Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze sprzętu


k1330

Rekomendowane odpowiedzi

Witam (po raz 1-szy yay.gif :D).

Mam zamiar wydać parę złotych, ale żebym wydał je mądrze chciałbym się Was poradzić... smile.gif Chciałbym kupić radio z mp3, głośniki do przednich drzwi i ... No własnie i od Waszej opinii zależy czy będzie coś jeszcze.

Zaczęło się od tego, że pewnego pięknego dnia rano obudziła mnie policja boje_sie.gif i zaprosiła do samochodu (na szczęscie mojego :D) - okazało się ze komuś w nocy spodobał sie tył od mojego pioneera deh-1630 frown.gif Tak więc ponieważ nie chciałbym zostać na tym samym poziomie lub co gorsza cofać sie w tył - zmieniam audio w moim kropku.

Najpierw przeczytałem lekturę w kąciku i zmianę zacząłem od zakupienia w ASO i montażu na podstawie relacji kolegi KJO paneli głośnikowych w przednich drzwiach (ach ten długi weekend i praca przy 40oC uff..., ale mission completed boozing.gif). I teraz zaczynają się schody - elementy które mnie interesują:

RADIA: Pioneer 5700, Pioneer 4700, Alpine 9831, Alpine CDE 9843

GŁOŚNIKI 16,5: JBL GTO 605ce, JBL GTO 6526e, ... (JBL ogólnie opisywany w superlatywach)

WZMACHOL: Blaupunkt 4100, ??? (nie znam się za bradzo na wzmacniaczach..)

Pioneera wybrałem dlatego że dźwięk jaki miał 1630 odpowiadał mi, o Alpine większość mówi same pozytywy. JBL'e to ... JBL'e... :D AHA-lubię posłuchać d'n'base'u, dobrego house'u oraz H-H (a co...:D)

Opcje:

1. Droższy Pioneer/Alpine + JBL'e (ok. 1000zł)

2. Tańszy Pioneer/Alpine + JBL'e + Wzmacniacz (ok. 1100zł)

Co zyskam/stracę przy wybraniu którejś z opcji? Może ktoś ma własne doświadczenia ze sprzętem (hmmm.. w sumie kto ich nie ma :D) i podzieli się nimi ze mną co warto kupić a co nie (szczególnie chodzi o głośniki)? Aha piszę tu tylko o przodzie, bo w półce mam 6x9' z których jestem w miarę zadowolony. Ahax2 - tweeterki już mam jakby co - będę je montował w podszybiu zamiast fabrycznych 10-tek. Z góry THX za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.