Skocz do zawartości

[E30] M40-B18 - nie dogrzewa się i przerywa


chalski21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem dotyczy poczciwej e30-tki z silnikiem M40 1,8.

Nie dogrzewanie sie - podejrzewam i to bardzo poważnie termostat - podczas jazdy w korku temp w okolicy pierwszej kreski (jeszcze przed środkiem skali) zwiększenie prędkości do ok 100 km/h skutkuje spadkiem temperatury.

Bardziej niepokojący jest objaw przerywania (chyba zapłonu) występuje szczególnie często przy mocniejszym wdepnięciu gazu szczególnie z niskich obrotów (np 2000 obr/min) ale występuje to też przy trzymaniu obrotów na 4000 obr/min.

Objaw przypomina chwilowe wyłączenie zapłonu - spadają obroty (jakby nie było iskry) ale równocześnie na ułamek sekundy ginie prąd na zegarach - (na chwile opada np wskazówka od temperatury silnika).

Co to może być??

Skutek niedogrzania?

Jakieś problemy z układem zapłonowym?

Czy może ECU szwankuje i "przerywa"??

Słyszałem też że podobne objawy mogą być przy błędach sondy Lambda??

Jak to zdiagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam kolegę z bmw-e30.pl wink.gif.

Jeśli się nie dogrzewa, to albo termostat, albo visco się niepotrzebnie załącza uszkodzone), ale wtedy byłoby je słychać.

Pamiętaj jednak, że odchył 1-2mm na lewo od pionu podczas jazdy jest normą w E-30. Ja mam już trzeci termostat i przy każdym było tak samo (niepotrzebnie wymieniałem).

Apropo przerywania w dostawie prądu sprawdź w pierwszym rzędzie klemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze i tu i na E30.pl żeby zwiększyć prawdopodobieństwo zlokalizowania usterki.

Klemy sprawdze ale napewno już nie dziś frown.gif

Co do termostatu i temperatury - na 100 % coś nie tak - wskazówka nie zawsze przekracza drugą kreske (pierwsza to min, a trzecia to środek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.