Skocz do zawartości

gaz ziemny do uno


makler48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Czesto teraz słysze o instalacji do silnika gazu ziemnego Nawet wszoraj słyszalem że ludzie kupuja spreżarki aby ladawac gaz z instalacji gazowej w domu !!! Mam pytanie szczególnie do "gazowników uno"co sadzicie o tym i czy ktos juz ma taka insytalacje Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Czesto teraz słysze o instalacji do silnika gazu ziemnego Nawet

> wszoraj słyszalem że ludzie kupuja spreżarki aby ladawac gaz z

> instalacji gazowej w domu !!! Mam pytanie szczególnie do

> "gazowników uno"co sadzicie o tym i czy ktos juz ma taka

> insytalacje Pozdrawiam

Obawiam się że do Uno to się nie da założyć. Zbiorniki muszą być bardzo wytrzymałe - gaz ziemny musi być sprężony do kilkuset atmosfer - a co za tym idzie zbiornik musi być odpowiednio wytrzymały. Waga takich zbiorników pozwala na ich montowanie wyłącznie w większych samochodach (np. Fiat Doblo), niektóre mają fabrycznie przygotowane miejsce pod podłogą na zbiorniki. Całkowity koszt instalacji z tego co pamiętam to coś koło 6-8 tys. (główną część stanowią zbiorniki). Instalacja jest podobna do LPG - ale nie ma z oczywistych względów parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziekuje za info.Zastanawiam sie jak w warunkach domowych a

> szczegolnie bezpiecznych spreżyc gaz do takiego cisnienia ?

Podobno się da - ale tankowanie autka trwa wtedy całą noc... We Wrocławiu jeździ kilka autobusów na gaz ziemny i one są tankowane na profesjonalnych stacjach - w stosunkowo krótkim czasie - ale ciągle są to czasy rżedu 15-30-45 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Czesto teraz słysze o instalacji do silnika gazu ziemnego Nawet

> wszoraj słyszalem że ludzie kupuja spreżarki aby ladawac gaz z

> instalacji gazowej w domu !!! Mam pytanie szczególnie do

> "gazowników uno"co sadzicie o tym i czy ktos juz ma taka

> insytalacje Pozdrawiam

właśnie wczoraj oglądałem programik na ten temat...no niby jeździ się niby jeszcze dużo taniej niż na LPG...tylko chyba mało prawdopodobne co by takie paliwo weszło szeroko na Nasz rynek...instalacja około 8 tyś. złotóweczek, czas tankowania stosunkowo długi. Warszawskie komunikacja miejska chce sie tym zainteresowac...a w calej Wa-wie jest az jedna profesjonalna stacja...

Wiec jak narazie LPG rządzi...

i ja wcale nie narzekam...

wręcz polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś rzucił takie głupie hasło i w radio i tv podgrzewają atmosferę jaki to "wynalazek"...

rozpiepszają mnie już w radio pytania "ile by kosztowało przerobienie auta z lpg na cng"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.