Skocz do zawartości

blackfun

użytkownik
  • Liczba zawartości

    362
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez blackfun

  1. 19 minut temu, volf6 napisał(a):

    Ja tam widzę opuszczone drzwi o kilka milimetrów i jak to niby naprawić przeginaniem czy tam doginaniem:hmm:

    Jak ktoś wyżej stwierdził, też założyłem, że chodzi o prawe drzwi. 

    Ale nawet jeśli któreś są opuszczone to też spece regulują je podginaniem całych drzwi.

  2. 27 minut temu, volf6 napisał(a):

    W tym przypadku ten trik nie pomoże, bo tu coś jest źle przyspawane (jeśli faktycznie nie ma regulacji). Konkretnie to zawiasy-albo w drzwiach albo w słupku.

    Tego typu nierówne przyleganie da się w większości przypadków poprawić poprzez odgięcie lub dogięcie ramki szyby.

    Ważne, żeby to robić na opuszczonej szybie.

    • Lubię to 1
  3. W dniu 23.08.2023 o 19:49, arek_m napisał(a):

    ile mm ma bieznik w nowej GY?Pytam z ciekawości ,ogólnie czy te całoroczne maja tyle co letnie 8mm? bo robie 12 rocznie i nie wiem na ile wystarczają .

    i jak z głosnością 

     

    Nie mam pojęcia ile mają, postaram się dzisiaj zmierzyć. Ale mam używane Michelin Crossclimate z 2017 roku z niewiadomym przebiegiem i dwie opony mają 6mm bieżnika  😄 Co do głośności to ciężko powiedzieć, bo obecny samochód kupiłem na w/w Crossclimate. Goodyeary są od nich cichsze.

    Tak jak Ci już wcześniej pisali, w Twoim przypadku nawet nie zastanawiaj się tylko kupuj całoroczne. Ja na Crossclimate jeździłem w góry i dawały radę.

  4. W dniu 14.07.2023 o 10:10, Furvus_Eques napisał(a):

     

    IMO tam problemem nie jest fajność samochodów tylko jakość obsługi.

     

    To mój szef mówi zupełnie co innego i na jakość obsługi Alfy nie powie złego słowa.

    Za to przesiadł się na Mercedesa AMG i o jakości serwisów można by książkę napisać.

  5. 13 godzin temu, futrzak napisał(a):

     

    Dla mnie tak jak pisałem - ja smużą to do śmietnika, idą następne. Tutaj jest Internet, zabawnie czasem wygląda weryfikacja tego w realu - ktoś opowiada "samochód igła, perełka, stan techniczny perfekt" itd., przyjeżdżasz i.......  

     

    ;]

    Mam podobnie, dlatego dziwię się, że ludzie polecają Oximo. Sam kupiłem do dwóch samochodów po pozytywnych opiniach na jakimś forum. Oba komplety wyleciały po niespełna dwóch miesiącach.

    • Lubię to 1
  6. 2 godziny temu, futrzak napisał(a):

     

    Przebiegi samochodów, rodzaj eksploatacji, wtedy można dyskutować na ile wystarczają jakikolwiek wycieraczki, wiek ma niewielkie znaczenie (do pewnego momentu). 

     

    Z aftermaketowych to obecnie eksploatacyjnie najlepiej się u mnie sprawują Denso (płaskie, rozmiary 70cm czy 65cm, przy mniejszych nie widać pewnych problemów) - Bosch Aerotwin wyraźnie gorzej. Mają jedną "wadę" - są droższe od Boscha. Rocznie ponad 30kkm, większość A/S, warunki różne, więc lekko nie mają. Sprawdzone na kilku samochodach. Poniżej tej półki nie zejdę, bo nie cierpię smużenia itd. Genialne są hybrydowe Denso, ale nie wszędzie je można zastosować. 

    A dodatkowo jeszcze zależy co kto rozumie pod pojęciem ile wycieraczki wytrzymują. Bo jak czasem widzę u znajomych wycieraczki, które smużą i przez które nic nie widać, ale oni twierdzą, ze jest ok, bo jeszcze guma z wycieraczek nie odpada, to mi ręce opadają.

    • Haha 1
  7. W dniu 3.03.2023 o 18:44, iwik napisał(a):

    Na gospodarstwo domowe.

    3000 to jest chyba w ogóle dla dużych rodzin. Dla mnie doczytałem, że 2000 😂, nie ważne. W każdym razie jak nie pierzesz w pobliskim strumieniu i gotujesz na kuchni elektrycznej, a nie w kociołku na ognisku to nie ma szans się w nim zmieścić. 

    Wydaje mi się, że dużą różnicę może robić kuchenka elektryczna. Ja w mieszkaniu z rodziną 2+2 nie dobijam do 2MWh. Ale kuchenka jest gazowa.

    • Lubię to 1
  8. Przechodziłem dokładnie przez to samo w ubiegłym roku. Jeszcze urzędnik miał pretensje do mnie i pytał czemu zrobiłem to przez platformę PWPW. Więc mu odpowiedziałem "bo mogłem".

    Jak trochę ochłonął to zaczął tłumaczyć, że rząd wymyśli tą platformę, ale nie zwolnił urzędników z posiadania wszystkich wniosków i dokumentów w formie papierowej. A niestety on na tej platformie widzi jakie dokumenty załączyłem, ale nie może ich ani podejrzeć ani tym bardziej wydrukować.

