Skocz do zawartości

sjr

użytkownik
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Zawartość dodana przez sjr

  1. > Quote: > Posłuchaj przy pedale hamulca, czy serwo nie zaciąga powietrza, słychać ciche syczenie, zwłaszcza > po nasiśnięciu pedału. > Trzeba było czytać wczesniej... > Pozdr. Sluchałem ale wiesz jak to jest... Jeszcze jedno pytanie, mam u siebie TC, a na allegro widze serwa do samochodów z ESP i bez ESP. Które wypadałoby kupić?
  2. Ogarnąłem!!! Jest nieszczelność jak słusznie zauważył kolega. Wystarczyło odpiąć i zaślepić wężyk idący do serwa hamulcowego i błąd zniknął a sonda zaczęła poprawnie oscylować I teraz kolejne pytanie. Wężyk idący do serwa wydaje się być OK, sprawdzalem zatykając jeden konieć i dmuchając. Nie ma nieszczelności. Uszczelka także, Czyżby serwo się rozszczelniło czy jeszcze jakieś inne przewody podciśnienia tam wchodzą? Pozdrawiam
  3. Czy może to być wina wtryskiwaczy benzyny? bo już w sumie nie wiem czego się złapać...
  4. > I tu może być nieszczelność - na uszczelce kolektora ssącego, może dali starą, może się > odkształciła, bo nierówno były śruby dokręcone? Może też być kolektor pękniety i zasysa Uszczelka zalozona nowa REINZa, nie pomogło > powietrze, może zasysać na uszczelce przepustnicy do kolektora ssącego, potencjalnych miejsc > miejsc jest wiele, jesli silnik był przekładany - błędy montażu... Po przekładce zrobiłem 30 000 i było OK az do teraz... > Listwa wtryskiwaczy - możesz wymienić wszystkie oringi wtryskiwaczy, aby ją wyeliminować, koszt > niewielki... A jak wielka musi być ta nieszczelność, wtryskiwacze zalałem wodą ze strzykawki w okolicy oringów, silnik nawet nie zaczął przygasać więc niesczelność przy oringach chyba można wyeliminować. Czytałem troche na innych forach w kraju i zagranicą, problem znany ale nie ma nigdzie jak go rozwiązać... > Dla pewności zmierzyłbym jeszcze ciśnienie paliwa, ale główny powód to nieszczelność gdzieś między A jak się do tego ustosunkować, może jazda 30 000 z niedokręconymi wtryskami cos w nich popierdzieliła? Wyczerpały mi już się pomysły a jak odstawie do "fachowca" to zacznie się wymienianie wszystkiego po kolei i skasują mnie na tysiące pln... pzr.
  5. Masz rację, musi być nieszczelność w dolocie, bo wystarzy włączyć klimę a sonda zaczyna normalnie pracować. Wydaje mi sie ze "fachowcy" którzy mi przekladali silnik w zeszlym roku dali ciała. Nie była przykrecona w ogole 1 nakretka na kolektorze ssacym i brakowało 1 srubki na listwie wtryskiwaczy, a druga przykrecili reka nie do konca, przez co był spory luz... Wydaje mi się, że jest jakies cykanie z okolicy kolektora dolotowego na jalowym, ale nie moge zdiagnozować skad... edit: 3h siedzialem w garazu i probowałem na wszystkie sposoby, spreyem, pedzelkiem z benzyna, woda... i nadal nic... Nie mogę dojść gdzie puszcza. Może najlepiej by bylo napompować kompresorem cały dolot? pzdr.
  6. > Szukaj dalej lewego powietrza. Już nie za bardzo mam pomysly gdzie go szukac. przy okazji wymiany uszczelki kolektora dolowego obejrzalem wszystkie wezyki i nie widac zadnych pęknieć. Bardzien mnie zastanawia że wg TIS rezystancja powinna być na poziomie >500 kOm a u mnie wynosi rowno 2.47 kOm...
