Skocz do zawartości

Pirotechniczne napinacze pasów.


Rekomendowane odpowiedzi

jak kupiłem auto to miałem taki zreanimowany - gównowarty - wymieniłem na nowy czym predzej. jak ktoś już przy tym grzebał to nie ma pewności że nie puści przy udeżeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sprawdzić czy są całe.Czy tylko przez podłączenie do kompa.

dokladnie jak koledzy mowia... jak ystrzeli to sie nie zwija. no chyba, ze ktos przy tym grzebal.

gdy rozmaialem z fachowcami, to owszem robia cos takiego, ale we fiatach odradzaja naprawe. uzywki mieli chyba po 100-150zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy pirotechniczne napinacze były standatowo montowane czy też za

> dopłatą?? Jakie wersje w jakich latach?

pirotechnike miały chyba wszystkie które miały poduchę.

nowsze BBM miały pas bez elektroniki(żadnej wtyczki do pasów nie wtykałeś ), starsze miały bez wtyczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nowsze BBM miały pas bez elektroniki...

Zgadza się, całkowicie mechaniczne rozwiązanie...

Ostatnio zmieniałem pas po stronie pasażera - wystrzelił na dziurze i napędził trochę strachu boje_sie.gif

Faktycznie, całkowicie się zblokował...

Nowy pas - nówkę oczywiście - kupiłem na Allegro za jakieś 150zł w AUTO-VIT.

Przy zakupie warto sprawdzić zgodność z nr nadwozia - pas może mieć różny odcień plastikowych elementów w zależności od wersji auta...

Zanim do mnie dotarł, wymontowałem stary pas, zdemonowałem plastikową obudowę z nabojem napinacza i obejrzałem resztę...

Na przykład jest w środku takie małe, proste ustrojstwo, które odpowiada za blokowanie zwijacza już przy nieznacznym pochyleniu auta albo np. przy dachowaniu. Dobrze wiedzieć, że jest waytogo.gif

Tymczasowo wywaliłem napinacz a reszta zaczęła działać - pas się zwijał jak należy, blokował przy silnym pociągnięciu, itp...

Kiedy nowy dotarł, został zamontowany... I oby znów nie zadziałał nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> We Fiatach wystrzelony pas się nie zwija............

Dokładnie dwa lata temu po przejeździe przez przejazd kolejowym i niezłym wyskoku zadziałał napinacz poczułem zapach siarki i pas niestety już się nie zwinął. Niestety trzeba było wymienić cały pas razem z napinaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.