Odpowiem sobie sam...kilka informacji dla potomności zostanie...
> Panowie...stałem się posiadaczem Carismy po lifcie z silnikiem 1,9 DID 115 KM 2001r....nasunęło się
> mi kilka pytań, ponieważ jest to mój pierwszy diesel wcześniej tylko benzyniaki...
> 1) Apetyt na paliwo - trasa 15 km do pracy w jedną stronę, może z 2 km miasto potem trasa z
> prędkością 90-110 km/h... raczej traktuję delikatnie...pali wg wskazań komputera/dystrybutora
> ok 7l/100km - normalne czy szukać przyczyny dużego spalania?
6-6,5L/100km - normalna konsumpcja. Do książkowych 5L/100km da się zejść w dłuższej trasie.
> 2) Czy zdarzają się rozbieżności między wskazaniami komputera a stanem rzeczywistym...na + czy -?
Są...najczęściej zawyża do 0,5 L
> 3) Nagrzewanie...po 10 km wskazówka jest w połowie skali...w benzyniaku zawsze termostat otwierał
> się dwuetapowo...nie widzę tutaj na wskazówce tej dwuetapowości - termostat do wymiany?
Nie ma dwuetapowości. Normalny czas nagrzewania....
> 4) Interfejs i program diagnostyczny - mam VAG KKL z posiadanej Felicji, komunikowałem się też nim
> z Fiatami, nie widział tylko układów Airbag, czy do czytania ewentualnych błędów silnika
> wystarczy? Jak tak jakim programem?
VAG KKL + DDT2000. Laguna Phase2. Układ wtryskowy Bosch ECU EDC 15 C3
> 5) Przy zmianie biegu i dodaniu gazu słychać delikatne stuknięcie w okolicy prawego koła...przegub?
Niewiadomo....
> Auto ma 76000 pewnego przebiegu.
> Dzięki za odpowiedzi