  7. Problem jednak nadal nie rozwiazany. Na chinskiej przeplywce blad nie wyskakiwal ale lekko falowaly obroty i sonda pracowala w pelnym zakresie. Dziś zakupiłem oryginał myśląć ze to wina chińczyka i ku mojemu zdziwieniu nadal swieci sie P0130 Sięgnąłem zatem do magicznego programu Opel TIS i procedura postapowania przy p0130 Za wysokie napięcie obwodu sensora O2 i po kolei jechałem z diagnoza a wartości odczytane z miernika wpisywałem w programie: Wszystko byłoby OK az do ostatniego etapu gdzie TIS zaleca wartość powyżej 500 kOm a miernik wskazał 2,47 kOm W ten oto sposób z tisa otrzymałem: Quote: Zwarcie do masy między: A6 Moduł Sterujący - Simtec Wtyk wiązki przewodów (od strony wiązki przewodów) zacisk 57 (X58) & B44 Czujnik - Tlen, Wydech, Ogrzewany 1 Wtyk wiązki przewodów (od strony wiązki przewodów) zacisk D Zacząłem kopać w wiązce miedzy ECU a Wtyczką sondy, brak jakichkolwiek przetarć. Sprawdziłem więc rezystancję na 57 nóżce sterownika ECU, Wynik 2.47 kOm na wyłączonym zapłonie... Czy to znaczy że padł sterownik silnika? Może mi ktoś u siebie w silniku x18xe1 sprawdzić rezystancję na 57 nóżce ECU lub na Pinie D wtyczki od lambdy?
  8. > Właśnie dochodzi jakieś dziwne cykanie z okolic przepustnicy/wtrysków na jałowym. > Uszczelka wywalona? > Edit: > Chyba się wyjasniło wszystko, > Dziś przy okazji sprawdzania dolotu okazalo sie, że "mechaniczy" przy wymianie silnika nie > przykrecili srodkowej szpilki kolektora wydechowego, tak że śrubka leżała sobie obok... > Mimo przykrecenia jej i dokrecenia dalej błąd i cykanie. > W tygodniu wymienie uszczelke kolektora i zobaczymy, może pomoże Problem rozwiązany. Walnięta przepływka niestety... Dzieki za pomoc!
  9. Właśnie dochodzi jakieś dziwne cykanie z okolic przepustnicy/wtrysków na jałowym. Uszczelka wywalona? Edit: Chyba się wyjasniło wszystko, Dziś przy okazji sprawdzania dolotu okazalo sie, że "mechaniczy" przy wymianie silnika nie przykrecili srodkowej szpilki kolektora wydechowego, tak że śrubka leżała sobie obok... Mimo przykrecenia jej i dokrecenia dalej błąd i cykanie. W tygodniu wymienie uszczelke kolektora i zobaczymy, może pomoże
  10. > Jak byk lewe powietrze ciągnie. Sonda jest sprawna. > Dla pewności zmierzyłbym jeszcze ciśnienie paliwa, ale główny powód to nieszczelność gdzieś między > przepływomierzem i silnikiem, wliczając w to wszystkie uszczelki i rurki podciśnienia po > drodze. możliwe, że winne są rozszczelnione wtryski gazowe, albo benzynowe?
  11. > a nie 5V ? Racja, 5V ale to akurat szczegol.
  12. > Korekty opcomem (reset BLM...). > Dane z przepływomierza dają radę. Film się wrzuca, za 80 min dam link. Generalnie zauwazylem, że po resecie ECU i wszystkich wartości a także zaprogramowaniu od nowa immo OPCOMem. Sonda działa póki nie nagrzeje się silnik. Jak tylko silnik osiągnie temp. robocza sonda staje na 4551mV na jałowych. Przy temp. roboczej i utrzymaniu 2500RPM sonda zaczyna pracować i oscyluje między 1 a 5V Jak tylko wrzuci się filmik umieszcze link. Jakies dalsze propozycje co to moze byc ?
  13. > Skasuj korekty paliwowe, i nagraj następujące parametry (tak, żeby widać było na nich start > silnika): > Obroty silnika > O2 sensor loop > O2 integrator (idle) > Air/Fuel Ratio > O2 sensor > to wszystko na wolnych obrotach. > Jeśli drugi parametr (sensor loop) nie zmieni stanu z open na close po minucie pracy silnika, > podnieś obroty do 2500 i trzymaj tak przez minutę. Jak się kasuje korekty paliwowe? OPCOMem czy odpiac akumulator? Jeszcze jedna ważna chyba rzecz, Przepływomierz powietrza,7.4 kg/h Czy nie za mało powietrza wskazuje przeplywka?
