Skocz do zawartości

Vectra - zimówki


Boniek82

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o porade dotycząca zakupu felg stalowych i opon na zime.

Obecnie jeżdze na 205/55/16 na alumkach co było wbite nawet w briefie.

Chciałem sobie zakupić 195/65/15. Znajomy mówi ze felgi 15 są za duże bo felgi na zime zakłada sie rozmiar albo dwa mniejsze od tych na których sie jezdzi.

Drugi mówi znowu ze 14 cali bedą za małe i bedą obcierać o zacisk.

Jestem w kropce i proszę Szanowną Brać o porade.

Vectra B 1,8 16V 1998r. obniżony, Irmscher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Standardowe rozmiary dla VB to:

> 175/70/14

raczej za wąskie do viki - nie polecam i nie pamiętam ale producent chyba też

> 185/70/14

coraz trudniej dostęne z racji wysokiego profilu który staje sie niemodny - przerabiam ostatnio

> 195/65/15

popularny i chyba najbardziej pasuje do viki

> to sądzę, że wejda one spokojnie

wejdą i inne zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem sobie zakupić 195/65/15. Znajomy mówi ze felgi 15 są za duże bo felgi na zime zakłada sie

Pitolenie o Szopenie zlosnik.gif Od x lat zimówki mam w takim samym rozmiarze jak letnie i jakoś żyję. Co ma niby dać mniejsza felga? Na Twoim miejscu kupiłbym po prostu opony na te felgi co są i po sprawie. No chyba, że chcesz drugi komplet sobie sprawić to wtedy faktycznie zastanowiłbym się nad 15 bo będzie na pewno taniej niż za 16. A 14 do VB to imo małe nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pitolenie o Szopenie Od x lat zimówki mam w takim samym rozmiarze jak letnie i jakoś żyję. Co ma

> niby dać mniejsza felga?

Znajomemu sie popitolilo chyba, bo teoria mowi o 1-2 rozmiarach mniejszych oponach, ich szerokosci - czyli lato 205, zima 185-195.

A teoria tak mowi, bo jest wiekszy jednostkowy nacisk i zimowka ma sie lepiej zachowywac w trudnych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomemu sie popitolilo chyba, bo teoria mowi o 1-2 rozmiarach mniejszych oponach, ich szerokosci

> - czyli lato 205, zima 185-195.

> A teoria tak mowi, bo jest wiekszy jednostkowy nacisk i zimowka ma sie lepiej zachowywac w trudnych

> sytuacjach.

O to, to, to zlosnik.gif I z tym się jak najbardziej zgadzam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.