Skocz do zawartości

Griml0cK

użytkownik
  • Liczba zawartości

    238
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Griml0cK

  1. Zdaje się, że jest to wada prawna, więc nie powinno być problemu ze zwrotem, zwłaszcza, że kupione z komisu. Kiedyś się tym interesowałem, jak z powodu błedu urzędu też miałem wpis o zastawie. Chyba dosyć kluczowy jest czas, coś pamiętam o 28 dniach. Na pewno radca prawny pokieruje odpowiednio. 

  2. Dzięki za odpowiedzi, dopisane do listy kolejne modele. Poki co zaczniemy chyba oglądanie od tego co jest w najbliższej okolicy. 

    A jak tam z podatnością na rdzewienie w poszczególnych modelach? Auto bedzie nocowało pod chmurką. 

  3. Cześć,

     

    Zwracam się do Was z prośbą o wskazanie propozycji na auto klasy B, do 20k PLN max. Z wymagań:

     

    -silnik benzynowy z pośrednim wtryskiem (przewidywany montaż LPG 4gen)

    -prostota konstrukcji, im więcej można zrobić samemu tym lepiej

    -osiągi lepsze niz Punto 2 1.2 mpi 60km (raczej latwe do spełnienia :) )

    -może być 3d lub 5d, bez różnicy

    -w miare bezawaryjne

    -nie starsze niż 10lat (im młodsze tym lepiej)

    -wyposażenie: coś lepiej niz bazowa wersja, klima, abs/esp.

     

    Moimi kandydatami są:

     

    Fiesta mk7 1.2 82km

    Punto evo/Punto 2012/GPunto (tutaj w rocznikach powyżej 2010 raczej tylko silnik 1.4 77km, wiec słabo z osiągami)

    Fabia 2? (wnętrze troche odstrasza)

    Corsa D? (ta sama płyta co GPunto, w miare sprawdzone silniki, 1.4 100hp?)

     

    Wady i zalety GPunto znam dobrze, bo sam mam. Chętnie poznam opinie o Fieście.

     

    Może ma ktoś coś wartego obejrzenia na sprzedaż?

     

     

  4. A nie lepiej po prostu wyszukać sobie dany model i wersje na mobile, zapisać kilka ogłoszeń, zlecić komuś transport i sprawdzenie na miejscu, a potem tylko odebrać auto? Ja tak zrobiłem i kupiłem auto nie ruszając się właściwie z domu - jak do teraz 10kkm bezawaryjnej jazdy, a samochód z realnym przebiegiem i bezwypadkowy, w dodatku za niewiele więcej niż krajowe okazje :)

  5. Wygląda na problem z zaworkiem zwrotnym w filtrze oleju. Nie powinno tak być, zwłaszcza na takiej lepkości oleju. Wymieniłbym filtr na coś innego. Tak samo miałem na filtrze Filtrona w jednym z poprzednich aut. Po wymianie problem zniknął. U mnie dodatkowo było slychać zmianę dźwieku pracy silnika (na zewnątrz) w momencie jak gasła kontrolka.

  6. Znajomy miał Stilo 5d, tylko że diesla.

    Jedyne usterki dotyczyły silnika (uroki diesli).

    Absolutne zero rdzy w nastoletnim aucie.

     

    Silnik benzynowy 1.6 16V znam z Bravy (ten sam) nie do zajechania. Ale paliwożerny. Jak najbardziej do gazu.

     

     

    W Stilo ten silnik uległ modyfikacji, niestety to nie to samo co 1.6 16V w BBM. Nie chodzą tak ładnie, inne tłoki, inne pierścienie, sterownik który nieprzeniesiony na pewno padnie od temperatury. Poza tym, za 6k to Stilo nie będzie zbyt dobre. To, że "po tyle chodzo" to inna sprawa. Wolałbym BBMa z końcówki produkcji, konstrukcja oczywiscie starsza niż Stilo ale auta, moim zdaniem, lepsze.

  7. Tu jest sedno tematu. Tak jak P301 i Citroen. W podstawowej wersji silnik 1.2 i mozna kupic ale pozniej robi sie drogo. Wtedy idziesz po kompatka a nie kupujesz tych wydumek. Bo za cene powyzej 50k to juz jest focus 1.6 105KM czy Astra Sedan czy chocby kila 1.4.

     

    W czym niby są lepsze te Fokusy i Astry od "wydumek"? Wszystko to jeden shit i każdy producent oszczędza na czym się da, zwłaszcza w takim segmencie...

  8. Griml0cK żeś za drogo go pewnie wystawił :D i pewnie bez LPG :D

     

    Był wystawiony za 7999PLN. Dodawałem komplet kół z ładnymi zimówkami. Auto bez LPG. Prawda taka, że większość kupi gówno byle się świeciło i wzbudzało zazdrość sąsiadów :) Na dobre auto klienta ciężko znaleźć, gdy u Janusza w komisie stoi "taki sam" za piuntkę.

  9. W październiku sprzedawałem auto za 2k pln bez rdzy z działającym gazem, rocznik 93, marki niepoważanej przez rodaków :D Auto poszło praktycznie od razu, a zapytań było pełno. Z drugiej strony, w czerwcu wystawiłem sprowadzone Stilo 2003 rok 145kkm realnego przebiegu z bezwypadkową karoserią i z wymienionymi dosyć drogimi rzeczami. Zero odzewu, sam teraz nim jeżdże.