  14. > Zakręć butlę LPG, poczekaj aż zgaśnie, odpal na benzynie i sprawdź wskazania sondy. Co pokazuje O2 > Integrator i O2 BLM? > Odłącz akumulator na minutkę, jeśli nie robiłeś tego podczas wymiany EGR-a. Więc sytuacja wygląda następująco. Wymieniony cały wydech od kolektora przez tlumik drgań, tlumik środkowy i końcowy. Założony nowy EGR na nowych uszczelkach miedzy kolankiem a EGRem i kolankiem a blokiem. Efekt, check dalej zapala sie na jałowych. Zrobiłem tak jak pisałeś czyli zakrecilem butle, wypalilem cały gaz, następnie wylaczylem LPG i zapalilem ponownie na benzynie. Sonda cały czas wisi na ~4521mV... Już chyba troche brak mi sił na to wszystko. Nie wiem od czego zacząć tym razem sprawdzanie. Nie ma znaczenia czy przeplywka podlaczona, czy odlaczona, Z opcoma: O2 Integrator,128 kroki O2 Sensor,4 511 mV Stosunek impulsów EGR (Recyrkulacja Gazu Wydechowego),0 % Wartość rzeczywista recyrkulacji spalin (EGR),1.1 V Wszystkie wartości na jałowym są stałe i nie zmieniają się. z tego co pamietam to sonda powinna oscylowac między 1v a 5v a nie stać na wartości ~4511... Ma ktoś jeszcze jakis pomysł jak do tego sie zabrac?
  15. > Zakręć butlę LPG, poczekaj aż zgaśnie, odpal na benzynie i sprawdź wskazania sondy. Co pokazuje O2 > Integrator i O2 BLM? > Odłącz akumulator na minutkę, jeśli nie robiłeś tego podczas wymiany EGR-a. Problemem jest chyba nieszczelny wydech. Po zatkaniu tlumika koncowego dalej samochod pracuje, nawet nie przygasa i dodatkowo syczy... Najpierw chyba bede musial uszczelnic wydech a pozniej dalej kombinowac...
  16. Problem z Checkiem powraca. Objawy identyczne jak kolegi z 1 strony: Na jałowych obrotach wywala mi CHECK i błąd p0130. EGR zakupiony nowy, oryginalny DELPHI i wciąż to samo. Wystarczy że zatrzymam sie na światłach i już zółta kontrolka, nie ma znaczenia czy PB czy LPG. Poza tym silnik pracuje wzorowo. Podpiąłem OPCOMa i zauważyłem, że sonda lambda na jałowych obrotach utrzymuje się na poziomie ~4650mV, i nie spada a chyba powinna pracować wahadłowo w zakresie 0-5V Po odłączeniu wtyczki od przepływomierza sonda zaczyna pracować normalnie czyli na jałowych jest wahanie między 0-5V. Padło podejrzenie na uszkodzony przepływomierz, podmieniłem z kumplem ale to samo. sonda utrzymuje się na poziomie ~4650mV i wywala CHECK. Na domiar złego u niego w x18xe1 jest identyczna sytuacja jak u mnie. Czy możliwe że mamy obaj uszkodzone przepływki? Nie mam już chyba żadnego innego pomysłu jak to ugryźć. W momencie wcisniecia pedału gazu sonda cały czas na 4650mV, w momencie schodzenia z wysokich obrotow wskazania się zmieniają i pokazują około 1V EGR zaslepiony zaraz przy bloku silnika Wg OPCOMa na jałowych: EGR pulse ratio - 0% EGR feedback - 1,1V u kolegi jest 0,7V... Ma ktoś pomysł co z tym zrobic?
  17. Tam nie ma za bardzo co czyścić. Dzięki za radę!!!
  18. > EGR pulse ratio - 0% > EGR feedback - 0V Odgrzewam kotleta. Cały czas wybija mi check i p0130. Astra coupe x18xe1. EGR zaslepiony ponieważ przezarła go rdza. WG opcoma na jalowym mam nastepujace wskazania: EGR pulse ratio - 0% EGR feedback - 1,1V Check wywala tylko na jalowym na PB i LPG. Czy podane wyżej wartości wskazują na uszkodzony EGR?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.