziwne stuki i zgrzyty, które przestawały się pojawiać podczas jazdy prosto. No i to jakoś mi strasznie nie przeszkadzało...

Ale dzisiaj jadę sobie A4 do Krakowa i nagle podczas wybrzedzania ciężarówki zaczęło w przodzie bardzo szybko coś stukać i pojawiły sie drgania, które przeniosły się dość szybko na kierownicę - po prostu cała podskakiwała, a przy próbie skrętu za wszelką cenę wracała do pozycji powodującej ruch prosto. Cały czas też coś tam tarło i stukało... Zjechałem pierwszym z brzegu zjazdem i znalazłem warsztat ze stacją diagnostyczną. Diagnosta pomęczył autko na tej swojej aparaturze, wlazł pod spód ale nic nie znalazł [oprócz tego, że łożyska kazał wymienić]. Dopiero na przejażdżce pokazałem mu o co biega. trochę pojeździł i stwierdził, że to przegub.

Troche poszukałem na forum na ten temat, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości...

Ile w ogóle jest tych przegubów??

Przeczytałem, że są jakieś wewnętrzne [przy skrzyni biegów] i zewnętrzne..

które odpowiadają za te stuki i drgania??

i teraz - czy wymieniać tylko jeden czy lepiej od razu komplet - bo zakładam, że jeśli są przy kołach to raczej są 2...

Jakie są konsekwencje jazdy z niesprawnym przegubem???

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne.

> Tłucze się zewnętrzny i go wymień bo staniesz na drodze.

> Przegub 418 363 za 108zł. z osłoną.

Dzięki !!!

A wymieniać tylko 1 czy od razu oba??

hmmm... machaniory w serwisie [autoryzowany serwis Bosch] mówili mi, że jeden kosztuje 60 PLN... to to będzie jakaś podróba??

pozdrówka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki !!!

> A wymieniać tylko 1 czy od razu oba??

> hmmm... machaniory w serwisie [autoryzowany serwis Bosch] mówili mi,

> że jeden kosztuje 60 PLN... to to będzie jakaś podróba??

> pozdrówka!!

Wymien narazie jeden. Ten, który jest do wymiany. Dugi moze byc calkiem sprawny, apo co pchac sie w koszta ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie :-) :-)

czy do mojego una z 1992 roku 1.1 na gazniku bedzie pasowal taki przegub?

http://moto.allegro.pl/item169666328_przegub_fiat_uno.html

w miare tanio i dobry sklep

3 lata temu byl maly dzwon, uniacz na prostej zaczal stukac, przegub zostal jakos inaczej (nie znam sie) ustawiony i stuka tylko przy skrecaniu, koszt nie taki duzy wiec po co sie z tym meczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.