Skocz do zawartości

Coraz więcej pali :(


tzok

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiło się cieplej a moje Punto nie zeszło z "zimowego" spalania, co więcej poprawiło swój wynik do... 9,8l/100km (czyli prawie 1l więcej niż dotychczas).

Mam niejakie podejrzenia co do termostatu, więc pójdzie do wymiany (odkąd zalałem świeżym pyłem jest niedogrzany a jak się zagrzeje to po wjechaniu w nierówność temperatura potrafi spaść do 1/4 skali). Ale ogólnie pójdzie do mechanika na wymianę miski olejowej (nie mam gdzie tego sam zrobić) to co przy okazji warto by sprawdzić? Mam do wymiany uszczelkę pod osłoną wałka rozrządu to może przy okazji mechanik sprawdził by luzy na zaworach, bo coś klekocze (w sumie to odkąd go mam). Dalej też noszę się z zamiarem sprawdzenia kompresji ale nie wiem czy jest sens.

Poza tym co sprawdzone - odma (wymieniona, była pęknięta), wężyki podciśnieniowe (całe, nieskruszałe), czujniki temperatury (w porządku), sonda lambda (wymieniona na uniwersalną, stara powolnie reagowała). Wycieków paliwa - brak.

P.S.

Jakiś niedrogi mechanik w B-B, który by tego nie "spaprał"? Dotychczas jeździłem do Kóz do serwisu na ul. Krzemowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S.

> Jakiś niedrogi mechanik w B-B, który by tego nie "spaprał"?

> Dotychczas jeździłem do Kóz do serwisu na ul. Krzemowej.

KOlega ode mnie z pracy jeździ TU do mechanika - jadąc od ul. Daszyńskiego po lewej stronie przed stacją benzynową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.