Skocz do zawartości

Troche samochodowe.. radio columbus


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

> ktos wie jak zmienic w nim sam soft? i ile to trwa?

> znajomy ma francuski jezyk, a chcialby polski

> radio jest takie samo w kazdym VW i kazdy soft pasuje czy sa inne loga i inne płytki do kazdej

> marki?

usługę znajdziesz na allegro za 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktos wie jak zmienic w nim sam soft? i ile to trwa?

Ja wiem. Około godziny.

> znajomy ma francuski jezyk, a chcialby polski

Jezeli ma na tyle stary soft, że nie ma polskiego, to powinien mieć jednak jeszcze jakieś języki oprócz farncuskiego - angielski, niemiecki, czeski, hiszpański, węgierski.

> radio jest takie samo w kazdym VW i kazdy soft pasuje czy sa inne loga i inne płytki do kazdej marki?

Sprawa jest nieco bardziej wyrafinowana. Columbus Skody to jest prawie RNS510 znany z VW (albo wręcz 100% to samo, ale pamiętam, że kiedyś, przy którejś zmianie softu trzeba było zamieniać jakieś pliki, w zależności od tego czy do Skody, czy VW).

Jednak pod tymi nazwami jest parę generacji urządzeń. Ja znam generacje A, B, C, F. Sam posiadam RNS510 "B", softowo zmienione na "C" (ale fizycznie to nadal "B"). zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem. Około godziny.

> Jezeli ma na tyle stary soft, że nie ma polskiego, to powinien mieć jednak jeszcze jakieś języki

> oprócz farncuskiego - angielski, niemiecki, czeski, hiszpański, węgierski.

no ma angielski, ale chce polski

jak chcialem sprawdzic wersje softu to pokazuje FM, AM i DAB...

nie da sie zerknac jaki jest SW teraz ani jaka to jest nawigacja niewiem.gif

bo o tych literkach tez juz czytałem, ale nie doszedłem z tym DAB jak wyglada

> Sprawa jest nieco bardziej wyrafinowana. Columbus Skody to jest prawie RNS510 znany z VW (albo

> wręcz 100% to samo, ale pamiętam, że kiedyś, przy którejś zmianie softu trzeba było zamieniać

> jakieś pliki, w zależności od tego czy do Skody, czy VW).

> Jednak pod tymi nazwami jest parę generacji urządzeń. Ja znam generacje A, B, C, F. Sam posiadam

> RNS510 "B", softowo zmienione na "C" (ale fizycznie to nadal "B").

no ja musze poszukać w takim razie jak sprawdzic jakie to radio

albo wziac jakis sprawdzony software 4120 (?) i spróbować go zainstalowac

i tez znalazlem dwie wersje, ze cos sie resetuje i wyklikuje, a druga ze sie tylko wrzuca płytke i potem tylko akceptuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak chcialem sprawdzic wersje softu to pokazuje FM, AM i DAB...

Potrzymaj guzik SETUP jeszcze dłużej. Jeżeli nie pokaże się kolejne menu, to znaczy, że zablokowany jest dostęp do dalszych informacji. Odblokowanie za pomocą VCDS lub za pomocą wgrania nowego softu.

> bo o tych literkach tez juz czytałem, ale nie doszedłem z tym DAB jak wyglada

DABem sie nie interesuj, bo i tak w Polsce nie działa. zlosnik.gif

> no ja musze poszukać w takim razie jak sprawdzic jakie to radio

> albo wziac jakis sprawdzony software 4120 (?) i spróbować go zainstalowac

Odradzam, bez sprawdzenia HW i numeru części VW.

> i tez znalazlem dwie wersje, ze cos sie resetuje i wyklikuje, a druga ze sie tylko wrzuca płytke i

> potem tylko akceptuje...

Zabawy na ślepo z softem mogą sprowadzić urządzenie do roli cegły lub do spowodowania nieoczekiwanego rozładowywania akumulatora.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzymaj guzik SETUP jeszcze dłużej. Jeżeli nie pokaże się kolejne menu, to znaczy, że zablokowany

> jest dostęp do dalszych informacji. Odblokowanie za pomocą VCDS lub za pomocą wgrania nowego

> softu.

sprawdzę, dzięki ok.gif

> DABem sie nie interesuj, bo i tak w Polsce nie działa.

> Odradzam, bez sprawdzenia HW i numeru części VW.

> Zabawy na ślepo z softem mogą sprowadzić urządzenie do roli cegły lub do spowodowania

> nieoczekiwanego rozładowywania akumulatora.

no wlasnie czytalem, ze sie nie wygasza, maxi-dot nie nawiguje, sterowanie radiem przestaje dzialac

bede dalej badac temat waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie czytalem, ze sie nie wygasza, maxi-dot nie nawiguje, sterowanie radiem przestaje dzialac

Ja po którejś aktualizacji softu musiałem od nowa konfigurować ustawienia VCDSem, bo wszystkie zostały skasowane. Ale już nie pamiętam, którą wtedy wersję wgrywałem.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.