Skocz do zawartości

Auto ze Szwajcarii - jakie formalnosci?


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mimo, ze kacik niby techniczny, ale mam zaufanie jedynie do braci spedzajacej tutaj czas 20.GIF Otoz do rzeczy. Kolega chce sprowadzic ze Szwajcarii 12 letnia Honde Accord. Ma ja dostac od ciotki, bo rodzina im sie powiekszyla i zmieniaja na wiekszy. On nie placi za nia ani grosza. WIec, co wpisac w umowie, jak ja spisac (wydaje mi sie ze na niego, a jego ojca jako wspolwlasciciela - znizki), a co z oplatami dodatkowymi, jakies akcyzy itp? Jak to bedzie z urzedami, co zalatwiac i gdzie? Bardzo prosze o podpowiedzi, bo mamy zagwozdke. Pozdrawiam 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zrobic umowe kupna sprzedazy na jedna osobe na jakies 300euro i wpisac jedna osobe, bo mi goscie wystawili niemiecka umowe i wpisałem jescz e siebei to i matki podpis musiałem miec, chod z nie byla po auto w niemczech al e urzad tak sobie zarzyczył i juz, sprowadzasz do polski tłumaczys z papiery i robis z przeglad techniaczny, idziesz na urzad celny płącisz akcyze pozniej urzad skarbowy, a nastepnie jak juz to wszystko , do urzedu skarbowego składasz drugi wniosek z e robis z darowizne na ojca polowe samochodu ( przy czym nie płacis z nic oprucz znaczka pocztowego bo darowizna bedzie mała) idziesz do urzedu miasta rejestrowac samochod , dostajesz miekki dowod i do miesiaca twardy

tylko jest jedno ale nie wiem jaka mas z zapłacic akcyze czy szwajcaria jest w uni ale to ci na urzedzie celnym powidza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmienia procedury tytlko bedzie wieksza akcyza ale ile to nei wiem musis z sie dowiedziec w urzedzie celnym chyba cos kolo 30-35% ale to od 300EURo ktore bys wpisał w umowe jdaje jakies 90-105 euro t chyab warto bo 50 euro bedzie chyba lekko smieszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli auto z poza UE to cło 10% + akcyza w zależności od pojemności silnika + Vat 22%. Tak jest przynajmiej z autami z USA

Szwajcaria moze byc objęta jakąś umową stowarzyszeniową z UE, ale tego w tym momencie nie wiem. Moze uda mi się to jutro sprawdzić.

Hmm, sprawdziłem teraz, czytaj :

http://www.unfallwagen.net/wedlug_krajow.php#AutoSzw

Pzdr

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.