Skocz do zawartości

Chłodnica


punto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko, czy to możliwe że w moim kropku jest chłodnica ta większa od kropka 75 bo ja mam 60tke i ta mniejsza jest za mała bo dzisiaj już mierzyłem, czy może jeszcze jakiś inny typ wsadzali do 60tki. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo kropek miał dzwona i ktos wczesniej zdobył taka...szybciej

> znalazł i oto jest w kropku chłodnica od 75

Ogólnie to nie możliwe bo mam go od nowości kupionego w salonie i dzwona nie miałem. Pytam się bo chce dzisiaj kupić chłodnice bo cieknie na dole po prawej stronie przy łączeniu zbiorniczka. Byłem w interparts i koleś mi dał chłodnicę i poszliśmy mierzyć i okazało się że za krótka, więc nasuwa mi się wniosek że dał mi tą mniejszą od silników 1.1 a u mnie jest motor 1.2 60km i chce się upewnić że

będzie pasować chłodnica od 1.2 75km i jaką fabrycznie w 1.2 60km nie licząc mojego przypadku wsadzali, chyba ze u mnie powinna być taka sama chłodnica jak w 75km i wtedy by się wszystko zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynać dyskusji na temat proszków ... ale taka moja mała dygresja...

Mi też tam ciekło, wsypałem proszek orlenowski za 4,99 i przestało po 2 dniach, i do tej pory nic nie ubyłu, tak samo zrobiłem w obecnym aucie jak troche zaczeło się sączyć smile.gif

Bezpieczne i najtańsze rozwiązanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce zaczynać dyskusji na temat proszków ... ale taka moja mała

> dygresja...

> Mi też tam ciekło, wsypałem proszek orlenowski za 4,99 i przestało po

> 2 dniach, i do tej pory nic nie ubyłu, tak samo zrobiłem w

> obecnym aucie jak troche zaczeło się sączyć

> Bezpieczne i najtańsze rozwiązanie!

Ja już decyzję podjąłem gdyż chłodnica moja ma 7 lat i dostało się jej jak miałem upg walniętą i ciśnienie swoje zrobiło. Chcę się jedynie upewnić że do mojego kropka będzie chłodnica z 75tki, chyba że są jeszcze jakieś inne rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam pytanko, czy to możliwe że w moim kropku jest chłodnica ta

> większa od kropka 75 bo ja mam 60tke i ta mniejsza jest za mała

> bo dzisiaj już mierzyłem, czy może jeszcze jakiś inny typ

> wsadzali do 60tki. ?

masz klimatyzację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie włozyli jaką mieli.....weż sobie tańszą i po sprawie.....chyba

> ze obawiasz sie ze nie wyrobi wiec weż większą

Wiec kupiłem tą większą taką jaka siedziała orginalnie, i wymieniłem już i po sprawie. W starej cała prawa strona przy zbiorniczku jedno wielkie próchno ale 7 lat od nowości wytrzymała. Kupiłem jakąś niemiecką za 250zl ale zeszli do 215zl ale nazwy nie pamiętam. Zobaczymy ile czasu wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od jakości materiału, z jakiego jest wykonana, ale przede

> wszystkim płynu do chłodnicy i jego okresowym wymianą

Co do jakości chłodnicy to trudno powiedzieć a co do płynu to mam zalane paraflu koncentrat z wodą destylowaną 50/50 a wymieniam co 2-3 lata. Ale chyba cena niezbyt wygórowana za tą chłodniczkę bo jak patrzyłem na valeo to podziękowałem a kropas już swoje latka ma więc chyba nie było sensu tyle płacić. Mam jeszcze pytanko gdzie dostanę odpowietrznik na nagrzewnicę bo już mi się łepek na śrubokręt wytarł i ciężko się odkręca, chyba że czymś to zastąpić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego sie chyba nie dostanie a zastąpić ? trzeba poszukac cos dobrego

> z dużym i trwałym łebkiem-ja u siebie odkrecam palcami

Ja choć bym chciał to nie mogę się dostać łapami do tego żeby to odkręcić i dlatego śrubokrętem to maltretowałem za każdym razem i teraz to juz nie ma jak bo zdezelowany łepek. Może jakaś srubka czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.