Zawartość dodana przez Konraddd
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
Nie moge po takim czasie edytowac poprzedniego posta. Sprawa zakonczyła się nastepująco: Naprawa sterownika 1200zł (był spalony) Diagnoza z demontazem i montazem ECU 380zł .
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
Od srody samochod stoi w Warsztacie. Powiedziano mi ze komputer w 90% podobnych przypadkach da sie naprawic. Czekam na telefon
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
> Może tak być, że sterownik silnika jest OK, a ECU pojazdu już nie... Ale taka konfiguracja to > wyjdzie na Scan100, lub przez ręczne sprawdzenie połączeń - miernik i schemat Niestety ale ja raczej nie sprawdze recznie tych polaczen. Chociaz ze schematem mozna probowac. Czyli jak Scan100 to tylko ASO. Bo wydaje mi sie ze elektrycy to nie benda chcieli bawic sie i szukac recznie itd. Szkoda ze OBLOZ blizej nie mieszkasz bo jak bys wyrazil zgode to bym po Ciebie przyjechal. Przerazaja mnie tylko koszta no ale coz nie unikne tego.
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
Widze ze Panowie macie duzo roznych pomyslów, przynajmniej mnie to na duchu podnosi. Jak wroce z wyjazdu sluzbowego to od razu jade z nim gdzies pod komputer. Nie wykluczam ASO. A F24 w małej skrzynce rzeczywiscie nie sprawdziłem. Juz teraz nie mam jak wiec zrobie to po przyjezdzie. Mam nadzieje ze to nie bedzie uszkodzony sterownik, ale ten Check Engine na to wskazuje.
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
> Nie wierze, ze w takiej Wa-wie nie mozesz znalezc kogos kto Ci go podepnie pod jakis skaner. > Chcesz kupic ELM-a, a to jest najprostsze, najtansze rozwiazanie, ktory posiada co 2 domorosly > mechanik. > Zadaj moze na regionalnym pytanie, ktos sie zlituje i Cie podepnie, choc nie wiem czy taki ELM > wystarczy zeby sie czegos dowiedziec. > W glupim BI skaner o mozliwosciach ELM-a wisi sobie na slupku na malej stacji LPG gdzie wrzucasz > 5zl i masz pare minut na podpiecie sie (wiem, ze Twoje auto nie jezdzi). > Znajdz lepiej porzadnego elektryka/elektronika samochodowego, albo oddaj do ASO, oszczedzi Ci to > nerwow i czasu, a kasy pewnie niewiele wiecej wydrazy niz szukanie po omacku i zakupy > interfejsow itd. Wlasnie zeby byl porzadny. Niby takiego mam obok siebie ale ze on mogl jutro wziac samochod a ja wyjezdzam to oddam go dopiero po niedzieli jak wroce. Wydaje mi sie ze w ASO to beda kosmiczne ceny.
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
Bezpieczniki sprawdzałem, nie wiedzialem jak sprawdzic przekaznik, dlatego na miejsce przekaznika R3 przelozylem R2 od wentylatora zeby zobaczyc czy pompka paliwa zacznie chodzic ale nic to nie pomoglo. Przeoczylem R9 "silnik główny" tego nie sprawdzalem "nie wpinałem innego w jego miejsce. W sumie jak wlozylem inny przekaznik na miejsce tego od pompy paliwa a nie bylo roznicy to moze i w tym R9 tak by było Bezpiecznik od LPG jest dobry. Czyli uszkodzenie LPG nie wiaze sie z tym ze samochod nie bedzie jezdzil. Co do ECU wyjalem dzisiaj komputer, ale szczerze mowiac bałem sie go otwierac rozszczelniac, zaraz w domu gadali ze lepiej tego nie ruszaj nie otwieraj i w koncu zostawiłem. Moze byc ktorys z tych interfejsow ELM http://allegro.pl/elm327-usb-obdii-obd2-can-bus-skaner-diagnostyczny-i2732098262.html http://allegro.pl/kabel-elm327-v1-5-obdii-obd2-can-bus-usb-interfejs-i2717063658.html Czy do tego trzeba kupic jeszcze odzielnie jakies oprogramowanie Szkoda mi kasy na ten skaner dlatego najpierw zakupie interfejs. A jak nic nie wyjdzie z tym interfejsem to do ASO Zdjecia deski rozdzielczej: Po przekreceniu stacyjki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/270d45123bffda6e.html a po 2 sekundach gasna te dwie po prawej stronie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/57e734d3ef49221d.html W samochodzie wszystko dziala swiatla radio oswietlenie nawiewy itd Znowu dzwonil ten znajomy znajomego i sie pytał czy dałem sobie rade rozkrecic komputer zeby zobaczyc ten bezpiecznik. Mowi mi ze na 99% jest tam bezpiecznik i ze on mogl pasc
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
