Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

sylwek250

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Witam piasta wymieniona na nowa firmy skf teraz wszystko gra i nie buczy dzieki za podpowiedzi i pozdrawiam
  2. oki. najpierw przełoże opony i zobacze czy faktycznie to nie opona.
  3. Wiecie może jak to wymienić? w szukajce nie znalazłem HB tylko kombi czy jest różnica jakaś? mam zamiar wymienic tą piaste sam ale nie jestem pewny czy dam rade
  4. raczej łożysko bo wcześniej tak nie huczało. a jeżdżę troche juz na tych oponach
  5. Problem polegał na tym ze kabelek był przerwany.i problem sie wyjasnil co nie zmienia faktu ze altek zostal wymieniony ze wzgledu na wysokie ladowanie. dzieki za info i pozdrawiam
  6. witam. W mojej Asi C14nz 93r HB huczy prawdopodobnie łożysko z tyłu CHYBA lewa strona. jak moge sprawdzić czy to jest ta strona napewno.dodam ze po podniesieniu auta kolo nie ma luzów, ani z lewej ani z prawej. jeszcze jedno pytanie odnosnie wymiany w razie W. Jak to miałbym zrobić i czy samo łożysko wymienie czy u mnie trzeba całą piaste? Aha dodam że nie posiadam ABS-u
  7. > Musisz jeszcze raz zajrzeć do zegarów i zobaczyć czy jest napięcie na gnieździe żarówki. > Podejrzewam, że będzie, bo wszystkie kontrolki mają zasilenie z jednego bezpiecznika. napiecie jest na gnieżdzie takze ok > Żarówka - drugim końcem - jest podłączona do cienkiego kabla przy alternatorze. Pewnie gdzieś po > drodze, ten kabelek jest uszkodzony. to bedzie raczej to bo dziś pojechałem na szrot i i podłaczyłem drugi alternator i dalej bez zmian. pózniej wziałem drógie zegary i tez bez zmian. > Póki nie naprawisz tego obwodu, to alternator nie będzie ładował na niskich obrotach. tu akurat mi ładuje na wolnych obrotach. chodzi tylko o to ze nie ładuje po odpaleniu silnika ,zaczyna ładowac dopiero po przegazowaniu tak chocby zaskakiwał po tym kopie. pozniej jest juz ok > Jeśli chcesz potwierdzić sprawność alternatora, to podłącz - na chwilę - 12V do cienkiego kabelka, > który do niego idzie. Jeśli pojawi się ładowanie, to będziesz wiedział na 100%, że alternator > jest sprawny, a do naprawy jest ów cienki kabel. dzieki za rady moze jutro po pracy cos pogrzebie.pozdro
  8. Witam . wymieniłem alternator bo regulator był niezbyt ciekawej cenie. I po wymianie alternatora na nowy (używany) problem mam taki że po przekreceniu zapłonu nie zapala się kontrolka akumulatora . Dodam że W starym też tak było. Sprawdzałem żarówkę w liczniku i jest ok i dalej niewiem co może być przyczyną. Altek jest używany i w razie co to mogę go wymienić. Dodam że jak odpale auto to altek nie ładuje i muszę go przegazowac żeby zaczął ładować . Ladowanie jest na poziomie 13.78 do 14.10 .
  9. > Przestaw miernik na pomiar napięcia AC i zmierz jakie jest, gdy nie ma kluczyka w stacyjce. Jeśli > będzie zero, to robimy właściwy pomiar (jeśli nie, to wywal miernik i kup coś lepszego). A więc zrobiłem CHYBA tak jak w załaczniku jest zdjecie miernika i ustawienie o ktore Ci chodziło CHYBA co pokazało 0.00 > Teraz, jak będziesz wracał z trasy, to przed wyłączeniem silnika, włącz wszystko elektryczne, co > masz na pokładzie: światła, tylną szybę, dmuchawę na maks. > Na tym samym zakresie AC, zmierz napięcie gdy silnik pracuje, żarłoki konsumują prąd i kontrolka > się żarzy. Jeśli będzie więcej jak - powiedzmy - 0,5V, Tu pokazało mi 0.01 0.02 przeskakujac z 1 na 2 po niezbyt długiej trasie okolo 3km > będziesz musiał wymienić mostek prostowniczy. > Wymiana mostka to już troszkę większa robota, bo trzeba ciąć przewody i lutować. > O konieczności wymiany regulatora świadczy zbyt wysokie napięcie. Dla pewności zmierz jeszcze na > alternatorze - między obudową i śrubką, do której jest przykręcony gruby przewód. tego nie mierzyłem
  10. Jeśli kontrolka się żarzy przy prawidłowym napięciu, to > może wskazywać na uszkodzenie którejś diody prostowniczej. dziś ponownie mierzyłem ładowanie i było na poziomie 15.2v Nie wiesz może czy wymiana regulatora napięcia zlikwiduje żarzenie sie kontrolki?
  11. tylko ze ja nie jestem mechanikiem tylko LAIKIEM
  12. hmm używany kosztuje 70zl a regulacja około 200.więc nie wiem co robić. Bo zastanawia mnie te ladowanie co pokazał raz na poziomie blisko 18v.
  13. Witam mam pytanie odnośnie regulatora napięcia w alternatorze firmy Bosch.Alternator mam w Asi F z silnikiem c14nz 93r. Czy da sie go wymienic jezeli tak to w jaki sposób? Żarzy sie kontrolka akumulatora po odpaleniu silnika ale ładowanie jest najczesciej na poziomie 14-14.50 ale był moment że pokazał 17.8. wiec wydaje mi sie ze regulator do wymiany lub cały altek. dzieki i pozdrawiam
  14. > A nie pisałem ze bez zwalenia bębna przez szklo monitora nie da się postawić diagnozy ? dokładnie
  15. witam. A więc po sciagnieciu bebna okladzina spadła na ziemię i się temat wyjaśnil. Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.