Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

vtorek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Czołem - dawno nic nie pisałem ale właśnie przyszła pora. Czy ktoś z Was orientuje się w temacie padających wysprzęglików w Astrach K? W przeciągu ostatnich dwóch lat padły mi dwa (motor 1.4 turbo benzyna 150KM). Rocznik auta 2019. Wczoraj właśnie wróciłem do domu na lawecie 😡 Ten który się właśnie zepsuł miał 15kkm i o ile dobrze pamiętam mój mechanik wsadził mi Luk'a. Generalnie te wysprzęgliki w tych autach to problem dosyć znany, niby jest dużo informacji ale w efekcie końcowym żadnych konkretów. Podobno są jakieś wysprzęgliki po modyfikacjach ale nie mogę odnaleźć żadnych konkretnych informacji o tym. Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat to byłbym wdzięczny za info bo to są jaja naprawdę żeby wysprzęglik wystarczał na 15 kkm.
  2. vtorek odpowiedział vtorek na temat - Opel
    Panowie - dzięki za odpowiedzi 👍
  3. Kontynuując temat który założyłem kilka dni temu z pytaniem o motor 1.2: dzięki kolegom wgryzłem się mocniej w Internety i faktycznie wychodzi że lepiej zainteresować się trochę starszą ale z motorem 1.4. Upatrzyłem sobie pewną z motorem 150KM z roku 2019 z przebiegiem 15kkm. Czy czegoś szczególnie obawiać się w tym motorze? Czytałem że były jakieś problemy z wysprzeglikem skrzyni. Czy ten problem został jakoś wyeliminowany czy występuje bez względu na rocznik? Drugie pytanie. Pojadę trochę januszexem ale czy 16 calowe felgi stalowe z astry j podejdą do takiego auta jeżeli na aucie są teraz 17stki? Czy czujniki ciśnienia z astry j są kompatybilne z k (oryginały fabryczne)?. Mam po prostu komplet całkiem niezłych zimówek na stalowkach, które może dałoby się jeszcze wykorzystać. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi 👍
  4. vtorek odpowiedział vtorek na temat - Opel
    OK - dzięki za podpowiedzi To podrążmy w takim razie motory 1.4 - czy dobrze kojarzę, że tam były 2 wersje mocy? 125 i 150KM? Jak ze spalaniem tej mocniejszej wersji? I jakieś typowe bolączki czy ten motor raczej można "brać w ciemno"?
  5. Pewnie było już kilka razy ale jakoś nie mogę się doszukać 😕 Czy silnik 1.2 130KM w Astrze z roku 2021 to konstrukcja Opla? Czy to już jest ten silnik PSA który podobno ma duże problemy z rozrządem (łuszczący się pasek). Ten opla jest na łańcuszku? I pytanie do praktyków jak ten motor sprawuje się ogólnie w eksploatacji? Miałem chwilę do czynienia z 1.4 125KM i bardzo przyjemnie się tym jeździło - 1.2 pewnie wrażenia trochę gorsze bo to 3 cyl ale jeżeli dynamika będzie na zbliżonym poziomie to jak dla mnie będzie to wystarczające. Mam na oku taką Astrę ale jeżeli tam są te silniki PSA to nie wygląda to różowo. Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi
  6. Odpowiem sam sobie 😄 Będzie dla potomnych. U mnie problemem okazał się programator (EL50488). Z niewiadomych przyczyn nagle nie raczył programować ostatniego koła. Inny programator (aczkolwiek także EL50488) zaprogramował wszystkie koła od razu bez żadnego problemu.
  7. Facet złożył koła to sprawdził jeszcze jakimś urządzeniem (nie programatorem) czy "żyją" i wyszło że wzystkie 4 są ok, więc stwierdziłem że nie będę płacił za programowanie skoro mam programator w domu (bo oczywiście zapomniałem wziąć). Bateria przyszła mi na myśl i zmieniłem na nówkę - bez efektu.
