Skocz do zawartości

dlaczego opiłki w paliwie 1,5 dci Megane II????


its

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Pojawiły mi się opiłki paliwa w 1,5 dci. Sprawdzone po spuszczeniu ropy z filtra. Poza tym przelewa mi 1 wtrysk, a 2 kolejne też nie są rewelacyjne.

Co z tym zrobić??

Czy mozna wtryski regenerować, czy lepiej poszukać nowych ew. uzywki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jak w temacie. Pojawiły mi się opiłki paliwa w 1,5 dci. Sprawdzone po

> spuszczeniu ropy z filtra. Poza tym przelewa mi 1 wtrysk, a 2

> kolejne też nie są rewelacyjne.

> Co z tym zrobić??

> Czy mozna wtryski regenerować, czy lepiej poszukać nowych ew.

> uzywki??

Jeśli pojawiły się opiłki w filtrze paliwa to może to świadczyć o tym, że pompa wtryskowa niedługo "wyciągnie nogi". Może się tez uszkodzić czujnik na pompie. Oprócz tych opiłków coś się dzieje??Jakieś anormalne zachowania silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jak w temacie. Pojawiły mi się opiłki paliwa w 1,5 dci. Sprawdzone po

> spuszczeniu ropy z filtra. Poza tym przelewa mi 1 wtrysk, a 2

> kolejne też nie są rewelacyjne.

> Co z tym zrobić??

> Czy mozna wtryski regenerować, czy lepiej poszukać nowych ew.

> uzywki??

opilki pojawily sie dlatego ze lejesz za suche paliwo i pompa wtryskowa sie zaciera puszczajac opilki na wtryski ktore niszcze delikatna powloke wtryskiwacza. pompe kupuje sie nowa a wytryskiwacze mozna regenerowac ale malo firm to robi jedna dobra jest w goleszowie i to wszystko.

Co z tym zrobic przeczyscic uklad paliwowy wyczycic bak bo opiłki lubia sie wpic w strukture baku w serwisie zalecaja wymiane calego ukłądu paliwowego.. wiem bo przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> paliwo ogolnei jest mokre jakby nie patrzec ale to o jakies frkakcje

> chodzi :-)

No dobrze ale jadać na stacje benzynową co mam zrobić zeby nie nalać "za suchego" oleju napedowego?. To nie wódka że moge kupić 38% albo 45%.

Delco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobrze ale jadać na stacje benzynową co mam zrobić zeby nie nalać

> "za suchego" oleju napedowego?. To nie wódka że moge kupić 38%

> albo 45%.

> Delco

Niestety nie ma takiego wyboru :/ Dlatego tankuje on verva albo on v-power racing i trzeba wierzyc ze te jest troche lepszej jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety czasami sie ma pecha ja tez takiego mialem wiec wiem oczym mowie i jakbyscie mieli kogos w serwisie renault to zaraz by wam powiedzial ile miesiecznie renowek przyjezdza z silnikami Dci z padnietymi pompawi, wtryskami itp. mnostwo. Jesli chodzi o ultimate czy cos tam lepszego na shellu to mozliwe ze jest lepiej napewno roznia sie dodatkami ale czy jest to lepsze paliwo osobiscie uwazam ze to to samo co zwykla ropa z tym ze ma dodatki uszlachetniajace mniejsze dymienie mniejsze zuzycie paliwa itp. Czasami wystarczy raz zatankowac gorsze paliwo i wtryski mowia papa z pompa juz nie jest tak prosto znaczy sie musiales lac dosc czesto gorsze paliwo. Taka nie mowiona zasada jest zeby lac na caly bak 3 setki mixolu zeby dac smarowanie pompie wtryskowej ale nie kazdy sie z tym zgadza. Dodatki czyszcace wtryskiwacze odpadaja bo jeszcze bardzioej wysuszaja pakiwo wlasnie w celu niby oczyszczenia wtryskiwacze z syfu i robi sie samemu sobie kolo tyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety czasami sie ma pecha ja tez takiego mialem wiec wiem

> oczym mowie i jakbyscie mieli kogos w serwisie renault to zaraz

> by wam powiedzial ile miesiecznie renowek przyjezdza z silnikami

> Dci

Podobno OK 5x więcej niż z padnietymi wtryskami w benzynówkach Oczywiście po uwzględnieniu ilości sprzedanych samochodów w różnymi silnikami.

Delco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kazdym razie renault i ich silnik Dci bardzo podziekuje dwa razy wymienialem wtryski i raz caly uklad paliwa. I to przy przebiegach rzedu 60- 70 tys tragedia a uwierzcie nei lałem opału czesto bp i czasami NEste i inne stacje wydawalo mi sie ze w miare pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić małe doświadczenie, chociaż to już musztarda po obiedzie.

Zatankować na BP 20 litrów ON do czystego kanistra, następnie wlać je do zbiornika za pomocą lejka i umieszczonego w nim gęstego filtra do lakierów samochodowych, następnie zobaczyć ile syfu zostanie na filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.