Skocz do zawartości

RDS CT (clock-time) w polskich radiostacjach


opopopoo

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z niedawnym przestawieniem czasu na letni zauważyłem jedną właściwość co do usługi RDS oferowanych przez pl radiostacje ukf, dokładnie mówiąc CT - clock-time.

Byłem mianowicie w drodze z centralnego obszaru kraju w kierunku granicy zachodniej, aż do tej granicy, później dalej na zachód.

Przejechanie przez PL zajęło dobre 3 godz. (z kawałkiem).

Odbiornik radiowy był ustawiony na RDS oraz na automatyczną korekcję czasu. Od dawna jestem na tyle leniwy, że zwlekam z przestawieniem czasu na zim/let tak długo jak tylko się da. Także w moim aucie. Więc i tym razem czekałem, aż sygnał rds zrobi to za mnie. Przejechałem aż do granicy, przeskakiwałem po kilku poważniejszych stacjach pl. Na każdej z nich trzymałem odbiór ok. 0.5 godz. A zegar stoi na zimowym. Przestawił się dopiero za granicą zachodnią. Trudno mi teraz powiedzieć po jakim czasie za jej przekroczeniem. W każdym bądź razie nie było to dłużej niż 1 do 1.5 godz., bo pod Berlinem mieliśmy nocleg a czas już był przestawiony na letni.

Więc wniosek z tego, że polskie radiostacje nie emitują informacji CT na rds wcale, albo robią to w znacznie dłuższych odstępach czas. niż np. niemieckie.

Jakie są wasze obserwacje w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem Mantę to dostawałem szału z godziną. Głównie słucham muzyki z USB/karty pamięci ale czasem się zdarzyło, że na chwilę przełączałem na radio a wtedy zaczynało żyć swoim życiem. Godzina się aktualizowała po kilku minutach ale zawsze niewłaściwie. Różnice od kilkunastu minut do kilkunastu godzin. Myślałem, że może część informacji nie zdążyła "dolecieć" ale nawet po dłuższym słuchaniu nie potrafiła się ustawić. Niby mogłem sam ją zmienić ale i tak się po czasie "aktualizowała". Teraz mam Blaupunkta i bez problemów sam ustawiam godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.