-
Cinquecento 700 - dławienie
Kable mogły nie być wymienianie nigdy - albo raz (choć wątpię). Dowiem się. Dzięki:)
-
Cinquecento 700 - dławienie
> posprawdzaj wszystkie przewody czy są całe- ja miałem podobnie i był walnięty jeden przewód i > jeździć się nie dało Właśnie jeździć się da, tylko jeździ się źle. Objaw z dostawaniem się powietrza nie wydaje mi się zasadny, gdyż zjawisko miało by miejsce cały czas (na każdym etapie wciskania pedału gazu), a mi chodzi o sam moment wciśnięcia gazu od zera. W innym wypadku działa normalnie. Co sądzicie o "przeczyszczeniu" gaźnika?
-
Cinquecento 700 - dławienie
Gaźnik: zdaje się, że FOS 30 S2HX, dla pewności załączam fotkę - widać też jak się cosik poci. Jeśli chodzi o sprawdzenie podciśnienia, to ja nie mam narzędzi i "know how". Może to zrobić machanik, który proponował rozebranie i przeczyszczenie urządzenia. Jeżeli łapie powietrze, to co wtedy?
-
Cinquecento 700 - dławienie
Witam Od niespełna roku jestem szczęśliwym posiadaczem 19-letniego FC 700. Do tej pory spisywał się wyśmienicie, ale jakieś 2-3 m-cy temu, pojawił się problem z dławieniem silnika. Postanowiłem spytać Was o poradę, no bo kto może wiedzieć (kiedy mechanik nie wie) jak nie miłośnicy Cinquecento, co może być przyczyną tego problemu. PROBLEM: Po wciśnięciu pedału gazu, silnik najpierw się dławi, a dopiero potem "wchodzi" na obroty. Im mocniejsze naciśnięcie gazu, tym mocniejsze zdławienie (nie gaśnie). Zdarza się przy mało rozgrzanym silniku (na ssaniu), że bez delikatnego przegazowywania, obroty silnika spadają, aż silnik gaśnie - zalanie? Spalanie raczej nie wzrosło, problem o tyle uciążliwy, że bardzo negatywnie wpływa na komfort jazdy. Bardzo szarpie - przy zmianie biegów szczególnie. Zmieniłem niedawno filtr paliwa i filtr powietrza. Niemal równolegle z pojawieniem się problemu, zauważyłem, że w okolicy gaźnika zaczął się delikatnie "pocić". Jakieś sugestie? Pozdrawiam
vuadec
nowicjusz
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
nigdy