Skocz do zawartości

Korektor siły hamowania


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko OK! ale jak nie dasz rady odkręcić przewodu to trzeba je ucinać i nowe zakładać i nowy korektor zakaładać.

Sprężyna u mnie jest luźna, lata sobie. Osobiście wydaje mi się że jakby wymienić samą sprężynę to może by to coś dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez była luźna i latała sobie zlosnik.gif ale po założeniu mocniejszej i wyrególowaniu całośći jest oki zlosnik.gif A przewody wymieniałem na całym tyle bo były juz mocno skorodowane. Najlepiej kupic komplet przewodów na tył bo raczej i tak którys złamie sie przy próbie wykręcania. Odkrecic cały korektor z tylnej belki dobrze wypłukac i wyczyścić. Złozyc całość do kupy i zobaczyć czy działa. Bo może się okazać ze tym sposobem zaoszczędzisz 500 PLN :D

A u mnie objawen nie działajacego korektora było to, że przy hamowaniu przód auta mocno nurkował w dół. Ale u mnie tylne hamulce działały w 0% zlosnik.gif

Aha ja swojego spisikałem kilka dni wcześniej całą puszka WD-40 więc obyło sie prawie bez bólu przy odkręcaniu zlosnik.gif aż mechanior był zszokowany że tak łatwo poszło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w zembowiczu. Korektor hamowania ustawia sie pod opowwiednim obciążeniem, żeby odpowiednio reagowal na obciązenie samochodu. Fakt, że u mnie macher ustawiał jakos po wojemu zlosnik.gif ale działa zlosnik.gif A mocniejsza spręzyna daje to że lepiej reaguje na zwiększenie obciażenia, tzn bardziej puszcza płyn na tylne hample, więc lepiej hamują. MOja stara była już tak wyciągnieta ze pękła w czasie całej operacji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sią, ale nie wiem czy to pomoże. Przydało by sie jeszcze wyczyścic korektopr. Bo jesli nie działał to są w nim restki starego płynu hamulcowego.Ja przewody musiałem odkręcić żeby je wymienić, bo całe już skorodowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.