Skocz do zawartości

mokre wtryskiwacze i przerywający silnik:/


tafit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim samochodem punto mk2 z 2001 +gaz 1.2 8V:) problem taki że kiedy jade np na gazie i nacisne więcej pedał gazu zaczyna samochód dusić czasami nawet dochodzi do tego iż gaśnie. Dzisiaj odkryłem coś nowego, mianowicie kiedy zaczyna mi ten silnik dusić, mulić przełanczam dosłownie na 5 sek na benzyne po czym spowrotem na gaz i silnik znowu pracuje równo i czysto, po przejechaniu paru, parunastu km problem sie powtarza... w czym moze tkwić problem? Postanowiłem wkońcu zajrzeć pod maske, zdjołem obudowe filtra powietrza, odsłoniłem wiązke kabli a pod nimi wtryskiwacze i kable oraz prawie cały kolektor dolotowy śliski i mokry, podejrzewam że to olej tylko nie wiem skąd:/ Wina uszczelek spod pokrywy zaworów bądź spod głowicy bym raczej wykluczył a to ze względu iż pare dni temu owe uszczelki były wimieniane u mechanika. Może wiecie albo przydarzyło wam sie coś podobnego, jeśli tak byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przełaczając na Pb chwilowo kasujesz centralkę lpg a czemu Ci to

> pomaga?moze kłopoty z ustawieniem

A jeśli na benzynie czasami też zdarza sie że muli go w identyczny sposób jak na gazie? i nie zawsze przełanczanie na inne paliwo skutkuje:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.