-
[i30][1.6crdi] Częste wypalanie DPFa
Po 2 latach problem znów powrócił - auto od roku jeżdżone tylko poza miasto, na dłuższe trasy i zaczęło wypalać DPF co 80 km. Trasę nad Bałtyk i z powrotem do Wawy wypalało 10x DPF 🙄 Prowadzę na diagnostykę do ASO, które 2 lata temu wymieniało filtr, niech szukają w osprzęcie DPF-u. Gwarancja kończy się w grudniu i takie klocki na koniec.
-
[i30][2017][PD] Jakie czujniki ciśnienia TPMS?
cześć, ktoś się orientuje jakie czujniki szły w i30 PD 2017 Wagon w felgach alu 16"? Jest tego kilka modeli na rynku wtórnym, ale nie mam pojęcia co mam na kolach, a nie chcę zdejmować specjalnie opony. Pewnie Continental, model zaczynający się od 52933-xxxx Ktoś pomoże?
-
Sandero Stepway 0.9TCE lpg
To ma sens w pierwszym roku rękojmi, wtedy wadę uznaje się za obecną w dniu zakupu i gwarant musi udowodnić, że jej nie ma. Po roku to kupujący musi udowodnić, że wada jest - opinia rzeczoznawcy. ASO wtedy albo spuszcza gacie i idzie na ugodę, albo decyduje się na sąd.
-
[i30][1.6crdi] Częste wypalanie DPFa
ASO wymieniło DPF, nadtopił się przez wadliwy czujnik ciśnienia spalin... Temat można zamknąć
-
Lista obecności H/K, czyli kolejno odlicz ;)
Trudno, nikt nie jest doskonały Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
-
[i30][1.6crdi] Częste wypalanie DPFa
Wyjaśnij mi proszę o jaki konkretnie chodzi warsztat i co z tą gwarancją? Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
-
[i30][1.6crdi] Częste wypalanie DPFa
Panowie, auto lata regularnie po trasie, to nie jest tak, że tylko po mieście jeżdżone Sluchajcie tego: podczas wypalania filtra zgłosiłem też, że muli coś, wiec sitko sprawdzili. Kilka dni po wizycie w ASO tankuję ON, jak zawsze do pierwszego odbicia pistoletu... Leje i leje a pistolet nie odbija, że było dość głośno na stacji to się nie połapałem w porę, że paliwo leje się przez wierzch ze zbiornika pod samochód!!! [emoji44] Assistance i laweta do ASO, tam się okazało, że uszczelka się podwinęła jak montowali pompkę w zbiorniku no i się przelało... Upierdolił się samochód od spodu po całości, naleciało w plastikowe osłony podwozia... Niby poprawili to tefo samego dnia ale auto śmierdzi ropskiem na pół garażu teraz, nie umyli tego tylko na szybko rozebrali i złożyli raz jeszcze... Dzwonię jutro do nich, niech to biorą, rozbierają osłony i myją wszystko - nie po to kupiłem nowe auto, żeby śmierdziało mi teraz na potęgę ropskiem jak ze starego passata :/ Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
-
[i30][1.6crdi] Częste wypalanie DPFa
Tak jak myślałem, pierwszy serwis zrobił mnie w bambuko, w drugim dziś bez problemu wypaliłem DPF z poziomu 8,5g do 0,01g + sprawdzenie sitka pompy paliwa + wymiana filtra powietrza + zalecenie, żeby autem jeździć bardziej dynamicznie Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
-
[i30][1.6crdi] Częste wypalanie DPFa
Kierownik serwisu oddzwonił i oczywiście standard gadka, że jak auto nie wyświetli błędów to oni nie mogą nic zrobić [emoji14] Dodatkowo, jak poziom sadzy jest za mały to nie są w stanie dopalić serwisowo DPFa, co zweryfikuję jutro w drugim serwisie - niech sprawdzą poziom zajętości filtra i zobaczę co powiedzą? Jak powiedzą, że mogą wypalić w każdej chwili to niech wypalają a do drugiego serwisu pojadę z papierem, ze jednak sie da wypalić poniżej poziomu ostrzegawczego Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
-
[i30][1.6crdi] Częste wypalanie DPFa
Czekam na telefon od kierownika serwisu gdzie nie wykonano wypalenia DPFu po zmianie oleju. Drugie ASO, gdzie jestem umówiony twierdzi, że jeśli olej jest wymieniany z powodu rozrzedzenia przez paliwo konieczne jest wypalenie DPF przez serwis, inaczej świeżego oleju także bedzie przybywać - co dzieje się u mnie :/ Także jesli pierwsze ASO nie przyzna się do błędu, to jutro robię usługę w drugim ASO a w pierwszym ASO skladam reklamację, czekam na decyzję i jak odrzucą to HMP wchodzi do akcji, bo na infolinię też dzwoniłem i są w stanie być pośrednikiem między mną a ASO. Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
-
[i30][1.6crdi] Częste wypalanie DPFa
