-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
Proszę bardzo. O 8 rano było - 17. Wykres temperatury na pompie pokazuje, że o 13 było jakieś - 8, ale termometr na północnej ściśnie domu wskazywał na - 10. Widzę, że jednak nie będzie rekordu 😁
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
U mnie idzie dzisiaj na rekord zużycia prądu.
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
Zalety mieszkania na południu
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
U mnie COP na grzejnikach w styczniu 3.2.
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
Co Wy wiecie o zużyciu 😆 Środek Polski, dom 200 m2, okna dwuszybowe, styropian 10 cm. Wszędzie grzejniki, w domu 21-22 stopnie.
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
Wstyd wstawiać zużycie u mnie 😁
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
Największym wrogiem nie jest temperatura, a wysoka wilgotność powietrza. Przez to co chwilę wymiennik się zamraża.
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
U mnie dzisiaj chyba pęknie 60 kWh.
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
U mnie od kilku dni jest cały czas na minusie. Pompa wciąga prąd aż miło 😄
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
To pewnie maks. pompa 7 kW. Raczej więcej niż 4 mWh nie zużyje.
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
Łeee to luzik. U mnie zużycie PC za rok to 5 mWh. Dom 200 m2, styropian 10 cm, okna dwuszybowe i żeliwne grzejniki. W domu 21-22 stopnie
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
Chodzi mi o wysoką wilgotność powietrza i częste oblodzenie pompy. Ja mam Panasonica T-CAP i do odmrażania pompa pobiera wodę z CO co powoduje spadek temperatury na grzejnikach i po takiej operacji musi mocno grzać wodę. Muszę sprawdzić czy da się ustawić odmrażanie przy pomocy grzałki.
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
Jeżeli masz wysoką nadprodukcję to spoko. U mnie drzewa u sąsiada mocno ograniczają produkcję z paneli. Rocznie brakuje mi około 2,5 mWh.
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
Jak dobrze pamiętam @Chalek miał PV montowane z grantu lub czegoś podobnego i mimo tego, że powinien mieć panele na nowych zasadach to właśnie dzięki programowi dofinansowania jest na starych zasadach.
-
Co tam teraz trendy w pompach ciepła??
Magazyn + PV + pompa ciepła to dobre połączenie. W przypadku korzystania z taryfy G12 i G12W magazyn można ładować tańszym prądem, zwłaszcza w okresie jesień-zima. PS. Przy obecnych temperaturach i wilgotności pompa żre prąd aż miło.