Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki pod Aparatem


killer1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zeby.GIF mam pytanko... bo dzis wyminialem uszczelke pod pokrywa zaworow... bo mi wycieka olej... ale okazalo sie ze leje sie tez spod aparatu... i teraz moje pytanie... czy moge sobie sam wymienic owa uszczelke ? czy tu sie ustawia jakies opoznienia ? i lepiej sie za to niebrac? niewiem.gif i jeszcze mi sie leje z okolic paska rozrzadu gdzies tak w polowie bloku... dla sie to zrobic bez wyjmowania silnika? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawde mowiac... to niewiem co profil ma do mojego problemu ale

> uzupelnilem juz jesli o to chodzilo

Widzisz, teraz ktoś z Kolegów z Twoich okolic może być chętny Tobie pomóc w realu ok.gifhehe.gif, a może i spota strzelicie większego wink.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz na wałku aparatu wymienisz bez problemu, zaznacz wcześniej śrubokrętem jak jest ustawiony aparat i odkręcasz cały aparat (2 śruby pod klucz 10), potem wyciągasz blaszkę z wahliwą tulejką ślizgową, resztę bebechów razem z hallem , wymieniasz simmera i składasz w druga stronę. Składasz i masz. Co do drugiej strony to na pewno da się bez wyciągania silnika, a skąd się może lać? Simmering na wałku rozrządu, albo poszła uszczelka pod głowicą na kanale olejowym, skąd innąd nie może ( bo z wału to wątpię bo ciekło by w dół a nie w górę). Ja stawiam na simmera na wałku- u mnie tak ciekło że napinacz z paskiem rozrządu był mokry (rzadko pod machę zaglądam), ale nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem simering na wal... i dzis rozebralem to... ale niewiem gdzie mam to zalozyc... ? na moje oko to jest jakis oring... a nie siemering... moze mi ktos napisac opis co i jak mam zrobic... tak dokladnie krok po kroku... i nie sypcie fachowymi nazwami bo ja ich nie czaje zeby.GIF dzieki za kazda pomoc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupilem simering na wal... i dzis rozebralem to... ale niewiem gdzie

> mam to zalozyc... ? na moje oko to jest jakis oring... a nie

> siemering... moze mi ktos napisac opis co i jak mam zrobic...

> tak dokladnie krok po kroku... i nie sypcie fachowymi nazwami bo

> ja ich nie czaje dzieki za kazda pomoc

Kurde nie pamiętam już dokładnie, ale jak wyciągniesz taki kawałek blachy z aparatu z tulejką taką wahliwą, to potem masz w środku czujnik halla i układ ciężarków do przyspieszania zapłony, tez trzeba wyciągnąć, zostaje ci sam wałek i chyba się go wyciąga na zewnątrz w stronę silnika bo tak jest napęd z wałka rozrządu. Musisz dobrze pooglądać i widać wszystko jak po kolei rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz oring to:

- bierzesz kluczyk 10 oczkową

- zaznaczasz se czymś położenie aparatu zapłonowego

- odkręcasz aparat zapłonowy (dwie nakrętki) i wyciągasz na wierzch

- na aparacie zapłonowym zobaczysz stary oring

- zdejujesz stary oring

- zakłądasz nowy oring

- zakładasz aparat zapłonowy (zaznaczone położenie)

- przykręcasz dwie nakrętki

i po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli masz oring to:

> - bierzesz kluczyk 10 oczkową

> - zaznaczasz se czymś położenie aparatu zapłonowego

> - odkręcasz aparat zapłonowy (dwie nakrętki) i wyciągasz na wierzch

> - na aparacie zapłonowym zobaczysz stary oring

> - zdejujesz stary oring

> - zakłądasz nowy oring

> - zakładasz aparat zapłonowy (zaznaczone położenie)

> - przykręcasz dwie nakrętki

> i po sprawie...

Jedyne co można dodać to najlepiej iść ze starym oringiem do sklepu i kupić ciut mniejszy od wyjętego - mają zawsze kupe gumek i nie wiedzą dokładnie która może pasować, mnie koszt wyniósł jakieś 2 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie 5,10 w ASO bo po motoryzacyjnych patrzyli na mnie jak na głupa i

> niewiedzieli a w aso mi pokazał worek z gumkami i szukaliśmy

> takiego samego rozmiaru

Ja bez problemu kupiłem o-ring w motoryzacyjnym, cena praktycznie taka sama bo 5,00PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.