-
łożysko amortyzatora
Tylko pewnie będzie trudniej bo ciasno. ale mniej rozkręcania by było > Jest taka możliwość.
-
łożysko amortyzatora
Witam Mam zapytanie czy w astrze f jest możliwość wymiany samego łożyska amortyzatora z przodu bez rozpinania dolnego sworznia i ogólnie ściskając sprężynę w nadkolu ? dziękuje za sugestie pozdrawiam
-
Uszczelnienie odpowietrzenia skrzyni korbowej
A jeszcze mam zapytanie w sprawie tej uszczelki na dole taka owalna ? tam jest uszczelka czy oringi ? dzięki
-
Uszczelnienie odpowietrzenia skrzyni korbowej
bo widzę ze coś tam cieknie i nie wiem czy to się wykręca czy wciśnięte ok dzięki za pomoc
-
Uszczelnienie odpowietrzenia skrzyni korbowej
Uszczelnienie odpowietrzenia skrzyni korbowej jaka tam jest uszczelka przy głowicy w astrze 1.8 8v takie kolanko. i tu moje zapytanie czy jest wciśnięte czy wkręcone w załączniku foto dziękuje za pomoc i pozdrawiam życzę miłego dnia
-
[F] Momenty dokręcenia śrub
Mam zapytanie ile odczekać pomiędzy tymi fazami dokręcania i te kolejne fazy dokręcamy kluczem już sztywnym czy dynamometrem bo ten moment na kluczu jest strasznie mały a chodzi tylko o kąt ??? pozdrawiam dziękuje za pomoc > Odnośnie dokręcania śrub głowicy. > W książce "sam naprawiam opel astra" mowa jest o: > "Silniki 1,8 i 2,0 dm3 > W pierwszej fazie dokręcać śruby momen > tem 25 N-m, przechodząc spiralnie od środka > na zewnątrz. > W drugiej fazie dokręcać śruby w tej samej > kolejności o kąt 90°. > W trzeciej fazie dokręcać śruby w tej samej > kolejności o kąt 90°. > W czwartej fazie dokręcać śruby w tej samej > kolejności o kąt 90°." > a troszkę dalej: > "Uwaga. Nie jest wymagane późniejsze do > kręcanie śrub głowicy (np. po przebiegu > 1000 km)." > I tu moje pytanie. Czy dokręcać głowicę po przejechaniu 1000 czy nie. Wśród mechaników są 2 szkoły. > Ja w mojej astrze już wiele razy miałem kłopoty z głowicą i uszczelką. Raz głowica była > pęknięta, parę razy wydmuchana uszczelka. Teraz też mam rozebraną górę silnika (wymiana > głowicy). Nigdy głowica nie była dokręcana po 1000 km od naprawy. Czy tym razem to zrobić, > może problem zniknie... ?
Adam1984
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
nigdy