Skocz do zawartości

Łożyska tylnych kół


srobaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Musze porozbierać tylne hamulce i mam pytanko bo niewiem czy juz jak poskładam całe chamulce założe bęben ipotem trzeba przykręcić tą śrube od łożysk to czy ona ma być przykręcona na maxa czy musze ustawic luz bo kiedys miałem TICO i tam sie przykręcało na maxa. No i niewiem teraz jak to wygląda w sienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musze porozbierać tylne hamulce i mam pytanko bo niewiem czy juz jak

> poskładam całe chamulce założe bęben ipotem trzeba przykręcić tą

> śrube od łożysk to czy ona ma być przykręcona na maxa czy musze

> ustawic luz bo kiedys miałem TICO i tam sie przykręcało na maxa.

> No i niewiem teraz jak to wygląda w sienie.

Przecież żeby zrobić z tyłu hamulce nic sie nie robi przy łożysku, masz tam tylko szpilki od bębnów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sienie jest inaczej, tam nie musisz ściągać łożyska. Są właśnie tylko 2 szpilki od bębna i potem tylko musisz się pomęczyć z jego ściągnięciem. Łożysko zostaje w piaście. A jeśli chodzi o regulację luzu (w innych autach) to ja to robiłem na wyczucie. Czasami trzeba było dokręcić na max, a czasami max i potem troszkę popuścić, tak, aby nie było wyczuwalnego luzu, ale tak, aby koło obracało się swobodnie, bez większych oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież żeby zrobić z tyłu hamulce nic sie nie robi przy łożysku,

> masz tam tylko szpilki od bębnów...

Aaaaa to w sience tak to jest zrobione. Sorki ale jeszcze tam nie zaglądałem i nie miałem pojęcia jak to tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.