Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

qbadm

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Po 2 latach problem znów powrócił - auto od roku jeżdżone tylko poza miasto, na dłuższe trasy i zaczęło wypalać DPF co 80 km. Trasę nad Bałtyk i z powrotem do Wawy wypalało 10x DPF 🙄 Prowadzę na diagnostykę do ASO, które 2 lata temu wymieniało filtr, niech szukają w osprzęcie DPF-u. Gwarancja kończy się w grudniu i takie klocki na koniec.
  2. cześć, ktoś się orientuje jakie czujniki szły w i30 PD 2017 Wagon w felgach alu 16"? Jest tego kilka modeli na rynku wtórnym, ale nie mam pojęcia co mam na kolach, a nie chcę zdejmować specjalnie opony. Pewnie Continental, model zaczynający się od 52933-xxxx Ktoś pomoże?
  3. qbadm odpowiedział Pipper na temat - Dacia
    To ma sens w pierwszym roku rękojmi, wtedy wadę uznaje się za obecną w dniu zakupu i gwarant musi udowodnić, że jej nie ma. Po roku to kupujący musi udowodnić, że wada jest - opinia rzeczoznawcy. ASO wtedy albo spuszcza gacie i idzie na ugodę, albo decyduje się na sąd.
  4. ASO wymieniło DPF, nadtopił się przez wadliwy czujnik ciśnienia spalin... Temat można zamknąć
  5. Trudno, nikt nie jest doskonały Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  6. Wyjaśnij mi proszę o jaki konkretnie chodzi warsztat i co z tą gwarancją? Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  7. Panowie, auto lata regularnie po trasie, to nie jest tak, że tylko po mieście jeżdżone Sluchajcie tego: podczas wypalania filtra zgłosiłem też, że muli coś, wiec sitko sprawdzili. Kilka dni po wizycie w ASO tankuję ON, jak zawsze do pierwszego odbicia pistoletu... Leje i leje a pistolet nie odbija, że było dość głośno na stacji to się nie połapałem w porę, że paliwo leje się przez wierzch ze zbiornika pod samochód!!! [emoji44] Assistance i laweta do ASO, tam się okazało, że uszczelka się podwinęła jak montowali pompkę w zbiorniku no i się przelało... Upierdolił się samochód od spodu po całości, naleciało w plastikowe osłony podwozia... Niby poprawili to tefo samego dnia ale auto śmierdzi ropskiem na pół garażu teraz, nie umyli tego tylko na szybko rozebrali i złożyli raz jeszcze... Dzwonię jutro do nich, niech to biorą, rozbierają osłony i myją wszystko - nie po to kupiłem nowe auto, żeby śmierdziało mi teraz na potęgę ropskiem jak ze starego passata :/ Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  8. Tak jak myślałem, pierwszy serwis zrobił mnie w bambuko, w drugim dziś bez problemu wypaliłem DPF z poziomu 8,5g do 0,01g + sprawdzenie sitka pompy paliwa + wymiana filtra powietrza + zalecenie, żeby autem jeździć bardziej dynamicznie Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  9. Kierownik serwisu oddzwonił i oczywiście standard gadka, że jak auto nie wyświetli błędów to oni nie mogą nic zrobić [emoji14] Dodatkowo, jak poziom sadzy jest za mały to nie są w stanie dopalić serwisowo DPFa, co zweryfikuję jutro w drugim serwisie - niech sprawdzą poziom zajętości filtra i zobaczę co powiedzą? Jak powiedzą, że mogą wypalić w każdej chwili to niech wypalają a do drugiego serwisu pojadę z papierem, ze jednak sie da wypalić poniżej poziomu ostrzegawczego Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  10. Czekam na telefon od kierownika serwisu gdzie nie wykonano wypalenia DPFu po zmianie oleju. Drugie ASO, gdzie jestem umówiony twierdzi, że jeśli olej jest wymieniany z powodu rozrzedzenia przez paliwo konieczne jest wypalenie DPF przez serwis, inaczej świeżego oleju także bedzie przybywać - co dzieje się u mnie :/ Także jesli pierwsze ASO nie przyzna się do błędu, to jutro robię usługę w drugim ASO a w pierwszym ASO skladam reklamację, czekam na decyzję i jak odrzucą to HMP wchodzi do akcji, bo na infolinię też dzwoniłem i są w stanie być pośrednikiem między mną a ASO. Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  11. Na gwarancji, ale to nie zmienia nic. Auto miało przy 11,5tys. km wymieniony olej z powodu zwiekszonego stanu i nie zostało wykonane wypalnie serwisowe, które powinno być przez ASO zrobione, inaczej DPF nadal bedzie się za często wypalał i nadal będzie przybierać oleju... Umówiłem się już na wypalenie, koszt 300zł... Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  12. Szczęść, posiadam i30 wagon z rocznika 2017, 1.6crdi, po 13kkm zapchany DPF, polecam każdemu to auto Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  13. Mój i30 z 2017 ma 13tys. km, DPF wypala się na autostradzie co 150km a w mieście mam wrażenie patrząc na spalanie, że non stop:/ Są jedynie trzy sposoby jak poznać, ze DPF się wypala: 1. na biegu zdjąć nogę z gazu i jeśli spalanie chwilowe inne niż 0.0l/100km to dopala 2. Start/Stop nie zadziała kiedy DPF się wypala 3. podłączenie interfejsu bluetooth do smartfona i śledzenie temp katalizatora, jeśli ~600*C to wypala + EGR na 0% Powyższe merody są trudne do ogarnięcia w normalnej jeździe, auto użytkuje głównie żona, mimo, że robię regularnie trasy po A2 to miasto zrobiło prawdopodobnie robotę, tym bardziej, że żona Start/Stop nie używała i jak kończyła jazdę to studzenie turbo 20-30sek. i gasiła silnik (zapewne czesto w trakcie wypalania DPF). Olej wymieniałem przy 12tys. bo przybyło 1cm, w ASO powiedzieli, że jak wypala sie DPF to silnik inaczej pracuje co jest bzdurą bo jak podłączyłem TorquePro to podczas wypalania DPF silnik pracuje identycznie jak przed/po wypaleniu. Doszedłem do wniosku, że przerywane procesy wypalania w mieście spowodowały, że sadzy odkładało sie więcej i więcej a obecnie procedura dopalania pomaga tylko na chwilę gdyż stopień zapchania filtra jest znaczny. Czytałem, że w trasie powinien dopalać się co 400-500km a w mieście co 150-180km. Zaczęliśmy używać Start/Stop, ale zdaję sobie sprawę, że juz po fakcie. Auto dostaje mega turbo dziury przy dodaniu gazu w zakresie 1800-2000obr./min., wcześniej było ok. Co radzicie? ASO i wypalanie serwisowe czy w lesie podlać benzyną, podpalić i wziąć kasę z AC? Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  14. > Dzieki za radę, jak sprawdzę sondę? Mam szerokopasmową, z 5ma przewodami, podpowiesz na których > szukać 0,5V? > Tak, miałem wczesniej A3 1.8 Koledzy za telepanie silnika na zimnym odpowiadały twarde jak kamień uszczelki kolektora: wymieniłem je i jest OK. Niestety silnik nadal ma problemy z zapalaniem na zimnym/ciepłym bez znaczenia. Zmierzyłem kompresję i jest po 14bar x4, więc OK. Zdjałem rozrząd i złożyłem raz jeszcze na punkty. Zimny silnik pracuje równo, niestety czasem zapali za pierwszym a najczęściej za 4-5 razem dopiero:/ Zauważyłem coś dość ciekawego: podczas pomiarów ciśnienia miałem odpięte przewody benzynowe od listwy i tu zaskoczenie bo benzyna z przewodu trysnęła pod ciśnieniem dopiero na 3cim cylindrze, a przecież kręciłem na dwóch pierwszych po około 2x5sekund :/ Czyżby ta franca nie załączała się zawsze kiedy przekręcam kluczyk i zwyczajnie z wtryskiwaczy nie leci paliwo kiedy próbuję zapalać? :/ Dodam, ze kiedy w instalacji LPG ustawię "ciepły start" czyli uruchomienia ciepłego silnika na gazie, to zawsze odpali:/ Co radzicie? Sprawdzić jeszcze przekaxnik pomy? Immo się pieprzy a nie wywala błędu? Podmiana kluczyka na zapasowy?
  15. > mieliwsmy kiedys taka a3 z podobnymi problemamy, okazalo sie ze sterownik byl uszkodzony oraz > kolektor ssacy byl nieszczelny i ssalo lewe powietrze > uszkodzenie sterownika poledalo na tym ze podawal 5V na przewod syganlowy lambdy zamiast > referencyjnego 0,5V > skutkowalo to uboga mieszanka i problemy na zimnym > warto to sprawdzic, jak i kolektos ssacy, nawet jak sie wydaje ze jest ok warto rozebrac zlozyc od > nowa sprawdzic uszczelki > a tak na marginesie nie miales wczesnie a3 1.8? Dzieki za radę, jak sprawdzę sondę? Mam szerokopasmową, z 5ma przewodami, podpowiesz na których szukać 0,5V? Tak, miałem wczesniej A3 1.8

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.