  8. Podbijam temat (niestety). Wymieniłem dziś koła i pojawił się problem przy programowaniu. Trzy pierwsze koła programują się bez problemu, ostatnie nie chce. Kilka tygodni temu sprawdzałem czujniki na "sucho" i elegancko się zaprogramowały. Teraz nie chcą. Jakieś sugestie?
  9. No tak 😆 A jak jest elektryczny to w sumie nawet nie wiem czy zadziała? Analogowy ręczny to sobie zaciągniesz w awaryjnej sytuacji ale elektryk?
  10. No właśnie - to mi przyszło pierwsze na myśl. Jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji, że sadzam Młodego za kierownicą po raz pierwszy i wyjeżdżamy na ulicę, a ja nie mam żadnej kontroli nad autem oprócz tego że ewentualnie mogę złapać kierownicę i zaciągnąć ręczny. Ok - powiedzmy, że nauczyłem go gdzieś ruszać i operować pedalierą na parkingu - to i tak dalej to duże ryzyko. Ten przepis o tym że mogę z nim jeździć byłby lepszy gdyby było powiedziane, że dzieciak musi najpierw odbyć kurs z instruktorem i jeździć z nim mogę potem (albo w trakcie kursu z instruktorem) żeby się doszkalał i obywał z samochodem i ruchem pod moim okiem przed egzaminem.
  11. Wielkie dzięki za info. Teraz z tymi czujnikami jest trochę prościej niż parę lat temu i przede wszystkim ceny programatorów spadły. Nie problem teraz kupić ten EL50488 za 40/50 zł. Mnie właśnie trochę odstraszał drugi komplet felg z powodu zabawy z programowaniem ale chyba jednak byłem trochę przewrażliwiony. Obecnie temat już jest dość mocno oblatany w necie i wygląda to na dość prostą procedurę. Zrobi się trochę cieplej, to kupię ten EL, wytargam felgi i jak będzie wszystko ok to na wiosnę postawię astrę na alu - przyda jej się lekkie odświeżenie 👍 Jeszcze raz dzięki za info Johny!
  12. No to elegancko 👍 To pytanie dodatkowe - miałeś jakieś swoje urządzenie do progrmowania czy robiłeś to u kogoś? Zastanawiam się nad zakupem (także na przyszłość) programotora EL50448. Ogarnie taki programator takie czujniki - niby opisany, że tak, ale wolałbym jakieś opinie praktyków.
  13. Czołem Panie i Panowie, Udało mi się w przyzwoitych pieniądzach dorwać do mojej Astry oryginalne felgi alu z czujnikami, które chcę założyć na lato. Przyznam szczerze, że kupowałem trochę w ciemno i na swoje ryzyko jeśli chodzi o sprawność czujników. I teraz pytanie: jest jakaś opcja sprawdzić działanie tych czujników "na sucho" tzn przez założeniem na felgi opon i napompowaniem? Można je spróbować zaprogramować do samochodu jeżeli nie będą wykrywać ciśnienia? Chciałbym po prostu uniknąć sytuacji, że złożę koła w całość i okaże się, że któryś nie działa i trzeba będzie znów koło rozbierać. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale czujniki są Schradera (to jest o ile dobrze kojarzę fabryka).
  14. Dokładnie tak jak piszesz... no ale genralnie zdziwko mnie chwyciło w pierwszym momencie bo zawsze jeździłem samochodami z mechanicznym przekaźnikiem a tu taka "nowociesność"
  15. Z ciekawości sprawdziłem i tak, sygnał niezapiętych pasów ma priorytet przed kierunkiem. Jak piszczą pasy to kierunku nie słychać. W ogóle jak pierwszy raz po kupnie auta uruchomiłem przy zgaszonym aucie awaryjne i nie usłyszałem przerywacza to mnie zdziwko chwyciło

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.