Na gwarancji, ale to nie zmienia nic. Auto miało przy 11,5tys. km wymieniony olej z powodu zwiekszonego stanu i nie zostało wykonane wypalnie serwisowe, które powinno być przez ASO zrobione, inaczej DPF nadal bedzie się za często wypalał i nadal będzie przybierać oleju... Umówiłem się już na wypalenie, koszt 300zł... Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
-
Lista obecności H/K, czyli kolejno odlicz ;)
Szczęść, posiadam i30 wagon z rocznika 2017, 1.6crdi, po 13kkm zapchany DPF, polecam każdemu to auto Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
-
[i30][1.6crdi] Częste wypalanie DPFa
Mój i30 z 2017 ma 13tys. km, DPF wypala się na autostradzie co 150km a w mieście mam wrażenie patrząc na spalanie, że non stop:/ Są jedynie trzy sposoby jak poznać, ze DPF się wypala: 1. na biegu zdjąć nogę z gazu i jeśli spalanie chwilowe inne niż 0.0l/100km to dopala 2. Start/Stop nie zadziała kiedy DPF się wypala 3. podłączenie interfejsu bluetooth do smartfona i śledzenie temp katalizatora, jeśli ~600*C to wypala + EGR na 0% Powyższe merody są trudne do ogarnięcia w normalnej jeździe, auto użytkuje głównie żona, mimo, że robię regularnie trasy po A2 to miasto zrobiło prawdopodobnie robotę, tym bardziej, że żona Start/Stop nie używała i jak kończyła jazdę to studzenie turbo 20-30sek. i gasiła silnik (zapewne czesto w trakcie wypalania DPF). Olej wymieniałem przy 12tys. bo przybyło 1cm, w ASO powiedzieli, że jak wypala sie DPF to silnik inaczej pracuje co jest bzdurą bo jak podłączyłem TorquePro to podczas wypalania DPF silnik pracuje identycznie jak przed/po wypaleniu. Doszedłem do wniosku, że przerywane procesy wypalania w mieście spowodowały, że sadzy odkładało sie więcej i więcej a obecnie procedura dopalania pomaga tylko na chwilę gdyż stopień zapchania filtra jest znaczny. Czytałem, że w trasie powinien dopalać się co 400-500km a w mieście co 150-180km. Zaczęliśmy używać Start/Stop, ale zdaję sobie sprawę, że juz po fakcie. Auto dostaje mega turbo dziury przy dodaniu gazu w zakresie 1800-2000obr./min., wcześniej było ok. Co radzicie? ASO i wypalanie serwisowe czy w lesie podlać benzyną, podpalić i wziąć kasę z AC? Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
-
[A3 '02] 1.6 8V AVU nie odpala po nocy
> Dzieki za radę, jak sprawdzę sondę? Mam szerokopasmową, z 5ma przewodami, podpowiesz na których > szukać 0,5V? > Tak, miałem wczesniej A3 1.8 Koledzy za telepanie silnika na zimnym odpowiadały twarde jak kamień uszczelki kolektora: wymieniłem je i jest OK. Niestety silnik nadal ma problemy z zapalaniem na zimnym/ciepłym bez znaczenia. Zmierzyłem kompresję i jest po 14bar x4, więc OK. Zdjałem rozrząd i złożyłem raz jeszcze na punkty. Zimny silnik pracuje równo, niestety czasem zapali za pierwszym a najczęściej za 4-5 razem dopiero:/ Zauważyłem coś dość ciekawego: podczas pomiarów ciśnienia miałem odpięte przewody benzynowe od listwy i tu zaskoczenie bo benzyna z przewodu trysnęła pod ciśnieniem dopiero na 3cim cylindrze, a przecież kręciłem na dwóch pierwszych po około 2x5sekund :/ Czyżby ta franca nie załączała się zawsze kiedy przekręcam kluczyk i zwyczajnie z wtryskiwaczy nie leci paliwo kiedy próbuję zapalać? :/ Dodam, ze kiedy w instalacji LPG ustawię "ciepły start" czyli uruchomienia ciepłego silnika na gazie, to zawsze odpali:/ Co radzicie? Sprawdzić jeszcze przekaxnik pomy? Immo się pieprzy a nie wywala błędu? Podmiana kluczyka na zapasowy?
-
[A3 '02] 1.6 8V AVU nie odpala po nocy
> mieliwsmy kiedys taka a3 z podobnymi problemamy, okazalo sie ze sterownik byl uszkodzony oraz > kolektor ssacy byl nieszczelny i ssalo lewe powietrze > uszkodzenie sterownika poledalo na tym ze podawal 5V na przewod syganlowy lambdy zamiast > referencyjnego 0,5V > skutkowalo to uboga mieszanka i problemy na zimnym > warto to sprawdzic, jak i kolektos ssacy, nawet jak sie wydaje ze jest ok warto rozebrac zlozyc od > nowa sprawdzic uszczelki > a tak na marginesie nie miales wczesnie a3 1.8? Dzieki za radę, jak sprawdzę sondę? Mam szerokopasmową, z 5ma przewodami, podpowiesz na których szukać 0,5V? Tak, miałem wczesniej A3 1.8
qbadm
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta