Jump to content

Maciek.Be

użytkownik
 • Posts

  461
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Maciek.Be

 • Birthday 07/16/1979

Contact Methods

 • Hangouts / GT
  -
 • iMessage
  -

Profile Information

 • Name
  Maciej
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Miasto Śmigłowców
 • Car
  Skoda Octavia 2 1.6 BSE 2011, LPG Landi Renzo, 117 kkm
 • Motorcycle
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Maciek.Be's Achievements

leniwy kierowca

leniwy kierowca (9/19)

3

Reputation

 1. Dziękuję za odpowiedź. Większość ludzi chwali i poleca Civic VIII generacji i 1.8 VTec. Ceny za rocznik 2010 i 2011 niestety wysokie. Do sposobu w jaki w chwili obecnej wykorzystuje samochód czy do około 10 kkm rocznie i większość jazda po mieście kilka km muszę przemyśleć czy potrzebuje samochód za taką kwotę.
 2. Ceny Civic VIII generacji z 2010/2011 z teoretycznie pewną przeszłością ~30 k zł.
 3. Możesz wyjaśnić co masz na myśli "Tylko nie 1.6 wolnossące - dramat w komforcie użytkowania" ? Chodzi o brak dynamiki czy problemy z awaryjnością?
 4. Widziałem ogłoszenie. Ja osobiście nie wydalbym na to auto ponad 30k. Wersja zaślepka, bez niczego. Nie widzę ani jednego plusa. Dziękuję za odpowiedź. Dzwoniłem do właściciela i dowiedziałem się tego co chciałem, zgłasza historia wypadkowa. Wersja wyposażenia Comfort czyli raczej podstawowa. Dla mnie są dwa duże plusy tej oferty, wygląd i ofera z tego samego miasta (ta sama dzielnica często widzę ten samochód), duży minus to wysoka cena.
 5. Możesz powiedzieć coś więcej ? Znasz lub sprawdzałaś ten samochód?
 6. Octavie sprawdziłem przed zakupem w serwisie Skoda i nie wniosło to nic ani nie wykryto problemów które mam z tym samochodem. Jest jakiś problem w tym że chce się poradzić większego grona ludzi ?
 7. Będę oglądał Honda Civic z 2011 roku, silnik 1.8 V-tec, Polski salon, pierwszy właściciel, przebieg 135 kkm. Samochód w dobrym stanie wizualnym, garażowany. Samochód wystawiony jest za ~34000 zł. Samochód parkuje w niedużej odległości od mojego mieszkania, z tego co widzę od kilku lat codziennie jest garażowany, wygląda na zadbany. Czy ten model jest bezawaryjny i dopracowany że ceny są tak wysoki ? Wiem że dużo zależy od historii serwisowej danego egzemplarza. O co pytać właściciela i na co zwrócić uwagę w samochodzie, historii serwisowej i dokumentach ? Czy są problemy które mogą mnie sporo kosztować po zakupie a które można sprawdzić przed zakupem ? Czy cena wg Was jest za samochód z 2011 roku nie jest wygórowana ?
 8. Pytanie o Wasze zdanie o cenie za Honda Civic z 2011 roku 1.8, Polski salon, pierwszy właściciel, przebieg 135 kkm. Samochód w dobrym stanie wizualnym, garażowany. Wystawiona za 33700 zł. Wg Was cena mocno zawyżona ? Jutro chce się umówić żeby porozmawiać z właścicielem i obejrzeć ten samochód.
 9. Skrzynia manualna, silnik 1,8 jeśli będzie Civic. Bardzo trzyma cenę ten model. Cena za naprawę lusterek i klimy to chyba miało być w tysiącach pln ?
 10. Co miałeś na myśli pod określeniem poniżej ? "Ogólnie to polifty w większości wyleczone z wad 2006-09."
 11. Pytam jakie są problemy z silnikiem (branie oleju, wymiana rozrządu lub innych eksploatacyjnych części przy określonym przebiegu), skrzynią biegów, zabezpieczeniem antykorozyjnym, elektryką inne eksploatacyjne. Silnik dobrze współpracuje z instalacją LPG ?
 12. Proszę o Wasze opinie i uwagi na temat Toyota Auris pierwszej generacji i Honda Civic VIII Samochód dla trzy osobowej rodziny, jazda głównie miasto, kilka razy w roku trasa, przebieg roczny 10 do 15 kkm. Toyota Auris silnik 1,6 benzyna, Honda Civic silnik 1,8 benzyna. Na co zwrócić uwagę przed zakupem, jakie są typowe usterki i wady w/w modeli z roczników od 2010 ?
 13. Jeden warsztat najpierw chciał diagnozować po czym zadzwonił właściciel i powiedział że nie chce się bawić w diagnozowanie, proponuje remont silnika. Cena od 3800 zł do 5000 zł. Drugi warsztat stwierdził że muszę się dowiedzieć co ile był zmieniany olej, sprawdzą odme, świece, kamerą sprawdźą stan tłoków. Poprzedni właściciel samochodu twierdzi że olej zmieniał co rok, średnio co 10 - 12 kkm. Powiedział że jeśli bierze olej to na pewno uszczelniacze zaworowe bo ktoś mu mówił że w okolicach 100 kkm przy LPG mogą być do wymiany.
 14. W instrukcji obsługi Octavia 2 znalazłem zapis że silnik 1.6 BSE może zużywać do 0.5 litra oleju na 1000 km a w okresie docierania do 5000 km nawet więcej niż 0.5 litra na 1000 km.
 15. Z ciekawości zapytam jaki samochód lub jaka wartość samochodu i ile kosztowała ekspertyza ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.