Skocz do zawartości

BuktopBektop

użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 455
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez BuktopBektop

  1. W dniu 3.08.2023 o 20:53, rwIcIk napisał(a):

    Podłączę się do wątku. Co pod gres na schody zewnętrzne?

    Pierwszy schodek narażony na opady i podsiąkanie wilgoci - styk z kostką brukową.

     

    https://pol.sika.com/pl/balkon-taras/plytki/plytki-t-8.html

     

    ale ja szedłbym w kierunku szkliwa, żwirku wraz z żywicami poliestrowymi. Szczelniej. mniejsze naprężenia, lepsza antypoślizgowość. Tylko wybierając kolorystykę pamiętaj że żywica z czasem będzie żółknąć.

    • Lubię to 2
  2. 4 godziny temu, pitw napisał(a):

    Mają już prawie 20 lat. Wymienić w całości czy same wkłady szybowe na 3-szybowe. Jak same wkłady to taka wymiana coś da pod względem utraty ciepła w zimie? 

    Jeśli wkłady nie są rozszczelnione to finsowo poczujesz zakup a nie oszczędności. Dodatkowo spora szansa że przy wymianie coś naruszysz w ramiakaku okna i skończy się nieplanowaną wymianą całości.

  3. W dniu 8.04.2022 o 19:31, amazaque napisał:

    Z bloczków komórkowych łatwiej, taniej i szybciej się buduje. Na dom idzie kilka wiaderek kleju zamiast metrów sześciennych zaprawy. Łatwiej jest zrobić instalacje, dużo cieniej tynku maszynowego. Maja też lepszą izolację termiczną. Wszelkie mocowania do ścian to już bajka ;]. Jak widzę dzisiaj dom budowany z 'czerwonego porotermu" to mnie śmiech ogarnia :hehe:. Chyba że ktoś dostał to za darmo, to o.k. :phi:

    Ceramika też ma swoje plusy: lepsza izolacyjność akustyczna i akumulacja cieplna, Zwłaszcza to ostatnie jest nie do przecenienia, zimą dom wolniej się wychładza a latem nagrzewa.

    Co do ceny to wszyscy pilnują się nawzajem i różnica jest kosmetyczna, zwłaszcza w skali całej inwestycji gdzie koszt materiału gołych ścian jest w sumie akordem przed poważnymi wydatkami.

    • Lubię to 1
  4. W dniu 30.07.2021 o 13:40, GalaktycznyMlotChwaly napisał:

    Nie. Ściana była pierwotnie zatynkowana na obrzeżach z ogromnym prostokątem z gołymi kamieniami na wierzchu. Ze względów praktycznych cały ten prostokąt został zatynkowany "markową" zaprawą. Plamy mają tendencję do pojawiania się raczej na obrzeżu tego "nowego" tynku, ale po czasie włażą na cały obszar nowego tynku. :nie_wiem: 

    Zapewne wychodzi coś z zaprawy którą murowano lub klejono kamienie. Farba na zacieki i kolejny Dekoral

    • Lubię to 1
  5. W dniu 30.06.2021 o 10:36, sherif napisał:

    Przyłącze tymczasowe to w wielu przypadkach jedyna droga na szybkie (i kosztowne) rozpoczęcie budowy. Też tak robiłem i prąd na słupie drewnianym miałem w tydzień, ale oczywiście chodziło o to co buduje "ZE", czyli docelowy.

    Ja niemal wszystko sam ogarniałem do zakupu owego słupa do adaptacji projektu. Jedynie do składania papierów do urzędu wynająłem babkę, bo było kilka kwestii spornych i opłaciło się :). W Warszawie (oraz pod) "miejscowy" się rozmywa, np co z tego że geodeta starszy facet ma znajomości i robi na tym terenie od 30 lat, jak mapki załatwia jeden centralny urząd w Warszawie przez losowo wybranego urzędnika, nic tu się nie ugra.

