Skocz do zawartości

kody usterek w uno


Mirbal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam takie pytanko:

posiadam faita uno 45 SiE na wtrysku.

Chciałbyb samemu odczytać dane z komputera samochodu.

Czy jest jakaś taka możliwość np. za pomocą kodów błędu (na diodzie? albo może inaczej)

Dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich.

> Mam takie pytanko:

> posiadam faita uno 45 SiE na wtrysku.

> Chciałbyb samemu odczytać dane z komputera samochodu.

> Czy jest jakaś taka możliwość np. za pomocą kodów błędu (na diodzie?

> albo może inaczej)

> Dzięki. Pozdrawiam

Zabardzo się na tym nieznam ale wydaje mi się że raczej bez podłączenia do komputerka się nie obejdzie no.gif ostatnio porzyczyłem od znajomego diagnosty taki sprzęcik i sam sobie sprawdzilem błędy kilka było ale usunolem je a potem zresetowałem komputerek i po sprawie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich.

> Mam takie pytanko:

> posiadam faita uno 45 SiE na wtrysku.

> Chciałbyb samemu odczytać dane z komputera samochodu.

> Czy jest jakaś taka możliwość np. za pomocą kodów błędu (na diodzie?

> albo może inaczej)

istnieje, tylko to czy je odczytasz zależy czy twój ECU ma zaimplementowany tryb odzcytu szybki czy wolny. Jak nie masz zabudowanej kontrolki w zegarach to masz ecu z kodami szybkimi i możesz popatrzyć jak dioda szybko mryga ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie kiedys zastanawialem nad zmajstrowaniem jakiegos urzadzenia ktore odczytywaloby bledy i je kasowalo. Podobno nie jest to zbyt trudna sztuka tyle ze zadne materialy na temat budowy kompa samochodowego mi w rece nie wpadly. Jakbyscie mieli cos nt Boscha to dajce cynka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za jakiekolwiek informacje i jeśli ktoś ma dokumentacje do tego sterownika to proszę o kontakt.

Faktycznie kontrolki nie posiadam na kokpicie, ale jeśli można podłączyć do ECU diodę to można ją zawsze spowolnić, albo od razu podłączyć do PC-eta i odczytać kody. Kwestia tylko czy jest gdzieś jakiś spis tych kodów.

Jak ktoś cokolwiek ma na ten temat to niech da znać. Ja postaram się zrobić wszystko od strony elektroniczej i może uda się coś zrobić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.