Skocz do zawartości

Czym / jak są mocowane osłony silnika (śruby / kołki) ?


Gordon_Shumway

Rekomendowane odpowiedzi

> O to chodziło Thx

> Jeszcze jedno pytanko: poz. nr 6 "Płytka Mocująca" - z czym się to

> je, czy jest bezapelacyjnie potrzebna ?

no tak na moje oko to potrzebna. Inaczej od wewnatrz nie przykrecisz sruby zwykla nakretka. Chyba moze ze z kanalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to chodziło Thx

> Jeszcze jedno pytanko: poz. nr 6 "Płytka Mocująca" - z czym się to

> je, czy jest bezapelacyjnie potrzebna ?

no raczej przydalo by sie. Te blaszki maja taki zadziorek ktory sie wgryza w oslone i uniemozliwia obracanie sie w trakcie krecenia srubka. Przeciez nie wsadzisz reki od gory zeby przytrzymac tradycyjna nakretke. chyba ze wogole zdecydujesz sie na wkrety do drewna i olejesz temat nakretki , choc moze sie to zemscic w miare szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to chodziło Thx

> Jeszcze jedno pytanko: poz. nr 6 "Płytka Mocująca" - z czym się to

> je, czy jest bezapelacyjnie potrzebna ?

Ta płytka służy do mocowania osłon bocznych do blach nadwozia i absolutnie nie jest przydatna do zamocowania środkowej osłony silnika. Ja to już przerabiałem, nawet te płytki zostały zamówione w Bielsku i okazało się, że to nie to. Najprawdopodobniej nie można dokupić tych blaszek, które służą do zamocowania osłony środkowej- jest to sprzedawane w komplecie z osłonami bocznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z osłonami w zestawie to sprzedają tylko osłony tongue.gif

Gentlemen ASO beztrosko stwierdził, że jego wiedza w materii mocowania jest zerowa pad.gif

Mam komfort posiadania funfla z warsztatem ... pociągnę ideą Rado w wkrętami ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam komfort posiadania funfla z warsztatem ... pociągnę ideą Rado w

> wkrętami

to jak stanelo na srubkach to polecam

http://allegro.pl/item211974868_wkrety_farmer_blachodach_35mm_kolor_ral_250szt_.html

dostepne w leroy merlin ( tylko krotsze -35mm chyba ci nie potrzebne)

Czemu te a nie inne ? bo w tipo pieknie nadkola trzymaja 270635636-JUMP2.gif270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta płytka służy do mocowania osłon bocznych do blach nadwozia i

> absolutnie nie jest przydatna do zamocowania środkowej osłony

> silnika. Ja to już przerabiałem, nawet te płytki zostały

> zamówione w Bielsku i okazało się, że to nie to.

> Najprawdopodobniej nie można dokupić tych blaszek, które służą

> do zamocowania osłony środkowej- jest to sprzedawane w komplecie

> z osłonami bocznymi.

>

Ludzie, takie "blaszki" mozna kupic w kazdym sklepie metalowym, koszt moze 50gr za sztuke!!! A i wkrety od razu do tego dopasowac, za kolejne 20gr/szt. Ja tak zrobilem, tylko trzeba na oko wiedziec jaka jest srednica otworu. Precz z ASO!!!

pzdr...

/kustosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim JTD po blisko 150 tys km. i po kilku przypadkach zerwania dolnej części obudowy (przy cofaniu na zbrylonym śniegu) mogę powiedzieć, że rozwiązaniem, które u mnie najlepiej się sprawdziło było przykręcenie dolnej części do boków czterema śrubami - po dwie z każdej strony. Śruby m6 z duuuużymi podkładkami (średnica ok 20 mm) od góry i od dołu. Poza tym zostawiłem dwa fabryczne blachowkręty na końcówkachdolnej części (od strony kolumny kierowniczej). Już nie mam strachu, że te spinki, które fabrycznie trzymają obudowę w środkowej części się rozepną. Ja już je kiedyś nawet przy szorowaniu podczas jazdy do przodu pourywałem. Takie rozwiązanie (skręcenie śrubami) ma też mankament: kiedy się cofa w głęokich koleinach śruby tak trzymają, że są w stanie zerwać boczną część obudowy. Też mi sie to zdarzyło, ale sprytny fachowieć spawający plastiki w ubiegłym roku mi to pospawał, ja założyłem i jest ok. Nie pęka, nie urywa się. 30.GIF30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całość mam skręconą śrubami M6 bez blachowkrętów.Jeździ już drugi

> rok.

Ja po ostatniej przygodzie na autobanie icon_eek.gifTez mam przykrecone srubami m6 yikes.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja po szorowaniu wiele razy wziąłem i wywaliłem te śruby trzymające tą osłone. Nawierciłem otwory przez osłonę i spiąłem takimi plastikowymi "ściągaczami".

Myślałem,że to taka prowizoryczna robota ,bo ta cała osłona wisiała 2 cm od asfaltu 270751858-jezyk.gif ... ale ku mojemu zdziwieniu jakoś się trzyma smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.