Jump to content

przeeemek

użytkownik
 • Posts

  19
 • Joined

 • Last visited

przeeemek's Achievements

rowerzysta

rowerzysta (3/19)

0

Reputation

 1. Ciekawa funkcja. Muszę sprawdzić czy działa to w T250. Zawsze drażni mnie w aucie, że świeci się światło w bagażniku, np. przy sprzataniu itp.
 2. Ostatnio w jakims programie na tvn turbo robili test żarówek. Nie pamietam dokladnie ale wyszło, że te drooogie wcale nie swiecily lepiej od tych standardowych.
 3. Nie kumam. Kupowałem w ASO za trochę ponad 10 zł. Mówię o czujce przy lampie od strony kierowcy. Co sygnalizuje otwarcie/zamknięcie maski.
 4. Jeszcze nie wymienilem uszczelek. Ale już je kupiłem. Mają następujące numery: - 96644476 - 96644477
 5. T250 aveo sedan 2006 1.2 8v 53kw Okazało się, że mechanik złożył mi silnik tak, że dmucha mi przy EGR. Myślałem, że dmucha na styku zawór EGR - podstawka. Ale okazało się, że to dmucha na łączeniu głowicy z przystawka do której jest przykrecony zawór EGR. Nie wiem czy dobrze ro wyjaśniłem. Teraz pytania. Jaka jest uszczelka na styku głowica - podstawka zaworu EGR?. I jaka jest uszczelka pod samym zaworem? Bo aby odkręcić przystawkę, muszę odkręcić zawór. W związku z tym, że jest kilka rodzajów EGR wstawiam zdjęcia mojego zaworu. Zdjecia znalezione w necie. Podstawka (ja to tak nazywam) jest przykrecona do glowicy dwiema śrubami. Z góry i z dołu. Czy mogę tak poprostu zdjąć tą podstawkę, wymienić uszczelkę i przekręcić z powrotem? Nie ma tam jakiegoś kanału olejowego, płynu chłodzącego lub coś w tym stylu? nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia z odwroconym zaworem. Mam zawór jak ten po prawej. I widok z góry.
 6. Może klocki muszą sie dotrzeć po wymianie? Pewnie jakość klocków też ma znaczenie. Mogą inaczej się zachowywać niż stare. A szorowanie na zakrętach to może być też objaw kończących się klocków. Ewentualnie zaciski słabo wyczyszczone przez mechanika, po zmianie klocków.
 7. Ja mam dokładny alarm w ASO przy zakupie auta. Tak dołożyli, że po odłączeniu centralki auto jeździ. Nic nie trzeba lutować. Tak jakiś magik podłączył alarm :-)
 8. Nie musisz odpisać alarmu. Na 99% kable od czujki pod maską są zasniedziale lub upalone. Trzeba poprawić połączenie. Bo gubi sygnał z czujki i "myśli", że maskę otwierasz.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.