-
ABS astra F problem
Niestety po sprawdzeniu złącz problem nie zniknął , czy ma ktoś jakiś pomysł skąd może brać się zwarcie do kontrolki ?? Dziś zabieram się za czyszczenie połączeń masowych być może to coś da Pozdrawiam
-
ABS astra F problem
Abs faktycznie nie działa , jutro sprawdzę złącza
-
ABS astra F problem
Witam Do tematu , ostatnio grzebałem trochę przy złączach w lewym słupku , nie odłączyłem aku ( błąd ) . Złącza rozłączyłem i złączyłem ponownie . Po tym fakcie mam problem z Absem , otóż po przekręceniu kluczyka kontrolka nie gaśnie . Po wyjęciu bezpiecznika od abs kontrolka nadal świeci tylko ciut mniej rażącym światłem . Po odłączeniu złącza przy sterowniku abs kontrolka nadal świeci po odpaleniu silnika .. Co mogło się stać ? Pozdrawiam
-
Astra F 1.6 8v C16NZ problem z silnikiem
Sprawdź ustawienie kąta wyprzedzenia zapłonu
-
X16SZR klepie na zimnym po naprawie głowicy
Warto byłoby przyjrzeć się ciśnieniu oleju coby rozwiać wątpiwości mój X16szr jeszcze przed remontem ale chodzi cicho , poprzednio miałem c14nz i po wymianie popychaczy dźwigienek chodził jak pszczółka co do japońców to fakt opel chodzi głośno ale wygłuszenie maski i ściany grodziowej daje radę
-
Astra f Kombi - krzywe tylne koło ???
> Zauważyłem też, że jak podnoszę auto na lewarku - nawet centralnie za belkę to prawe koło schodzi I to podnoszenie na belce szczególnie całego ciężaru całego tyłu po środku niezbyt dobrze na nią wpływa
-
[F] osłona silnika
Witam Dziś z racji urlopu postanowiłem zamontować sobie osłonę silnika. Z zakamarków wyciągnąłem arkusz blachy ocynk 2mm i wyciąłem wg wymiarów z tej stronki jakiś tekst . Ogólnie nie chodziło mi o jakieś pancerne osłony gdyż jazda głównie po mieście ale ze względu na to iż mam miskę aluminiową postanowiłem ją osłonić przed kamieniami i mroźnym powietrzem , jeśli chodzi o to powietrze to mam już pozytywne doznania po powrocie z montażu, jako że miałem 40km do przejechania do miejsca montażu to powrót w tych samych warunkach dał pozytywne efekty założenia osłony . Po pierwsze czas zagrzania silnika do 90tki skrócił się o jakieś 5min (może i nie dużo ale jednak jeżdząc na LPG wg mnie sporo) po drugie gdy jeździłem bez osłony temp na zegarze wahała się od 85-92 stopni (oczywiście wskazania licznika) , gdy wracałem temp silnika spadła tylko w momencie pełnego otwarcia termostatu a tak sobie pływa 90-93 stopnie czyli cieplej. Wg mnie warto poświęcić godz na taką imprezę. Ot przykład znajomek wczoraj jechał seatem ibizą przez zaspy , śniegu w komorze było tyle że dziś nie szło włączyć 2 i 4 biegu bo wybierak zamarzł , w astrze już cosik takiego nie grozi. Dodatkowo w osłonie wyciąłem otwór 7x7 pod korek oleju coby nie trzeba było jej demontować . Montaż na wkręty samowięrcące nie przysporzył żadnych problemów. Pozdrawiam PS wiem że było już sporo wątków na ten temat ale chciałem poprostu zachęcić tych którzy się wahają
-
[F] x16szr + klima nagrzewnica
Filtr wymieniam 3 razy w roku , ledwo miesiąc temu założony
-
[F] x16szr + klima nagrzewnica
> W poprzedniej Astrze (bez klimy) leciało dużo bardziej ciepłe powietrze... Powiem Ci szczerze że ja mam podobne wrażenie , przewody idące do narzewnicy oraz powrót gorące ale z nawiewów upału nie zaznałem , jest wystarczająco ale jakby się chciało gorąca to u mnie nie ma opcji , coś mi sie zdaję że sama konstrukcja obudowy nagrzewnicy jest przystosowana raczej pod lżejsze klimaty ...
-
[F] x16szr + klima nagrzewnica
Witam Najtańszy zamiennik to koszt min 300zł ale przeważnie oferowano mi za 500-600zł , kupiłem używkę za 30zł , naprawde miałem fart
-
[F] x16szr + klima nagrzewnica
Witam Nagrzewnica wymieniona czas operacyjny 1godz 15min (robiłem to już 3 raz:P) temperatura w garażu -15 , ogólnie jest dobrze przy tej temp na zewnątrz w środku autka jest ciepło , co prawda gorącem nie bucha ale myślę że przy mniejszym mrozie będzie git. Pytanie jeszcze do użytkowników astry z klimą czy Wam też na ustawieniu pokrętła na ciepło słabiej dmucha z nawiewów?
-
[F] x16szr + klima nagrzewnica
Niestety znalezienie zamiennika graniczy chyba z cudem ASO woła 650zł
-
[F] x16szr + klima nagrzewnica
> Jeśli to kamień, to bez problemu można się go pozbyć chociażby octem, kwaskiem cytrynowym, czy > środkami do czajników, lub ekspresów do kawy. Sęk w tym że próbowałem 2krotnie , może robiłem coś nie tak? zalałem octem i do garnka z wodą 45min później płukanie i tak 2,3 razy niestety nie dało to za wiele . Może użyć chemii do układów chłodzenia /? W sensie cały układ odkamienic na pracującym silniku?
-
[F] x16szr + klima nagrzewnica
Witam Mam problem z nagrzewnicą , słabo grzeje na wolnych obrotach . Próbowałem gotowania w chemi (demontowałem i do garnka) jednak efekty dość słabe , widać że kamień nie puścił. Czeka mnie zakup nowej , jednak nie mogę znaleźć jakiegoś taniego zamiennika a nie uśmiecha mi sie wydawać 500zł na oryginał .. Czy miał ktoś podobny problem ? Do normalnej wersji nagrzewnice można kupić już za 70-100zł a tu zonk. Numer VALEO 812147 OPEL 16 18 004 prawdopodobnie taka właśnie. Przepraszam za mało techniczny wątek Pozdrawiam
-
Astra G 1,4 16V X14XE
Trzeba dodać iż w niektórych opelkach napięcie na pompie paliwa pojawia się dopiero w momencie kręcenia rozrusznikiem , nie wystarczy przekręcić stacyjki .. Kiedyś też sie na ten myk nabrałem Pozdrawiam
gumisbeer
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
nigdy