    Przy PnB natomiast kluczowe to jest umieć z nimi gadać i znać podstawy prawne, ja na to czasu i cierpliwości nie miałem. Jak się czegoś doczepiają to trzeba wiedzieć jak odpowiedzieć. U mnie jednym z problemów co się doczepili, że na elewacjach jest zaznaczona rura spustowa od rynien wchodząca w ziemię, skoro tak to zażądali pozwolenia wodnego na odprowadzanie opadów :bzik:.

    Przyłącze tymczasowe prądu od razu zrobiłem pod ziemią po trasie wyrysowanej w pozwoleniu. Projektant z prądowni pojawił się chyba 3 lub 4 lata po rozpoczęciu budowy, więc jedyne co mu pozostało to przerysować projekt i usankcjonować stan faktyczny, Z wodą jest gorzej, musisz czekać bo przyłącza do sieci wodociągowej musi dokonać pracownik operatora. Trwało to na pewno dłużej niż 3 miesiące, wydaje mi się że nawet na papier o możliwości przyłączenia czekałem niewiele krócej niż Twoje 3 miesiące.

    Dane sprzed 10 lat, więc może zmieniło się coś na plus, choć widząc jakość obsługi obu firm byłoby to dla mnie zaskoczeniem.

  6. Emulsja akrylowa do okien bądź grzejników lub własnej roboty mikstura: 10l farby do ścian plus 2-3 litry emulsji alkidowej do malowania okien i grzejników. Pamiętaj jednak że tak naprawdę zmywalność gumowych otarć będzie zależała od gładkości ścian. Ja bym kilkoma płytkami okleił ściany w miejscu gdzie będą leżały opony a pozostałą powierzchnię pomalował farbą do ścian

    • Lubię to 1
  7. 20 godzin temu, Marko33 napisał:

     

    Rozważam zakup/samodzielną budowę małego kurnika dla kliku kur ozdobnych emoji4.png

     

    Myślę o gotowym kurniku do samodzielnego montażu

    np taki https://allegro.pl/oferta/kurnik-zewnetrzny-9360043841?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

     

    lub taki

    https://allegro.pl/oferta/duza-klatka-z-zadaszeniem-dla-krolikow-drewniana-9403451041?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

     

    Zastanawiam się tylko jak kury przeżyją w niższych temperaturach

     

    Kury chciałbym jakieś wyczesane w stylu jak na foto poniżej emoji4.png

     

    Zastosowanie kurnika i kur czysto rozrywkowe ale jak trafi się jajko to też będzie miło

     

    Wszelkie porady budowniczych/hodowców mile widziane e0c143ecf4176ddf7e796986a6a52e71.jpg

     

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

     

     

     

    zacznij od upewnienia się czy w okolicy nie żyją lisy, kuny i jastrzębie. Jeśli tak to buduj wolierę, choć i ona w końcu będzie niewystarczającym zabezpieczeniem. Exteść mniej więcej co rok, półtora ma wyduszoną całe stado 10-15 kur i kupuje nowe. 

    Inna sprawa to smród występujący w okresach mokrych. Pewnie przy hodowli luźnej to nie występuje wcale albo jest nieuciążliwe (oprócz niespodzianek na trawniku)

  8. 12 godzin temu, sherif napisał:

    Zrobić tj się to robi fachowo. Dać twardy styro i obić cienką blachą, można np ją zanitować. 

    twardy styropian oznacza mniejszą izolacyjność cieplną i większa wagę. Zwykly elewacyjny i jak piszesz obić blachą dla zabezpieczenia przed zniszczeniem.

    • Lubię to 1
  9. Dnia 1.09.2020 o 13:23, Pietro_M napisał:

    Mam rolety zewnętrzne, niestety puszka wystaje poza elewację (deweloper się nie popisał), a w czasie opadów deszczu dość mocno słychać jak krople/woda spadają na puszkę. Jaki materiał zastosować na górę puszki rolety, żeby wygłuszał ten dźwięk?

    mata EPDM lub dekarska taśma bitumiczna. Pierwsza zapewne trwalsza, druga łatwiejsza w obsłudze - przyklejasz i docinasz. No i chyba jest w kilku kolorach.

