Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

gumisbeer

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy
  1. gumisbeer odpowiedział gumisbeer na temat - Opel
    Niestety po sprawdzeniu złącz problem nie zniknął , czy ma ktoś jakiś pomysł skąd może brać się zwarcie do kontrolki ?? Dziś zabieram się za czyszczenie połączeń masowych być może to coś da Pozdrawiam
  2. gumisbeer odpowiedział gumisbeer na temat - Opel
    Abs faktycznie nie działa , jutro sprawdzę złącza
  3. Witam Do tematu , ostatnio grzebałem trochę przy złączach w lewym słupku , nie odłączyłem aku ( błąd ) . Złącza rozłączyłem i złączyłem ponownie . Po tym fakcie mam problem z Absem , otóż po przekręceniu kluczyka kontrolka nie gaśnie . Po wyjęciu bezpiecznika od abs kontrolka nadal świeci tylko ciut mniej rażącym światłem . Po odłączeniu złącza przy sterowniku abs kontrolka nadal świeci po odpaleniu silnika .. Co mogło się stać ? Pozdrawiam
  4. Sprawdź ustawienie kąta wyprzedzenia zapłonu
  5. Warto byłoby przyjrzeć się ciśnieniu oleju coby rozwiać wątpiwości mój X16szr jeszcze przed remontem ale chodzi cicho , poprzednio miałem c14nz i po wymianie popychaczy dźwigienek chodził jak pszczółka co do japońców to fakt opel chodzi głośno ale wygłuszenie maski i ściany grodziowej daje radę
  6. > Zauważyłem też, że jak podnoszę auto na lewarku - nawet centralnie za belkę to prawe koło schodzi I to podnoszenie na belce szczególnie całego ciężaru całego tyłu po środku niezbyt dobrze na nią wpływa
  7. Witam Dziś z racji urlopu postanowiłem zamontować sobie osłonę silnika. Z zakamarków wyciągnąłem arkusz blachy ocynk 2mm i wyciąłem wg wymiarów z tej stronki jakiś tekst . Ogólnie nie chodziło mi o jakieś pancerne osłony gdyż jazda głównie po mieście ale ze względu na to iż mam miskę aluminiową postanowiłem ją osłonić przed kamieniami i mroźnym powietrzem , jeśli chodzi o to powietrze to mam już pozytywne doznania po powrocie z montażu, jako że miałem 40km do przejechania do miejsca montażu to powrót w tych samych warunkach dał pozytywne efekty założenia osłony . Po pierwsze czas zagrzania silnika do 90tki skrócił się o jakieś 5min (może i nie dużo ale jednak jeżdząc na LPG wg mnie sporo) po drugie gdy jeździłem bez osłony temp na zegarze wahała się od 85-92 stopni (oczywiście wskazania licznika) , gdy wracałem temp silnika spadła tylko w momencie pełnego otwarcia termostatu a tak sobie pływa 90-93 stopnie czyli cieplej. Wg mnie warto poświęcić godz na taką imprezę. Ot przykład znajomek wczoraj jechał seatem ibizą przez zaspy , śniegu w komorze było tyle że dziś nie szło włączyć 2 i 4 biegu bo wybierak zamarzł , w astrze już cosik takiego nie grozi. Dodatkowo w osłonie wyciąłem otwór 7x7 pod korek oleju coby nie trzeba było jej demontować . Montaż na wkręty samowięrcące nie przysporzył żadnych problemów. Pozdrawiam PS wiem że było już sporo wątków na ten temat ale chciałem poprostu zachęcić tych którzy się wahają
  8. Filtr wymieniam 3 razy w roku , ledwo miesiąc temu założony
  9. > W poprzedniej Astrze (bez klimy) leciało dużo bardziej ciepłe powietrze... Powiem Ci szczerze że ja mam podobne wrażenie , przewody idące do narzewnicy oraz powrót gorące ale z nawiewów upału nie zaznałem , jest wystarczająco ale jakby się chciało gorąca to u mnie nie ma opcji , coś mi sie zdaję że sama konstrukcja obudowy nagrzewnicy jest przystosowana raczej pod lżejsze klimaty ...
  10. Witam Najtańszy zamiennik to koszt min 300zł ale przeważnie oferowano mi za 500-600zł , kupiłem używkę za 30zł , naprawde miałem fart
  11. Witam Nagrzewnica wymieniona czas operacyjny 1godz 15min (robiłem to już 3 raz:P) temperatura w garażu -15 , ogólnie jest dobrze przy tej temp na zewnątrz w środku autka jest ciepło , co prawda gorącem nie bucha ale myślę że przy mniejszym mrozie będzie git. Pytanie jeszcze do użytkowników astry z klimą czy Wam też na ustawieniu pokrętła na ciepło słabiej dmucha z nawiewów?
  12. Niestety znalezienie zamiennika graniczy chyba z cudem ASO woła 650zł
  13. > Jeśli to kamień, to bez problemu można się go pozbyć chociażby octem, kwaskiem cytrynowym, czy > środkami do czajników, lub ekspresów do kawy. Sęk w tym że próbowałem 2krotnie , może robiłem coś nie tak? zalałem octem i do garnka z wodą 45min później płukanie i tak 2,3 razy niestety nie dało to za wiele . Może użyć chemii do układów chłodzenia /? W sensie cały układ odkamienic na pracującym silniku?
  14. Witam Mam problem z nagrzewnicą , słabo grzeje na wolnych obrotach . Próbowałem gotowania w chemi (demontowałem i do garnka) jednak efekty dość słabe , widać że kamień nie puścił. Czeka mnie zakup nowej , jednak nie mogę znaleźć jakiegoś taniego zamiennika a nie uśmiecha mi sie wydawać 500zł na oryginał .. Czy miał ktoś podobny problem ? Do normalnej wersji nagrzewnice można kupić już za 70-100zł a tu zonk. Numer VALEO 812147 OPEL 16 18 004 prawdopodobnie taka właśnie. Przepraszam za mało techniczny wątek Pozdrawiam
  15. gumisbeer odpowiedział jagu na temat - Opel
    Trzeba dodać iż w niektórych opelkach napięcie na pompie paliwa pojawia się dopiero w momencie kręcenia rozrusznikiem , nie wystarczy przekręcić stacyjki .. Kiedyś też sie na ten myk nabrałem Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.