Skocz do zawartości

CAR 300 - przekaznik


Misieq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie do kacikowych elektronikow smile.gif

W radyjku Blaupunkt CAR 300 znajduje sie przekazniczek Matsuashita JS-M 1a-12V-5

Niestety nie jestem jakos w stanie znalezc tego przekaznika (wiem, ze te przekazniki moga wystepowac rowniez pod marka Panasonic badz Nais).

Znacie moze jakis sensowny i latwo dostepny zamiennik do tego cholerstwa. Ja znalazlem JQC-3FF, ale nie jest dokladnie taki sam i nie wiem czy spasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w radiu zepsul sie przekaznik?? az nieprawdopodobne Wystarzy ze

> bedzie mial takie samo napiecie i styki, moze jeszcze wymiary

> bedzie latwiej

Na 90% to wlasnie przekaznik. Mam rozcieta obudowe i jak czyms przycisne styki w nim to radyjko gra smile.gif Raczej nie jest to przycisk (ten w galce) bo jak radio wlaczam to zaswiecaja sie diody w nim umieszczone (te podswietlajace klawisze) tyle, ze nic nie gra.

Wogole to na poczatku bylo tak ze radyjko raz gralo raz nie, a czasami sie potrafilo wylaczyc i slychac wtedy bylo pykniecie owego przekaznika.

Co do znalezienia odpowiednika to wlasnie problem mam w tym, ze tych parametrow w datasheet'cie opisanych jest duzo smile.gif Osobno dla cewki, osobno dla stykow i juz wogole sie w tym nie jestem w stanie polapac smile.gif (ja software'owiec jestem, z hardware'u to wiem, ze cos jest i pi razy oko jak dziala 270751858-jezyk.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zostaw datasheety, prawdopodobnie jest to przekaznik jednoobwodowy na

> 12V, jak przedmowca napisal (cos dziwnie brzmi!?) dzialac bedzie

> z kazdym o takich parametrach

A jaki prad powinien wytrzymac? smile.gif Bo tego wlasnie nie moge doczytac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.