    • Haha 2
    • Skonfundowany 1
    • zszokowany 1
  9. 4 godziny temu, el_guapo napisał:

     

    Dachu nie ruszam, jest tylko parę punktów a auto wysokie - nie widać.

    Natomiast zależy mi na masce. Jeżeli magik miałby nawiercać dodatkowe otwory do wypchnięcia, to raczej wolałbym wymianę maski.

    Bez żartów, jakie nawiercanie? Mamy XXI wiek.

  10. Godzinę temu, el_guapo napisał:

    Czy orientujecie się jak TU "wycenia" naprawy po gradzie?

    Wymiana/szpachlowanie/wyciąganie elementu?

     

    Niestety dorwał mnie grad w piątek i mam trochę "punktów" na masce i ze 3-4 na dachu. Maska ma konstrukcję zamkniętą (dwie zgrzane blachy aluminiowe z przestrzenią w środku i tylko paroma otworami technologicznymi - raczej nie do wyciągnięcia, ale kto wie.

    Nie wiem jak wyceni TU, ale dobry magik maskę spokojnie ogarnie.

  11. 2 godziny temu, Miro0412 napisał:

    No dokładnie. Jak mnie kiedyś koło Krosna przeciągnął zadupiami bez podstawnie albo na Śląsku na a4 trasa Wrocław - Kraków kazał zjeżdżać na równoległą drogę, bo taki miał kaprys od tego momentu nigdy więcej nie zaufałem NE. Nie mam też ochoty co chwilę zgłaszać błędów firmie, która bierze za to kasę w przeciwieństwie do Waze czy GM. 

    Ja miałem takie problemy z GM i to nie raz. Zainwestowałem w NE i jeździ mi się z nim dużo lepiej.

    • Lubię to 2
  12. 15 godzin temu, futrzak napisał:

     

    Ja mam CC+ chyba (od września). Coś tam już po śniegu zrobiły, ale trudno mi się wypowiedzieć na temat ich zachowania w takich warunkach, ponieważ za mało, za krótko itd. Na obecną chwilę mogę napisać, że mnie nie zachwyciły, ale ogólnie jest ok. Od wielu lat użytkuję opony wielosezonowe segmentu premium. 

    Przejeździlem na CC 3 lata. W tym czasie dwukrotnie byłem na feriach zimowych w górach. Złego słowa nie mogę powiedzieć. Ja do opon sezonowych już nie wrócę.

  13. 5 godzin temu, K3 napisał:

     

    Na początek: cena. To znaczy nie coś na skalę przemysłową, ale do zastosowania hobbystycznego. 

    Zdaję sobie sprawę że to dwie różne techniki, frez ma ograniczenia co do szczegółów, laser zaś moc i prędkość...

     

    Czy chińskie zestawy "złóż to sam" są cokolwiek warte?

    Ja przede wszystkim nie widziałem maszyn tnących laserem MDF. Nawet nie wiem jakby to miało działać, bo MDF łatwo przypalić.

     

    Co do obróbki skrawaniem (frezami) możesz zrobić praktycznie wszystko, kwestia doboru narzędzia.

     

    Bardzo ważna jest sztywność elektrowrzeciona. W chińskich wynalazkach może być z tym problem.

    Widziałem jak pracują tzw. plotery do obróbki płyty (przyznam, że nie wiem jakiej były produkcji). Dużo tańsze od centrów obróbczych. Nie miały np. podciśnieniowego mocowania elementów czy automatycznej wymiany narzędzi w trakcie pracy. Ale jakość obróbki nie była zła.

    Dużo pewnie zależy od tego co byś chciał konkretnie robić.

  14. Chciałbym od czasu do czasu umyć auto przed domem, ale niekoniecznie chciałbym używać do tego jakiejś silnej chemii.  Jest jakaś piana aktywa eco, którą możecie polecić? 

     

    btw. pianownica PA to dobry wybór? 

     

    Zamiast PA sprawdź pianownice Techkar. Ciężko będzie z domyciem samochodu samą pianą. Piana służy raczej do zmiękczenia brudu. Później i tak powinno się umyć samochód rękawicą z szamponem.

     

    Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

     

     

     

     

     

    • Lubię to 2
  15. 2 godziny temu, el_guapo napisał:

    Ja właśnie zmieniam - i jest to ostatni raz.

    Po sezonie upłynniam komplet kół zimowych i aktualne opony letnie i idę w wielosezon.

    Dalsze żonglowanie kołami/oponami w mojej szerokości geograficznej nie ma sensu; ostatnio 4-5 mcy w roku jeżdżę na zimówkach (listopad-luty/marzec) i  7-8 na letnich. 

     

     

    Zrobiłem tak już jakiś czas temu. Zimą jeżdżę w góry i też nie ma się do czego przyczepić na całorocznych.

  16. To czego nie rozumiesz?  Jeśli jakieś auto pobiera prąd to nie ma większego znaczenie bo jeden czy drugi akumulator bedzie w tym samym czasie "pusty". Ten do pracy cyklicznej może troche dłużej pożyje te rozładowania i tyle. Tak czy siak auta nie odpalisz.
    Ty na prawdę nie czytasz o co pyta autor tematu. On zdaje sobie sprawę, że akumulator mu się rozładuje. Pyta o to, któremu akumulatorowi to nie zaszkodzi.

    Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

    • Lubię to 1
    • Dzięki 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.