Jeszcze ten znajomy mowi mi ze w body komputerze napewno sa bezpiecznik/i i zebym je sprawdził. Lampki wydaje mi sie że jest ok. Mam ten samochod od 2 mies a jezdzi nim zona ale na 99 ze ok. Kontrolka Check Engine nie swieci a lampka od LPG nie swieci sie bo mechanik siedzial wciskal ja bo chcial z gazu zapalic Teraz mam wyciagniety akumulator bo do pracy wyjezdzam niestety az do niedzieli a samochodem i tak sie nikt nie zajmie i w razie czego zeby w mrozy akumulator nie padl to go wyciagnalem. Ten bezpiecznik chyba zlokalizowałem a jak nie jego to ten przewod z oczkiem. A jak odepne LPG to wtedy moze samochod zapalic co ma mi zasugerowac to ze to nie wina LPG jak go odlacze. Sorry za takie pytania zawsze DIESLEM jezdzilem pierwszy raz mam stycznosc z LPG. Najwyzej zaraz pojde wloze akum i zobacze jeszcze te kontrolki od LPG na przelaczniku. Przepraszam ze tak chaotycznie pisze ale jak na zlosc jeszcze mi Xsara siadla i wymieniam jej swiece filtry itp i tak na szybko do kom, podchodze zmartwiony tym ze zepsulem sobie nowy samochod w taki glupi sposob http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e80816c29ba30a4.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fed8d07b5360d74f.html Włożyłem akumulatori jak przekrece stacyjke to na przelaczniku od gazu nic sie nie pali. Wciskalem krotko i tez nic sie nie zmienilo
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
OBLOZ wielkie dzieki za pomoc. Zjezdzilem eketrykow to tylko pogmerali i nic. Mam problem bo w kilkunastu zakładach nie chca mi do podlaczyc pod komputer. Jeden znalazłem bardzo polecany ale on uwaza ze najpierw go gazownika bo uszkodzil sie pewnie komputer od gazu jak do niego dotknalem. Wlasnie znalazłem jeszcze jeden Bosch Service i powiedzieli ze moge go przycholowac. Czyli oni od razu będa widziec ze nie ma polaczenia z tym ECU. A nie jestes gdzies moze z Warszawy? Ktos zasugerował mi ze napewno sa jakies bezpieczniki w srodku w komputerze. Zebym go rozebral i sprawdził
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
> Masz zamontowaną instalację LPG ? Ten sterownik wygląda właśnie jak od LPG - mam wrażenie, że na > zdjęciu widzę nawet wtyczkę diagnostyczną od instalacji. > Przy okazji zleć przeniesienie tego ECU, chociażby na drugą stronę akumulatora - przynajmniej jak > następnym razem zrobisz zwarcie to nic się nie stanie. Albo sam to zrób jeśli czujesz się na > siłach. Tak mam LPG i to jest wlasnie od gazu. Był mechanik ale wiedzial tyle co i ja. Ja dotknalem do sterownika gazu a nie ECU to bedzie to jakas roznica jak bedzie po drugiej stronie. Za godz jade podlaczyc go pod komputer do warsztatu
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. Zaraz wszystko sprawdze sam, a za godzine ma byc elektryk albo kogos z komputerem zalatwie. Podlaczylem do klamry + klamre od kabla rozruchowego zsunela sie lekko i zaczepila (z drugiej strony kabli nic nie było podłączone, wszystko działo sie na włączonym silniku) o to cos za akumulatorem. Rzeczywiscie to nie jest chyba komputer samochodu bo komputer jest wlasnie po prawej stronie akumulatora.
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
Dziekuje za wasze odpowiedzi. Wczoraj sprawdzałem bezpieczniki ale wszystkie małe. A od pompy paliwa to jest przekaznik i trudno mi okreslic czy jest on spalony. podmieniłem tez przekaznik ten z pompy na jakis inny o tych samych parametrach i nic. Wydawało mi sie ze jest to komputer, podobnie wyglada na allegro A ten od ECU bezpiecznik to tak jak kolega w pierwszym poscie napisał, "czarna duza wtyczka" a pradowy. Rozrusznik normalnie kreci.
-
Pompa paliwa albo spalony komputer, prosze o pomoc.
Chciałem odpalic swoj drugi samochod poprzez kable. Zaczałem podłączac klamre plusowa do akum w Epice na włączonym silniku u przypadkowo dotknela mi obudowy od komputera ktora znajduje sie strasznie blisko. Zaiskrzyło poszedł dym obudowa sie przepalila i samochod zgasł. Teraz nie ma mozliwosci odpalenia go. I co dziewne nie slychac pompki paliwa. Teraz nie wiem czy komputer sie uszkodzil na amen czy jest gdzies bezpiecznik od pompki ktory sie spalil. Prosze o jakies rady. Na zdjeciu widoczny komputer. Jak mozna tak zamontowac komputer bez zabezpieczenia. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ba8d2646349adbd.html