Skocz do zawartości

Początki - proszę o radę.


bastek79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum,

mam dość banalne pytanie, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Próbuje wydobyć jakieś dźwięki w moim autku i na razie zaczynam z półki poniżej dolnej wink.gif. Teraz czas na głupie pytanie.

Jako źródło dźwięku pracuje SONY CDX 4170R, (dodam że auto to astra F kombi), przód na razie z braku laku zostaje to co jest chyba siedzą tam jakieś 13. z tyłu w klapie znów jest 2 x 13 i teraz pytanko chciałbym walnąć coś co doda lekkiego basu nie spodziewam się tu super rezultatów. Na głośniczek mam do dyspozycji ALPHARD DW100K 25cm + zwrotnica tej samej firmy odcina chyba wszystko powyżej 3500 Hz. I teraz pytanko czy samym radiem na początek napędzę to ustrojstwo by jakoś grało czy musi ty być już jakaś końcówka mocy.

Pytanie drugie czy jeżeli wpakuje ten głośnik w bok z tyłu oczywiście po uprzednim wytłumieniu odgrodzeniu + basreflex będzie to znośne. Powierzchnia dość spora (skrzynia) tylko dość płytka może jakieś 20-25cm jednak wysokość to około 40cm a szerokość to około 100 cm. Chodzi tu przede wszystkim oto by nie pakować zbędnej skrzyni do tyłu.

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Jednak proszę wziąść pod uwagę że na razie nie wchodzi w rachubę wymiana sprzętu i chciałbym wykorzystać to co mam, ewentualnie wzmocnienie tyłu poprzez jakiś wzmak (radio na kanał dysponuje mocą 35W) .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz pytanko czy samym

> radiem na początek napędzę to ustrojstwo by jakoś grało czy musi

> ty być już jakaś końcówka mocy.

musi

> Pytanie drugie czy jeżeli wpakuje ten głośnik w bok z tyłu oczywiście

> po uprzednim wytłumieniu odgrodzeniu + basreflex będzie to

> znośne.

Dla alfarda tak

> (radio na kanał dysponuje mocą 35W) .

nieprawda, dales sie nabrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.