Skocz do zawartości

Brzęczyk świateł


wlods

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam Megane z 98r. 1,6. Jakiś czas temu instalacja elektryczna przestała reagować na czujnik drzwi kierowcy, z czym wiąże się: blokowanie zamków drzwi po kilkunastu sekundach, niezapalanie lampki oświetlenia i brak reakcji brzęczyka ostrzegawczego zapalonych świateł drogowych. Problem jest poza czujnikiem i złączką kabli przy listwie progowej. Tymczasowo poradziłem sobie łącząc kabel czujnika drzwi przednich z kablem czujnika drzwi tylnych, ale problem pozostaje. Pytanie: gdzie znajduje się brzęczyk ostrzegawczy zapalonych świateł (skoro milczy, to "na słuch" trudno zlokalizować), ewentualnie gdzie "po drodze" do niego są jeszcze jakieś złącza, ew. inne przyczyny. Z góry dziękuję za pomoc. sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich.

> Mam Megane z 98r. 1,6. Jakiś czas temu instalacja elektryczna

> przestała reagować na czujnik drzwi kierowcy, z czym wiąże się:

> blokowanie zamków drzwi po kilkunastu sekundach, niezapalanie

> lampki oświetlenia i brak reakcji brzęczyka ostrzegawczego

> zapalonych świateł drogowych. Problem jest poza czujnikiem i

> złączką kabli przy listwie progowej. Tymczasowo poradziłem sobie

> łącząc kabel czujnika drzwi przednich z kablem czujnika drzwi

> tylnych, ale problem pozostaje. Pytanie: gdzie znajduje się

> brzęczyk ostrzegawczy zapalonych świateł (skoro milczy, to "na

> słuch" trudno zlokalizować), ewentualnie gdzie "po drodze" do

> niego są jeszcze jakieś złącza, ew. inne przyczyny. Z góry

> dziękuję za pomoc.

Problem pozostal bo brzeczyk dziala tylko na drzwi kierowcy , jezeli dopiales sie do "innych" uzyskales tylko zapalanie sie lampki i ew, nie zatrzasniecie auta..... Brzeczyk jest gdzis w okolicach skrzynki bezpiecznikow .... /ze sluchu/ ...sprobuje go dzisiaj namierzyc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Brzeczyk jest gdzis w okolicach

> skrzynki bezpiecznikow .... /ze sluchu/ ...sprobuje go dzisiaj

> namierzyc

Przejrzałem dość dokładnie tą okolicę i nie znalazłem tam nic, co daje głos - tylko dwa przekaźniki, no i bezpieczniki oczywiście. Może to gdzieś wyżej, za tablicą zegarów. Można bez tego żyć, ale mnie to gnębi... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.