    • Lubię to 1
  10. jeśli mapei to kolor nazywa się manhattan. Fuga wykruszyła się bo jest za mała szczelina więc ja, oprócz wydłubania starej fugi, poszerzyłbym szparę za pomocą szlifierki. Jeśli nie masz takiej możliwości wydłub fugę i zrób to silikonem

    • Lubię to 1
  11. 8 godzin temu, BOGUSS napisał:

    Wiosna co raz bliżej i trzeba coś myśleć o remoncie.

    Potrzebuję pomalować sufit zrobiony z płyt paździerzowych pomalowanych jakąś farbą bezbarwną.

    Sufit ma być biały, belki stropowe zostają takie jaki są.

    Nasuwa się myśl o farbie strukturalnej, co by struktury paździerza nie było widać.

    Czy farba strukturalna pokryje i nie będzie odpadać ?

    Ktoś coś praktykował w tym temacie ?

     

    sufit.jpg.4a1d06d38d559d0240742297af47c262.jpg

    Grunt z piaskiem kwarcowem, typu cm17 ceresitu. Lub farba ftalowa ewentualnie akrylowa. Farba strukturalna nie ukryje że to płyta osb, więc nie wiem czy warto się w to bawic.

    • Lubię to 1
  12. Dnia 8.11.2019 o 10:03, Wasylek napisał:

    Czego dotyczy pytanie? Wersje Stepway występują w Loganie MCV, Sandero, Dokkerze i Lodgy...

    W zasadzie to skupiłbym się na Loganie i Dokkerze. Dustera 4x4 raczej nie, sam napęd i wymiary wewnętrzne mnie nie przekonują. Cena zapewne będzie także hamulcem. Zwłaszcza że w mazowieckich lasach i polach zawsze znajdzie się lepsza droga z drugiej strony. Informacyjnie, czego nie zrobiłem poprzednio, chodzi o jeden nowy samochód, w miarę możliwości łączący najważniejszo użytkowo dotychczas używane dwie sztuki: coś na asfalt i terenówkę z reduktorem.  I tu widzę właśnie owe stepwaye. O ile jest odczuwalne to podniesienie zawieszenia na drogach polnych, jak wygląda prowadzenie na i poza asfaltem. No i silniki, tu wybór jest słaby bo producent do tej wersji powinien przygotować dodatkowo  jakies tradycyjne benzynowe 1,6 bez wodotrysków. Podobnego diesla pewnie już ekologia nie przepuści.

  13. Jakie są wymiary tych okien? Im większe tym gęściejszy profil bo to oznacza sztywność. Co do samych wypełnień szybowych to proś o papiery, bo to produkuje kooperant i w razie rozszczelnienia ułatwia egzekucję gwarancji. I tak naprawdę właśnie szyby robią współczynnik izolacyjności okna.

     

     

  14. 2 godziny temu, Rado_ napisał:

    Powierzchnia jest równa, dzisiaj kułem klej emoji2957.png Chyba najmniejsze opakowanie 5 kg?

    3kg chyba też są, ale powinieneś zrobić na dwa razy. Zaszpachlować jako hydroizolację, wyrównując przy tym nierówności i położyć płytki na grzebień. Przy takim zastosowaniu powinieneś zużyć ok 9 kilo. Dobrze byłoby też użyć fugi epoksydowej.

    • Lubię to 1
  15. Zlew jest w kształcie miski okrągły nie ma na nim żadnej powierzchni, na której można by zamontować baterię.

    oprócz dużo silikonu, od spodu daj możliwie dużą podkladkę z blachy 2mm z dużą ilością silikonu. Myślę że w tej chwili po rozmoczeniu całość jest niszczona przez nieosiowe otwieranie kranu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.