Zastanawia mnie temat jazdy dużym busem 9 osobowym ciągnącym przyczepę. Od lutego więcej u nas kontroli stąd zacząłem zagłębiać temat i nie do końca rozumiem prawo, głównie dotyczące wyjątków w obrębie 100km od miejsca pracy. W pracy czasem mamy wyjazdy, eventy poza swoim miejscem pracy. Kierowca to dodatkowy obowiązek w umowie, nie główne zadanie. Zabieramy busa z nasz ekipą a na przyczepie sprzęt potrzebny na event. Zatem zabieramy swoje rzeczy potrzebne do pracy. Według informacji które mam, działalność artystyczna teatru podlega wyjatkom i nie jest wymagany tachograf. Czytając artykuły wydaje mi się że może to obowiązywać do 100km ale mogę się mylić. Transport typowo nie jest w celach zarobkowych, przewozimy swoje rzeczy potrzebne do pracy, ale sam wykon późniejszy oczywiście jest płatny, bilety i tak dalej. Czy w takiej sytuacji jest wymagany tachograf? Z wyszczegolnieniem wyjazdów powyżej 100km od miejsca pracy. Dziękuję z góry za odpowiedzi