  10. Więc tak: wjechanie do garażu, odpięcie klem, 4 dni - odpala na dotyk. Dwa dnia na dworze - potrafi zapaść cisza (dzieje się raczej losowo). Jeśli co dzień używany - problemu nie ma. Alarmu też nie ma. Żadna lampka się nie pali.

    Napięcia spoczynkowe, pod obciążeniem - standardowe. Akumulator ma kilka ładnych lat.

     

    Jeżeli nic nie żre prądu - akumulator dętka, pewnie zwarte cele.

  11. > Pytanie do Fiata, gdzie jest k..urczę KOMBI

    > Sedanów dzisiaj już nikt poza dziadkami chyba nie kupuje

    > Bezbarwna nazwa, ładna sylwetka ale to za mało, bo - powtórzę - GDZIE JEST KOMBI?

    Będzie zarówno HB jak i Kombi. A sedany dalej kupują ale nie w EU.

  12. Czasami ten sam producent potrafi dać na lewą strone i prawą różne komplety grinser006.gif Zestaw naprawczy łożyskowania tylnego wahacza w BBMie na lewą strone zawierał łożysko SKF, a na prawą - Timken. Producent Impergom. Natomiast co do MaxGear'a, to niektóre produkty są OK ale jak we wrześniu wymieniałem tylne piasty to odlew piasty był "trochę" nieudany i w jednym z miejsc o około 2-3mm grubszy, co wymagało korekty szlifierką kątową grinser006.gif A, no i jeszcze zaślepki do piasty (były w komplecie) miały średnice większą niż otwór do którego były przeznaczone. Wahacz MaxGear testuje od maja i narazie OK, tak samo łączniki stabilizatora.

  13. Niektórzy chyba nie zdają sobie sprawy z tego, że 166 w wersjach z silnikami V6 mogła kosztować ponad 200k pln (Super 3.0 V6 kosztowała chyba 220k PLN). Także wymiana zawieszenia za 1500zł w samochodzie tej klasy i o tej wartości początkowej jest śmiesznie niska. To nie jest seicento.

  14. > 50zł - na pewno dobrze pamiętasz ile to kosztowało, bo 50 to chyba za mało za nowy? Mógłbyś dać

    > jakiś link, gdzie da się go kupić, bo na allegro chyba nie ma

    Oczywiście miałem na myśli używane korpusy (czasami cały monowtrysk da się za niewiele więcej kupić). Ważne jest to, aby śrubki potencjometru położenia przepustnicy były nigdy nieodkręcane no i najlepiej z jak najświeższego samochodu, bo w tym potencjometrze wycierają się ścieżki i dlatego zaczynają się problemy. Poszukaj tipo/tempra/delta2/polonez/golf 3, dużo samochodów miało ten typ wtrysku boscha.

  15. > Wymieniłem ten czujnik (udało mi się zdobyć używany) i dalej to samo. Ten czujnik to taki kawałek

    > tworzywa sztucznego + miejsce po którym suwają się styki od przepustnicy, czy może się mylę?

    > Może nie jest winien czujnik, a kable które do niego prowadzą się przełamały czy coś? Tylko

    > jak to sprawdzić?

    W tej bravie jest taki sam wtrysk bosch monomotronic jak np. w Tipo/Tempra albo u mnie w Delcie. Niestety ale położenie tego czujnika (czyli to jak go przykręcimy) ma wpływ na to co on wskazuje, a tym samym na skład mieszanki i obroty silnika. Przesunięcie na śrubkach o 1mm w górę lub w dół powoduje znaczną zmianę napięcia odczytywaną przez sterownik (bo ten czujnik to tak naprawdę potencjometr o dwóch zakresach) i tym samym znaczną zmianę składu mieszanki/obrotów. Na forum tipo jest bardzo długi temat o tym jak ustawić, aby było dobrze. Konkluzja taka, że lepiej kupić fabrycznie nieruszany korpus przepustnicy (widać to po śrubkach, czy już były odkręcane) niż się z tym ustawianiem męczyć. Ja zrobiłem tak samo, u mnie obroty spadały do 500 na ciepłym silniku. Te korpusy wraz z czujnikiem są po 50zł, więc lepiej kupić, wymienić i zapomnieć.

  16. > Witam.

    > Moim skromnym zdaniem, zabawa w konserwacje w tak starym aucie, o ile nie planujesz nim jeszcze 10

    > lat jeździć, nie ma sensu.

    > Zdradź mi proszę, skąd u Ciebie taki pomysł, aby poprawiać fabrykę ?

    Po tylu latach to tam z fabrycznego zabezpieczenia nic nie ma, a inwestycja 50zł w dwie puszki środka do konserwacji profili to chyba niezbyt dużo jak za ochronę przed korozją? Ja w 21 letnim aucie robiłem już dwa razy, progi mam w idealnym stanie.

    Można zdjąć zaślepki progów i przedmuchać sprężonym powietrzem. Wody bym tam nie lał, bo cięzko potem dosuszyć i środek się nie będzie trzymał.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.