Skocz do zawartości

Wydech z Punto do SC


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że moja wydumka wydechu dzis umarła a nie mam juz sprzetu i materiału na nowy projekt zastanawiam sie nad założeniem oryginalnego wydechu z Punto 1 bo sielnik i tak mam 1,2 8V

Czy któs próbował zaadoptowac taki wydech chodzi mi które elementy podejda P&P tzn Kolektor żeliwny poedjedzie 100% to wiem teraz za kolektorem mylse ze tez bez problemu podejdzie dwururka taka 

http://allegro.pl/rura-kolektorowa-wydechowa-tlumik-fiat-punto-i-1-2-i6049757866.html

bo taka jest oryginalnie tylko nie wiem czy np nie bedzie pukac o stabilizator ?

Nastepnie chciałem dac taki tłumi zamiast kata

http://allegro.pl/fiat-punto-i-rura-kolektorowa-tlumik-katalizator-i6045742603.html

i mysle że ten kawałek chyba tez powinnien podejść bez rzeźby ?

dalej to już raczej bez rzeźby sie nie obejdzie ale czy da rade wykorzystac jeszcze ten kawałek z tłumikiem srodkowym do ostatniego tłumika tak jak w linku 

http://allegro.pl/fiat-punto-1-1-1-2-1-tlumik-koncowy-obejma-gumy-i5520946825.html

czy to juz raczej nie ma sensu i lepiej ten kawałek dac oryginał z SC

Wszelkie sugestie porady mile widziane bo sprawa dość pilna auto stoi a do pracy trzeba jeździć

Linki przykladowe żeby z obrazować  o co mi chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwururkę + właśnie ten tłumik zamiast katalizatora, a dalej już pociągnięta zwykła rura fi43 i na końcu tłumik od 125p. Dwururka będzie pasować w każdym przypadku i nie będzie o nic pukać, ale nie wiem czy ten tłumik zamiast katalizatora nie będzie wadził o kosz zmiany biegów. Ja mam kosz wyciągnięty do środka, więc mi tam wszystko pasuje, ale właśnie o ile pamiętam to tak sobie myślałem jak montowałem ten wydech, że gdyby mieć kosz w seryjnym miejscu to byłby problem. Musiałbym zajrzeć pod samochód, bo już nie pamiętam jak to tam wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzieki to juz cos wiem dwururka pasuje tylko jak daleko sie konczy ?

Orientujesz sie moze czy dwururka jest takiej samej długości jak pojedyncza rura od 1,2 60km bo akurat do takiego mam dostęp to bym sobie pomierzył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś czytałem forum punto to tam wsadzali dwururkę do zwykłych wersji (np. 1,1spi w ramach tuningu) i nic nie pisali o żadnych przeróbkach, więc sądzę, że długość dwururki i pojedynczej rury od 60KM jest taka sama i pasuje zamiennie do reszty wydechu w punto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się podepne pod temat.. jestem na etapie początku swapu na 1.4 16v, na dniach nabędę wszystko na swap w tym wydechowy 4-2-1 gsg - pytanie jest co dać dalej ? w chwili obecnej mam 1.1 mpi z wydechem ultera, kat wycięty, fi ultera - z tego co wiem to fi38. moje pytanie - wystarczy do 1.4 ? chyba niekoniecznie. niby słyszałem, że ktoś tam z 1.4 jeździ na ulterze i jest okej ale wole się zapytać.

czy po przejściu z 4-2-1 w środkowy moge zastosować rurkę + końcowy od kata 125 i przysmarkać do niego końcówkę od ultera w ramach estetycznych na swoje widzimisię? wiadomo, że przy końcówce będzie trzeba pomodzić rurkę by się trzymała do zaczepu, ale chodzi mi czy ogólny zamysł jest ok? z tym, że to będzie głośne.. czytałem też o puszcze z serii, jak to sie ma do 1.4 ? Gadałem ze Stefanem i mówił mi coś o opcji z gofra 2/4 ? jak to wygląda ? orientujecie się ? moc silnika będzie standard 95 + program zrobiony pod to 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.